Kierunek dostępny też na wydziale: GDAŃSK, GLIWICE, GIŻYCKO, KOSZALIN, JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

PSYCHOLOGIA
Studia licencjackie (I stopnia)
POZNAŃ

OPIS KIERUNKU

Stacjonarne    Niestacjonarne

 

Człowiek, jego procesy psychiczne oraz relacje ze światem stanowią centralny przedmiot zainteresowania psychologii. Celem tej dyscypliny naukowej jest wyjaśnianie, określanie, przewidywanie, kontrola zachowania i procesów psychicznych oraz podwyższanie jakości życia człowieka. Studenci na studiach licencjackich na kierunku psychologia w WSB w Poznaniu zyskują gruntowne przygotowanie teoretyczne i praktyczne do świadczenia pomocy psychologicznej i prowadzenia działań diagnostycznych oraz badawczych. Studia mają na celu kształcenie osób, które będą cechować się wszechstronną wiedzą psychologiczną i będą przygotowane do podejmowania działań prospołecznych i samodoskonalenia.

Studia kończą się uzyskaniem dyplomu licencjata psychologii, który umożliwia kontynuację kształcenia na studiach II stopnia (magisterskich) dostępnych w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu.

 

blank

Pozytywna ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Dlaczego warto wybrać studia w WSB?

Image module

Studia prowadzone na Wydziale Studiów Społecznych w Poznaniu otrzymały pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej, nadzorującej jakość kształcenia w całym kraju. To dowód na wysoką jakość kształcenia WSB.

Cechujemy się oryginalną ofertą specjalności. Sam decydujesz czy chcesz kształcić się z obszaru psychologii kryminalnej, klinicznej, psychologii biznesu lub studiować kilka ścieżek jednocześnie.

Image module
Image module

W szeregach kadry dydaktycznej znajdują się znani i doświadczeni naukowcy, psycholodzy, seksuolodzy, którzy prowadzą własną działalność związaną z obszarem nauk społecznych. Na wykładach i zajęciach z psychologii będziesz mógł pozyskać najnowszą i rzetelnie przedstawioną wiedzę przez praktyków.

Psychologia w Poznaniu to kierunek cieszący się dużą popularnością w WSB. Oferujemy niskie czesne i wiele bonifikat i stypendiów pozwalających zyskać finansowo podczas studiowania.

Image module
Image module

Jesteśmy świadomi, że wielu naszych studentów pracuje lub chce już w trakcie nauki rozpocząć karierę zawodową, dlatego wychodzimy naprzeciw naszym studentom i oferujemy im możliwość skorzystania z Indywidualnej Organizacji Studiów.

MAJCHRZAK Natalia - zdjęcie
„Psychologia to kierunek dla osób z wysokim poczuciem empatii, chcących profesjonalnie pomagać innym słowem - rozmową, zrozumieniem, wsparciem psychicznym, a w efekcie znalezieniem właściwego rozwiązania. Dla tych, którzy między innymi chcieliby nabyć te umiejętności, studia na kierunku psychologia to strzał w dziesiątkę!”
dr Natalia MAJCHRZAK
Nauczyciel akademicki
Image module

Jaką wiedzę zdobędziesz?

Tematyka przedmiotów w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu dopasowana jest to danej specjalności, tak abyś mógł zdobywać gruntowną wiedzę z zakresu nauk społecznych. W toku studiów dowiesz się jak diagnozować, oceniać i pomagać w rozwiązaniu trudności życiowych człowieka. Na studiach będziesz mieć szansę uczęszczać na liczne, interesujące wykłady oraz zajęcia warsztatowe, dzięki którym rozwiniesz i ugruntujesz swoją wiedzę teoretyczną oraz cenne umiejętności praktyczne.

W planie studiów dla psychologii w WSB w Poznaniu znajdują się przedmioty podstawowe i kierunkowe, np.:

 • Etyka zawodu psychologa;
 • Podstawy psychiatrii;
 • Psychologia rozwoju człowieka w ciągu życia;
 • Procesy poznawcze;
 • Podstawy epidemiologii;
 • Psychologia kliniczna z psychopatologią.

WYŻSZA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA
W LICZBACH:

0
Wydziałów
Naszej Uczelni
0
kierunki studiów,
na których kształcimy
0
Absolwentów
Uczelni
0
Pozytywnych ocen
Polskiej Komisji Akredytacyjnej

DLA KOGO?

Psychologia na Wydziale w Poznaniu to studia dla humanistów, którzy chcą poznać procesy psychiczne zachodzące w sobie i w drugim człowieku oraz otwartych na wiedzę z zakresu nauk społecznych. Studia przygotowują do wykonywania zawodu psychologa w różnych sektorach oraz otwierają drogę na dalsze kształcenie.

*Studia I stopnia przeznaczone są dla osób, które posiadają świadectwo dojrzałości.
Image module

SPECJALNOŚCI

na kierunku PSYCHOLOGIA w Poznaniu

Studiując psychologię w Poznaniu masz możliwość wyboru 7 innowacyjnych specjalności, przygotowanych z myślą o współczesnych potrzebach rynku pracy:

EDYCJA 2020/2021

STUDIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ. KARIERA ZAWODOWA

Po ukończeniu studiów psychologicznych będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w:

 • Placówkach opiekuńczo-wychowawczych;
 • Szpitalach;
 • Ośrodkach realizujących poradnictwo indywidualne i rodzinne;
 • Ośrodkach pomocy społecznej i interwencji kryzysowej;
 • Ośrodkach pracy z osobami starszymi;
 • Firmach, organizacjach i przedsiębiorstwach;
 • Instytucjach państwowych;
 • Ośrodkach doradczych;
 • Sądach;
 • wielu innych!
Image module

PLANY STUDIÓW

Edycja 2020/2021

OPŁATY

Edycja 2020/2021

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa daje możliwość podjęcia indywidualnej decyzji w jakiej formie chcesz opłacać swoje czesne. Może to być np. opłata jednorazowa za cały rok z góry, jak również opcja ratalna.

 

Opłaty za studia dla kierunku psychologia w Poznaniu

EDYCJA 2020/2021

stacjonarne

Jednorazowo
5700zł
Za rok studiów z góry
W dwóch ratach
2900zł
Za semestr studiów z góry
W dwunastu ratach
490zł
Za miesiąc z góry

niestacjonarne

Jednorazowo
5100zł
Za rok studiów z góry
W dwóch ratach
2600zł
Za semestr studiów z góry
W dwunastu ratach
440zł
Za miesiąc z góry

blank

Nasza uczelnia posiada również budżet stypendialny. Dzięki wsparciu finansowemu WSB masz szansę zyskać finansowo na studiowaniu już od samego początku swojej kariery edukacyjnej! Sprawdź z jakich stypendiów możesz skorzystać klikając TUTAJ.

BONY EDUKACYJNE

blank
Sprawdź jakie bonifikaty przygotowaliśmy dla Ciebie! Wybierz tę, która najbardziej Tobie odpowiada oraz sprawdź warunki skorzystania ze zniżki.

INFO O WYDZIALE:

ZOBACZ TAKŻE:

AKTUALNOŚCI Z POZNANIA:

INTERESUJE CIĘ TA TEMATYKA?

Podaj swój mail, abyśmy od czasu do czasu mogli informować Cię o wydarzeniach, ciekawostkach, promocjach, ofertach staży czy propozycjach pracy:

Nasi Partnerzy