Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

Pierwsza i najbardziej wyspecjalizowana w obszarze bezpieczeństwa uczelnia w Kraju

Poznaj naszą szeroką ofertę studiów i wybierz miasto, w którym chcesz studiować

żołnierz w masce

Bezpieczeństwo Narodowe

Studia I stopnia

Wybierz miasto:
POZNAŃ   GLIWICE

Banner image

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Studia I stopnia

Wybierz miasto:
GDAŃSK   KOSZALIN

Banner image

Bezpieczeństwo Publiczne

Studia I stopnia

Wybierz miasto:
BARTOSZYCE    JASTRZĘBIE-ZDRÓJ    JAWORZNO

bezpieczeństwo morskie

Bezpieczeństwo Morskie

Studia I stopnia

Wybierz miasto:
GDAŃSK

Bezpieczeństwo narodowe - studentka WSB

Bezpieczeństwo Zdrowotne

Studia I stopnia

Wybierz miasto:
POZNAŃ   GDAŃSK   GIŻYCKO

Banner image

Pedagogika

Studia I stopnia

Wybierz miasto:
POZNAŃ   GDAŃSK   GLIWICE   BARTOSZYCE

Banner image

Psychologia

Studia I stopnia

Wybierz miasto:
POZNAŃ   GDAŃSK   GLIWICE   GIŻYCKO   KOSZALIN  JAWORZNO  JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

Banner image

Zarządzanie

Studia I stopnia

Wybierz miasto:
POZNAŃ
.

Banner image

Studia magisterskie

Poznań - Gdańsk - Gliwice

Poznaj ofertę:
KLIKNIJ
.

Już 10 000 Absolwentów ukończyło WSB.

Sprawdź galerię naszych absolwentów
Celina CHEŁKOWSKASonia FIGURARobert SOBKOWIAKRobert Woźniak- Absolwent WSBAlina GÓRSKAStanisław SZAFRANMateusz BONKAnna NYCZ
Została pierwszą Absolwentką Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa kończąc studia na kierunku „pedagogika” na funkcjonującym wtedy Wydziale Społeczno-Ekonomicznym. Od 15 lat zawodowo zajmuje się tematyką resocjalizacji osób nieletnich. Praktykę zawodową podczas studiów zdobywała zarówno w Polsce, jako wsparcie dla wychowawcy ds. kulturalno-oświatowych w Oddziale Zewnętrznym Aresztu Śledczego w Poznaniu, jak i w USA w Juvenile Correction Center w stanie Minnesota.
Celina CHEŁKOWSKA
Pierwsza Absolwentka
Pani Sonia jest 10 000 Absolwentka Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu! Od ponad 6 lat pracuje w Tychach w firmie, która jest naczelną w produkcji siedzeń i elektryki dla branży automotive. Obecnie jako zastępca lidera produkcyjnego zajmuje się m.in. sprawną komunikacją, delegowaniem i rzetelnym podziałem obowiązków
Sonia FIGURA
10-tysięczna Absolwentka
Absolwent Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu. W 2017 roku ukończył studia licencjackie na kierunku Zarządzanie na specjalizacji Coaching i przywództwo w biznesie, natomiast w 2020 roku ukończył studia magisterskie na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe. Od 11 lat zajmuje się tematyką funduszy unijnych w szczególności w zakresie pozyskiwania dotacji dla Jednostek Samorządów Terytorialnych czyli Gmin, Miast czy Powiatów.
Robert SOBKOWIAK
Absolwent
Absolwent Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Tytuł magistra uzyskał z wyróżnieniem z zakresu edukacji i promocji bezpieczeństwa i BHP. Członek Zarządu Organizacji Środowiskowej AZS Poznań oraz Ambasador Organizacji Środowiskowej AZS Poznań.
Robert WOŹNIAK
Absolwent
Absolwentka studiów magisterskich Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. W roku 2019 otrzymała z rąk Rektora dr. Andrzeja Zduniaka Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu wyróżnienie za najlepszą pracę dyplomową. Jej pasją jest ratownictwo medyczne. Interesuje się sportem, a zwłaszcza sportami walki. Była w sekcji MMA. Na przełomie 2018 i 2019 roku uczestniczyła w półrocznej misji szkoleniowej na Łotwie, podczas której odbyła kurs walki w bliskim kontakcie i samoobrony kobiet.
Alina GÓRSKA
Absolwentka
Studia na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa oraz kadra wykładowców zmotywowały go do poszerzenia swojej działalności w kierunku bezpieczeństwa, co doprowadziło do założenia firmy Observer Security Group Sp. z o.o. z/s w Słubicach. Celem firmy jest propagowanie bezpieczeństwa państwa, utrzymanie ładu i porządku publicznego, a także kształtowanie określonych postaw i zachowań ludzkich.
Stanisław SZAFRAN
Absolwent
Absolwent Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach na kierunku Pedagogika – specjalność: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z socjoterapią. Pedagog, animator, wolontariusz. Organizator konwentu „Bebok – śląskie dni z grami fabularnymi i planszowymi” oraz od 2004 roku, koordynator Bytomskiej Gildii Fanów Fantastyki „Bastylion”.
Mateusz BONK
Absolwent
Absolwentka studiów licencjackich w WSB w Gliwicach na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe o specjalizacji Bezpieczeństwo Publiczne. Naukę swą kontynuowała, w roku 2016 zdobyła tytuł magisterski również w tym kierunku na uczelni w Poznaniu ze specjalizacją Audyt i Bezpieczeństwo Informacji. Ukończyła również dwa kierunki podyplomowe Menedżer Bezpieczeństwa Informacji z Archiwistyką oraz Zarządzanie Bezpieczeństwem Państwa. Kontynuując karierę sportową w reprezentacji Kadry Narodowej w szpadzie kobiet, stała się trenerem dzieci i młodzieży.
Anna NYCZ
Absolwentka

Aktualności

Dlaczego WSB?

Pierwsza i najbardziej wyspecjalizowana w obszarze  bezpieczeństwa  uczelnia w Kraju

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa - Pierwsza i najbardziej wyspecjalizowana w obszarze bezpieczeństwa uczelnia w kraju

 

Bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo zdrowotne, bezpieczeństwo miejsca pracy, bezpieczeństwo firmy oraz cyberprzestrzeni.

Dziewięć lokalizacji, kierunki na studiach I stopnia oraz II stopnia, kilkanaście specjalności, bogata oferta studiów podyplomowych oraz kursów i specjalistycznych szkoleń.

Łączymy  teorię z praktyką 

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa - Łączymy teorię z praktyką

 

Kształcimy, uwzględniając realne potrzeby rynku. W oparciu o wiedzę i kompetencje fachowców-praktyków.

Proponujemy ciekawe staże, a także szeroką ofertę kursów i szkoleń zawodowych.

Skutecznie przygotowujemy absolwentów
do  wejścia na rynek pracy 

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa - Skutecznie przygotowujemy absolwentów do wejścia na rynek pracy

 

Kształcimy kadry dla służb, administracji publicznej, instytucji oraz przedsiębiorstw. Umożliwiamy nabycie kompetencji w kluczowych dla państwa i gospodarki obszarach, w których popyt na specjalistyczną wiedzę i umiejętności ciągle się powiększa.

Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu

W WSB dbamy o ciągły rozwój, dlatego bierzemy udział w projekcie unijnym, którego celem głównym jest wzrost jakości i efektywności kształcenia oraz procesów zarządzania.

Nasi Partnerzy

Jesteśmy skoncentrowani na dostosowywaniu programu kształcenia do oczekiwań pracodawców. Aktywnie współpracujemy ze środowiskiem społeczno-gospodarczym, aby Nasi Studenci po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów wyższych mieli realne szanse na zdobycie praktycznego doświadczenia.

Image module

Areszt Śledczy w Starogardzie Gdańskim współpracuje z nami na rzecz edukacji dla bezpieczeństwa. Razem dbamy o wzajemny rozwój kompetencji i realizujemy praktyki zawodowe dla studentów.

Image module

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna w Gliwicach.  Wspólnie z Partnerem realizujemy zajęcia terenowe dla studentów oraz organizujemy wykłady z praktykami zawodu.

Image module

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Poznaniu. Wspólnie realizujemy program Legii Akademickiej skierowany do studentów, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe oraz uzyskać stopień wojskowy.

Blog filozoficzny
Autor: Anita Barwicka Profesor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, wykładowca m.in. filozofii.