Kierunek dostępny też na wydziale: GDAŃSK, GIŻYCKO

BEZPIECZEŃSTWO ZDROWOTNE
Studia licencjackie (I stopnia) – POZNAŃ
Studia dzienne i zaoczne

OPIS KIERUNKU

Stacjonarne    Niestacjonarne

 

Bezpieczeństwo zdrowotne – studia w Poznaniu

 

Kierunek ten daje możliwość zdobycia merytorycznej wiedzy oraz przydatnych umiejętności z dziedzin bezpieczeństwa oraz zdrowia. Został on przygotowany w odpowiedzi na problemy współczesnego świata oraz dynamiczny rozwój cywilizacyjny i zagrożenia z niego wynikające.

Ukończenie kierunku bezpieczeństwo zdrowotne otwiera przed Tobą szereg ciekawych i rozwojowych ścieżek zawodowych, m.in. w strukturach organizacyjnych i promocyjnych w placówkach związanych z badaniem żywności, placówkach ochrony zdrowia oraz branżach promujących prozdrowotny styl życia.

Jeżeli interesujesz się problematyką chorób, zmian demograficznych oraz chcesz dowiedzieć się jak funkcjonuję służba zdrowia i jakie zadania realizuje, to zapoznaj się naszą ofertą. Możesz wybierać spośród wielu specjalności m.in. „BHP i ochrona przeciwpożarowa”, „Edukacja zdrowotna i promocja zdrowia”, „Psychodietetyka – trener personalny”, „Terapia zajęciowa”. Oferujemy zarówno studia dzienne oraz zaoczne.

ATUTY WSB

Uczelnia przywiązuje ogromną wagę do jakości kształcenia. W ramach Wewnętrznego Systemu Zapewnienia Jakości Kształcenia pracujemy nad ciągłym doskonaleniem programów dydaktycznych, kształtowaniem jakości obsługi administracyjnej studenta oraz dostosowaniem procesu kształcenia do wymagań współczesnego rynku pracy.

Image module
Image module

Jako student WSB w Poznaniu możesz wnioskować o Indywidualną Organizację Studiów (IOS). Wiemy, że życie pisze różne scenariusze – obowiązki zawodowe, sprawy rodzinne czy kłopoty zdrowotne – z nami możesz studiować zdalnie, bez konieczności obecności na zajęciach stacjonarnie!

Studiując bezpieczeństwo zdrowotne na Naszym Wydziale w Poznaniu możesz skorzystać z bogatej oferty szkoleń i kursów, tym samym zdobywając dodatkowe uprawnienia! Tematyka warsztatów jest różnorodna i dostosowana to potrzeb rynku pracy.

Image module
Image module

Praktyczny profil Uczelni pozwoli Ci zdobywać i doskonalić nowe umiejętności nabywane podczas realizacji programowej. Zajęcia odbywają się nie tylko w sali, ale również w terenie. Oznacza to, że poznasz swoich potencjalnych pracodawców, czyli praktyków z wielu instytucji i firm zajmujących się bezpieczeństwem zdrowotnym, z którymi współpracujemy.

Testimonial by Agnieszka Nowakowska
„Wybierając studia kierowałam się perspektywą znalezienia pewnej, a zarazem rozwijającej pracy. Jestem zadowolona z wyboru Uczelni, bo dzięki temu zdobywam wiedzę praktyczną, rozwijam swoje zainteresowania, a dzięki skorzystaniu z bonifikaty udało mi się zaoszczędzić.”
Agnieszka Nowakowska
Studentka 2 roku
Image module

Jaką wiedzę zdobędziesz?

W toku studiów (dziennych i zaocznych) poruszane będą kwestie związane z bezpieczeństwem zdrowotnym, system zdrowia w kraju i polityką prowadzoną w tym zakresie. Nauczysz się rozpoznawać demograficzne, biologiczne i psychologiczne zagrożenia zdrowia oraz poznasz programy i zadania jednostek, które im przeciwdziałają.

Studiując bezpieczeństwo zdrowotne w WSB w Poznaniu zdobędziesz wiedzę i poznasz zagadnienia z następujących przedmiotów:

 • Polityka społeczna
 • Bezpieczeństwo zdrowotne obywateli
 • Funkcjonowanie Narodowego Funduszu Zdrowia
 • Psychologia zdrowia
 • Prawne podstawy bezpieczeństwa zdrowotnego
 • Podstawy epidemiologii

SPECJALNOŚCI

na kierunku BEZPIECZEŃSTWO ZDROWOTNE w Poznaniu

EDYCJA 2024/2025

OPŁATY

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa daje Ci możliwość podjęcia indywidualnej decyzji w jakiej formie chcesz opłacać swoje czesne. Może to być np. opłata jednorazowa za cały rok z góry, jak również opłata ratalna.

 

Opłaty za studia dla kierunku bezpieczeństwo zdrowotne w Poznaniu:

OPŁATY

stacjonarne
(dzienne)

Jednorazowo
6270zł
Za rok studiów z góry
W dwóch ratach
3190zł
Za semestr studiów z góry
W dwunastu ratach
550zł
Za miesiąc z góry

niestacjonarne
(zaoczne)

Jednorazowo
5830zł
Za rok studiów z góry
W dwóch ratach
2970zł
Za semestr studiów z góry
W dwunastu ratach
520zł
Za miesiąc z góry

Nasza Uczelnia posiada budżet stypendialny oraz bogatą ofertę bonifikat. Dzięki wsparciu finansowemu Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa masz możliwość oszczędzania na studiowaniu już od samego początku swojej drogi w edukacji wyższej! Sprawdź z jakich stypendiów możesz skorzystać w WSB klikając TUTAJ.

WYŻSZA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA
W LICZBACH:

0
Wydziałów
naszej Uczelni
0
kierunków studiów,
na których kształcimy
0
Absolwentów
Uczelni
0
Pozytywnych opinii
Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować:

DLA KOGO?

Studia przeznaczone są dla osób świadomie podchodzących do życia oraz otwartych na wiedzę. Możesz wybierać spośród wielu specjalności, które wskażą Tobie ścieżkę kształcenia dla konkretnej branży zdrowotnej lub bhp. Jeżeli interesujesz się ochroną zdrowia, czynnikami wpływającymi na bezpieczeństwo człowieka oraz czujesz chęć niesienia pomocy i tworzenia skuteczniejszych strategii dla bezpieczeństwa zdrowotnego – to studia właśnie dla Ciebie!

*Studia I stopnia przeznaczone są dla osób, które posiadają świadectwo dojrzałości.
Image module

STUDIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ. KARIERA ZAWODOWA

Po obronie możesz podjąć zatrudnienie w:

 • sektorach promocji zdrowia (zakłady opiekuńczo-lecznicze, hospicja, szpitale);
 • nadzorze sanitarno-epidemiologicznym;
 • administracji rządowej i samorządowej (Urząd Wojewódzki, Ministerstwo Zdrowia);
 • instytucjach akademickich i badawczych związanych z obszarem zdrowia;
 • branży farmaceutycznej w działach promocji zdrowia;
 • Służbach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy;
 • i w wielu innych miejscach!
Image module

PLANY STUDIÓW

Edycja 2024/2025

BONY EDUKACYJNE

Przejdź do strony zawierającej zbiór bonifikat na dany okres.
Wybierz tę, która najbardziej Tobie odpowiada oraz sprawdź warunki skorzystania ze zniżki.

INFO O WYDZIALE:
ZOBACZ TAKŻE:

AKTUALNOŚCI Z POZNANIA:

DOŁĄCZ DO NAS!

Podaj swój mail, abyśmy od czasu do czasu mogli informować Cię o wydarzeniach, ciekawostkach, promocjach, ofertach staży czy propozycjach pracy: