Kierunek dostępny też na wydziale: POZNAŃ, GDAŃSK, GLIWICE

Pedagogika

STUDIA I STOPNIA

OPIS KIERUNKU

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa zaprasza na nowoczesne studia pedagogiczne. Ogromna liczba specjalności oraz atrakcyjne perspektywy zawodowe to ciekawa oferta dla wszystkich, którzy marzą o szeroko pojętym nauczaniu.

Pedagogika w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa to kierunek, który z pewnością zainteresuje przyszłych nauczycieli, animatorów, czy terapeutów niezależnie od płci, czy wieku. Szkoła oferuje kilkanaście specjalności pedagogicznych. Na pedagogice w WSB, można wybrać opcję zostania m.in. animatorem kultury, pedagogiem pracy – coachem, mentorem lub tutorem lub zająć pedagogiką i prewencją penitencjarną. Wiele osób decyduje się na podjęcie studiów właśnie w tej szkole z uwagi na atrakcyjne specjalności związane z problematyką szeroko rozumianego bezpieczeństwa – w szkole, w rodzinie, czy podczas procesu terapeutycznego. 

To, co również przykuwa uwagę w ofercie programowej Wyższej Szkoły Bezpieczeństw, to delegalizacja mitu pedagogiki jako kierunku dedykowanego głównie dla kobiet. Również panowie odnajdują się świetnie na dowolnym kierunku związanym z pracą pedagogiczną, stereotypowo określaną jako kobiecą, jak np. z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Panowie świetnie odnajdują się także w tematyce bezpieczeństwa i prewencji, które są istotne na każdym etapie rozwoju psychospołecznego. 

Pedagogika w WSB to interdyscyplinarny kierunek studiów. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez światowej klasy specjalistów i ekspertów z dziedziny pedagogiki, animacji, bezpieczeństwa i prewencji. Co równie istotne, program studiów skonstruowany jest z myślą o dostosowaniu do potrzeb współczesnego rynku pracy. Dzięki takiej konstrukcji programowej pedagogiki absolwenci uczelni mają możliwość podjęcia pracy w wielu instytucjach o profilu społecznym.

Podczas studiów można uczestniczyć w licznych zajęciach o charakterze warsztatowym, zajęciach praktycznych i treningach. Rozwijanie kompetencji, pobudzenie kreatywności i poszerzanie horyzontów poprzez dramę, mapy myśli czy metodę „sześciu kapeluszy”, to nie tylko świetna zabawa, ale doskonałe przygotowanie do podjęcia pracy z podopiecznymi w różnym wieku i w  dowolnej sytuacji społecznej. Praktyki i zajęcia dydaktyczne realizowane w potencjalnych, przyszłych miejscach pracy jeszcze lepiej przygotowują do wymarzonego zawodu.

Każdy absolwent kierunku Pedagogika w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa będzie posiadać kompetencje pedagogiczne i wychowawcze, które pozwalają poruszać się w różnych obszarach działań edukacyjnych, zarówno w instytucjach oświatowych, kulturalnych, profilaktyki społecznej, jak i organizacjach rządowych i pozarządowych.

PERSPEKTYWY ZAWODOWE

Podczas studiów będziesz uczestniczyć w licznych zajęciach praktycznych. Rozwijanie kompetencji, pobudzenie kreatywności i poszerzanie horyzontów poprzez dramę, mapy myśli czy metodę „sześciu myślących kapeluszy” to nie tylko świetna zabawa, ale doskonałe przygotowanie do podjęcia pracy. Praktyki i zajęcia dydaktyczne realizowane w potencjalnych, przyszłych miejscach pracy jeszcze lepiej przygotują Cię do wymarzonego zawodu.

Jako absolwent/ka kierunku Pedagogika będziesz posiadać kompetencje pedagogiczne i wychowawcze, które pozwolą Ci poruszać się w różnych obszarach działań edukacyjnych, zarówno w instytucjach oświatowych, kulturalnych, profilaktyki społecznej, jak i organizacjach rządowych i pozarządowych.

EDYCJA 2019/2020
 STUDIA STACJONARNE
(opłata w zł)
Licencjackie
 JEDNORAZOWO
(za rok studiów z góry)
3 950
  W DWÓCH RATACH
(za semestr studiów z góry)
 2 000
 W DWUNASTU RATACH
(za miesiąc kalendarzowy z góry)
 340

EDYCJA 2019/2020
 STUDIA NIESTACJONARNE
(opłata w zł)
Licencjackie
 JEDNORAZOWO
(za rok studiów z góry)
3 450
  W DWÓCH RATACH
(za semestr studiów z góry)
 1 750
 W DWUNASTU RATACH
(za miesiąc kalendarzowy z góry)
 300
ZOBACZ TAKŻE:

AKTUALNOŚCI Z BARTOSZYC:

INTERESUJE CIĘ TA TEMATYKA?

Podaj swój mail, abyśmy od czasu do czasu mogli informować Cię o wydarzeniach, ciekawostkach, promocjach, ofertach staży czy propozycjach pracy:

Nasi Partnerzy