Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku

O WYDZIALE

Gdańsk – miasto o niepowtarzalnym klimacie, pełne urokliwych uliczek, kamienic i pomników, będących świadectwem setek lat historii. To miejsce, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, bogactwo zabytków architektonicznych koresponduje z charakterystyczną perspektywą Żurawi, a szum morza koi burzliwe wspomnienia wydarzeń Solidarności.

Według opinii turystów miejsca, których nie można pominąć, to Ratusz Głównego MiastaFontanna NeptunaDwór ArtusaBazylika Mariacka oraz Dom Uphagena w którym odbywają się cykliczne koncerty muzyczne. Coroczny Jarmark Świętego Dominika nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających koneserów rękodzieł mistrzów różnorodnych rzemiosł, pasjonatów historii i zwolenników sztuki współczesnej.

Gdańsk to nie tylko miasto sztuki, ale także kultury, o czym świadczą wymieniane na całym świecie: Teatr SzekspirowskiFilharmonia BałtyckaEuropejskie Centrum SolidarnościOpera Bałtycka. Ponadto wzrok przyciągają barwne kamienice Starego Miasta, z “mieszkającą” w nich historią gdańszczan, a restauratorzy kuszą lokalnymi potrawami, którymi mogą posilić się między wykładami Studenci Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa.

Wydział Studiów Społecznych umożliwia zdobycie stopnia licencjata na kierunkach Bezpieczeństwo Wewnętrzne, Bezpieczeństwo Morskie, Bezpieczeństwo Zdrowotne, Pedagogika i Psychologia i magistra na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne.

Razem z nami możesz zdobywać dyplom w jednym z najbardziej urokliwych zakątków Polski, a przy tym prowadzić bogate życie studenckie i kulturalne. W Gdańsku na pewno nie zmęczysz się nudą, a wzmożone nauką dni uzupełnisz dawką miejscowego jodu.

Kontakt:
Gdańsk 80-557, ul. Marynarki Polskiej 15
tel. 58/ 341-98-51
e-mail: [email protected]

KIERUNKI

na Wydziale Studiów Społecznych w Gdańsku

KONTAKTY

Rekrutacja na studia I i II stopnia oraz podyplomowe:
tel. 882 067 770 lub 583 419 851
e-mail: [email protected]

Dziekanat Wydziału Studiów Społecznych w Gdańsku:

e-mail: [email protected]

Platforma edukacyjna:

e-mail: [email protected]
tel. 505 387 662

Biuro karier i praktyk // Dyplomy:

e-mail: [email protected] / [email protected]

Sekretariat Konferencji:

e-mail: [email protected]

Biuro Rektora:

e-mail: [email protected]

Sekcja obsługi studenta – opłaty za studia:

e-mail: [email protected] / [email protected]

Uprzejmie informujemy, że ważne sprawy administracyjne, które wymagają fizycznej obecności w Uczelni, można załatwić po wcześniejszym umówienie się na konkretny termin i godzinę, drogą e-mailową lub telefonicznie z wybraną osobą funkcyjną.

Zapraszamy do sekcji: KONTAKT

Szanowni Państwo,

Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu prowadzi działania edukacyjne związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, które skierowane są do odbiorców nastawionych na zawodowe i profesjonalne wykształcenie.

Uczelnia od kilkunastu lat przygotowuje studentów do pracy w zakresie bezpieczeństwa publicznego i osobistego poprzez praktyczne zajęcia prowadzone przez wykładowców – teoretyków, jak i też zapraszanych ekspertów  z tej dziedziny.

Obecnie Wydział Studiów Społecznych prowadzi studia I stopnia (licencjackie) na kierunkach: BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE, BEZPIECZEŃSTWO MORSKIE, PSYCHOLOGIA i  BEZPIECZEŃSTWO ZDROWOTNE oraz studia II stopnia (magisterskie) na kierunku BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE i PSYCHOLOGIA  (od roku akademickiego 2018/2019).

Zadaniem naszej uczelni jest propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa oraz psychologii nie tylko wśród studentów, ale również wśród uczniów szkół średnich. Dlatego też kierujemy do Państwa ofertę przeprowadzenia bezpłatnych wykładów otwartych i warsztatów (zarówno jednorazowych, jak i cyklicznych), przez nauczycieli akademickich naszego wydziału. Wykładowcy posiadają praktyczną wiedzę wynikającą z doświadczenia zawodowego, jak i praktycznego. Zagadnieniami jakie realizujemy w ramach wykładów środowiskowych są:

 • z zakresu bezpieczeństwa – np. bezpieczeństwo w sieci, unikanie zagrożeń związanych z atakami terrorystycznymi, zwalczanie przestępczości wśród nieletnich i podejmowane w związku z tym działania profilaktyczne oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa;
 • z zakresu psychologii – np. radzenie sobie ze stresem, manipulacje w marketingu i reklamie;
 • z zakresu bezpieczeństwa zdrowotnego – np. dietetyka – zdrowe żywienie.

W kontekście warsztatów, prowadzimy je również dla maturzystów. W ramach warsztatów młodzi ludzie mogą skorzystać z następujących bloków tematycznych:

 1. MNEMOTECHNIKI, czyli jak się uczyć, by nauczyć.
 2. DIETAdla mózgu. Co jeść aby mądrzeć? Jak przetrwać trudny czas egzaminów?
 3. EMOCJE– spotkanie ze stresem.
 4. ZARZĄDZANIEsobą w czasie dla Maturzystów.
 5. KOMUNIKACJAw sytuacjach kryzysowych.
 6. CYBERPSYCHOLOGIA– zagrożenia w sieci.
 7. ZŁOŚĆ I PRZEBACZENIE– radzenie sobie ze złością.
 8. MOCNE I SŁABE STRONY– rozwijanie pozytywnej samooceny.
 9. STEREOTYPY I UPRZEDZENIA- kulturowe stereotypy a umiejętności życiowe.
 10. PRAWDY I MITY- używanie substancji psychoaktywnych (alkohol, dopalacze).
 11. AGRESJA- jak powstrzymać przemoc?

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie dotyczące konkretnych tematów z zakresu bezpieczeństwa i psychologii, który mogą zainteresować uczniów Państwa szkoły.

W przypadku zainteresowania chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Pozostajemy do Państwa dyspozycji – dr Bożenna Piątkowska, Pełnomocnik Dziekana do spraw zajęć praktycznych, [email protected] oraz Magdalena Bendryn, Kierownik promocji i e-marketingu, [email protected] –  tel. 58 341 98 51, wew. 16.

ZOBACZ TAKŻE:

AKTUALNOŚCI Z GDAŃSKA:

INTERESUJE CIĘ TA TEMATYKA?

Podaj swój mail, abyśmy od czasu do czasu mogli informować Cię o wydarzeniach, ciekawostkach, promocjach, ofertach staży czy propozycjach pracy:

Nasi Partnerzy