Kierunek dostępny też na wydziale: GDAŃSK, GLIWICE, GIŻYCKO

Specjalność: Psychologia społeczna

STUDIA I STOPNIA

OPIS I PERSPEKTYWY ZAWODOWE

Psychologia to nauka zajmująca się badaniem ludzkiej psychiki oraz mechanizmów rządzących ich zachowaniem. Ta niezwykle bogata i złożona dyscyplina dzieli się na wiele różnorodnych działów, które są odpowiedzialne za badanie konkretnych aspektów życia i rozwoju człowieka. Na przestrzeni lat zaszło w niej wiele zmian oraz innowacji związanych z diagnostyką czy metodami badawczymi. Współcześnie, psychologia zyskuje coraz większą popularność, a posiadanie własnego psychoterapeuty stało się czymś pożądanym, a nawet modnym.

Psychologia społeczna to specjalizacja o niezwykle atrakcyjnym i interdyscyplinarnym programie nauczania. Studenci, którzy wybiorą tan kierunek kształcenia zdobędą bogatą wiedzę z zakresu badania interakcji międzyludzkich, szczególnie w różnorodnych sytuacjach społecznych. Chcesz mieć przyszłościowy i atrakcyjny zawód, przyjdź do nas i podejmij studia na specjalności Psychologia społeczna.

Wyspecjalizowani absolwenci zatrudniani są między innymi w szpitalach psychiatrycznych, zakładach karnych i poprawczych, ośrodkach psychoterapii. Mogą pracować w hospicjach, ośrodkach interwencji kryzysowej, służbie więziennej, oddziałach psychosomatycznych w szpitalach i klinikach oraz służbach mundurowych.

Psychologia społeczna to interdyscyplinarnie opracowana propozycja kształcenia, która umożliwi Studentowi nabycie wiedzy i umiejętności odnoszących się do kształtowania relacji międzyludzkich, radzenie sobie ze stresem, prowadzenie mediacji (sztuki porozumiewania się i rozwiązywania konfliktów), także w środowisku międzykulturowym. Nabędziesz kompetencje psychologiczne niezbędne w wielu dziedzinach zawodowych, zarówno związanych z życiem gospodarczym, jak i społecznym.

WYBRANE PRZEDMIOTY na specjalności Psychologia społeczna:

  • Atrakcyjność interpersonalna i wzajemna;
  • Dysonans poznawczy;
  • Konformizm;
  • Postawy i ich zmiana;
  • Poznanie społeczne;
  • Procesy grupowe;
  • Rozumienie siebie i innych;
  • Spostrzeganie społeczne;
  • Stereotypy i uprzedzenia.
ZOBACZ TAKŻE:

AKTUALNOŚCI Z POZNANIA:

DOŁĄCZ DO NAS!

Podaj swój mail, abyśmy od czasu do czasu mogli informować Cię o wydarzeniach, ciekawostkach, promocjach, ofertach staży czy propozycjach pracy:

Nasi Partnerzy