Kierunek dostępny też na wydziale: GDAŃSK, GLIWICE, GIŻYCKO, KOSZALIN, JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

PSYCHOLOGIA
Studia licencjackie (I stopnia) – POZNAŃ
Studia dzienne i zaoczne

OPIS KIERUNKU

Stacjonarne    Niestacjonarne

 

Psychologia – studia w Poznaniu – cel studiów

 

Człowiek, jego procesy psychiczne oraz relacje ze światem stanowią centralny przedmiot zainteresowania psychologii. Celem tej dyscypliny naukowej jest wyjaśnianie, określanie, przewidywanie, kontrola zachowania i procesów psychicznych oraz podwyższanie jakości życia człowieka. Studenci na studiach licencjackich na kierunku psychologia w WSB w Poznaniu zyskują gruntowne przygotowanie teoretyczne i praktyczne do świadczenia pomocy psychologicznej i prowadzenia działań diagnostycznych oraz badawczych. Studia mają na celu kształcenie osób, które będą cechować się wszechstronną wiedzą psychologiczną i będą przygotowane do podejmowania działań prospołecznych i samodoskonalenia.

Studia (dzienne i zaoczne) kończą się uzyskaniem dyplomu licencjata psychologii, który umożliwia kontynuację kształcenia na studiach II stopnia (magisterskich) dostępnych w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu.

 

Pozytywna ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Czy warto studiować psychologię w WSB?

Image module

Studia psychologiczne prowadzone na Wydziale Studiów Społecznych w Poznaniu otrzymały pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej, nadzorującej jakość kształcenia w całym kraju. To dowód na wysoką jakość kształcenia WSB.

Cechujemy się oryginalną ofertą specjalności. Sam decydujesz czy chcesz kształcić się z obszaru psychologii kryminalnej, klinicznej, psychologii biznesu lub studiować kilka ścieżek jednocześnie.

Image module
Image module

W szeregach kadry dydaktycznej znajdują się znani i doświadczeni naukowcy, psycholodzy, seksuolodzy, którzy prowadzą własną działalność związaną z obszarem nauk społecznych. Na wykładach i zajęciach z psychologii będziesz mógł pozyskać najnowszą i rzetelnie przedstawioną wiedzę przez praktyków.

Psychologia w Poznaniu to kierunek cieszący się dużą popularnością w WSB. Oferujemy niskie czesne i wiele bonifikat i stypendiów pozwalających zyskać finansowo podczas studiowania.

Image module
Image module

Jesteśmy świadomi, że wielu naszych studentów pracuje lub chce już w trakcie nauki rozpocząć karierę zawodową, dlatego wychodzimy naprzeciw naszym studentom i oferujemy im możliwość skorzystania z Indywidualnej Organizacji Studiów.

MAJCHRZAK Natalia - zdjęcie
„Psychologia to kierunek dla osób z wysokim poczuciem empatii, chcących profesjonalnie pomagać innym słowem - rozmową, zrozumieniem, wsparciem psychicznym, a w efekcie znalezieniem właściwego rozwiązania. Dla tych, którzy między innymi chcieliby nabyć te umiejętności, studia na kierunku psychologia to strzał w dziesiątkę!”
dr Natalia MAJCHRZAK
Nauczyciel akademicki
Image module

Jaką wiedzę zdobędziesz?

Tematyka przedmiotów w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu dopasowana jest to danej specjalności, tak abyś mógł zdobywać gruntowną wiedzę z zakresu nauk społecznych. W toku studiów dziennych lub zaocznych dowiesz się jak diagnozować, oceniać i pomagać w rozwiązaniu trudności życiowych człowieka. Na studiach będziesz mieć szansę uczęszczać na liczne, interesujące wykłady oraz zajęcia warsztatowe, dzięki którym rozwiniesz i ugruntujesz swoją wiedzę teoretyczną oraz cenne umiejętności praktyczne.

W planie studiów dla psychologii w WSB w Poznaniu znajdują się przedmioty podstawowe i kierunkowe, np.:

 • Etyka zawodu psychologa;
 • Podstawy psychiatrii;
 • Psychologia rozwoju człowieka w ciągu życia;
 • Procesy poznawcze;
 • Podstawy epidemiologii;
 • Psychologia kliniczna z psychopatologią.

SPECJALNOŚCI

na kierunku PSYCHOLOGIA w Poznaniu

Studiując psychologię w Poznaniu masz możliwość wyboru wielu innowacyjnych specjalności, przygotowanych z myślą o współczesnych potrzebach rynku pracy:

OPŁATY

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa daje możliwość podjęcia indywidualnej decyzji w jakiej formie chcesz opłacać swoje czesne. Może to być np. opłata jednorazowa za cały rok z góry, jak również opcja ratalna.

 

Opłaty za studia dla kierunku psychologia w Poznaniu

stacjonarne
(dzienne)

Jednorazowo
7810zł
Za rok studiów z góry
W dwóch ratach
3960zł
Za semestr studiów z góry
W dwunastu ratach
680zł
Za miesiąc z góry

niestacjonarne
(zaoczne)

Jednorazowo
7370zł
Za rok studiów z góry
W dwóch ratach
3740zł
Za semestr studiów z góry
W dwunastu ratach
640zł
Za miesiąc z góry

Nasza uczelnia posiada również budżet stypendialny. Dzięki wsparciu finansowemu WSB masz szansę zyskać finansowo na studiowaniu już od samego początku swojej kariery edukacyjnej! Sprawdź z jakich stypendiów możesz skorzystać klikając TUTAJ.

WYŻSZA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA
W LICZBACH:

0
Wydziałów
Naszej Uczelni
0
kierunków studiów,
na których kształcimy
0
Absolwentów
Uczelni
0
Pozytywnych ocen
Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować:

DLA KOGO?

Psychologia na Wydziale w Poznaniu to studia dla humanistów, którzy chcą poznać procesy psychiczne zachodzące w sobie i w drugim człowieku oraz otwartych na wiedzę z zakresu nauk społecznych. Studia przygotowują do wykonywania zawodu psychologa w różnych sektorach oraz otwierają drogę na dalsze kształcenie.

*Studia I stopnia przeznaczone są dla osób, które posiadają świadectwo dojrzałości.
Image module

STUDIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ. KARIERA ZAWODOWA

Po ukończeniu studiów psychologicznych będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w:

 • Placówkach opiekuńczo-wychowawczych;
 • Szpitalach;
 • Ośrodkach realizujących poradnictwo indywidualne i rodzinne;
 • Ośrodkach pomocy społecznej i interwencji kryzysowej;
 • Ośrodkach pracy z osobami starszymi;
 • Firmach, organizacjach i przedsiębiorstwach;
 • Instytucjach państwowych;
 • Ośrodkach doradczych;
 • Sądach;
 • wielu innych!
Image module

PLANY STUDIÓW

Edycja 2023/2024

Edycja 2024/2025

BONY EDUKACYJNE

Przejdź do strony zawierającej zbiór bonifikat na dany okres.
Wybierz tę, która najbardziej Tobie odpowiada oraz sprawdź warunki skorzystania ze zniżki.

INFO O WYDZIALE:

ZOBACZ TAKŻE:

AKTUALNOŚCI Z POZNANIA:

DOŁĄCZ DO NAS!

Podaj swój mail, abyśmy od czasu do czasu mogli informować Cię o wydarzeniach, ciekawostkach, promocjach, ofertach staży czy propozycjach pracy: