PEDAGOGIKA
Studia magisterskie (II stopnia) – GLIWICE
Studia dzienne i zaoczne

OPIS KIERUNKU

Stacjonarne    Niestacjonarne

 

Sylwetka absolwenta

 

Absolwent kierunku pedagogika zdobywa kompleksową wiedzę ogólno-pedagogiczną, psychologiczną i socjologiczną, niezbędną do zrozumienia mechanizmów kształcenia, wychowania oraz społeczno-kulturowych uwarunkowań współczesnej, dynamicznie rozwijającej się edukacji. Posiada wszechstronne kompetencje pedagogiczne i wychowawcze, które pozwalają mu działać w różnych obszarach edukacyjnych.

Dzięki specjalistycznemu aparatu pojęciowemu i diagnostycznemu, absolwent jest rzetelnie przygotowany do podjęcia zawodu pedagoga. Jego uwrażliwienie humanistyczne oraz umiejętność refleksyjnego spojrzenia na rzeczywistość edukacyjną XXI wieku skutkuje przyjęciem postawy aktywnego i twórczego funkcjonowania w społeczeństwie. Dodatkowo, absolwent posiada biegłą znajomość języka obcego na poziomie B2+ Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, co pozwala mu sprawnie posługiwać się nim w kontekście pracy pedagoga.

Zalety studiów w WSB

W ramach kierunku pedagogika na Wydziale w Gliwicach możesz studiować równolegle więcej niż jedną specjalność, zyskując jednocześnie wiedzę i cenny czas!

Image module
Image module

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa zapewnia najwyższą jakość kształcenia. Nasz zespół składa się z doświadczonych praktyków oraz specjalistów w dziedzinie edukacji, socjologii i psychologii. Dzięki temu, wybierając nasze studia dzienne lub zaoczne, zdobędziesz unikatową wiedzę, którą nie znajdziesz w żadnych podręcznikach.

Jako student Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa masz możliwość skorzystania z Indywidualnej Organizacji Studiów (IOS). Rozumiemy, że życie bywa nieprzewidywalne – mogą pojawić się obowiązki zawodowe, sprawy rodzinne czy kłopoty zdrowotne. Dlatego z nami masz szansę studiować zdalnie, bez konieczności uczestnictwa w zajęciach stacjonarnie!

Image module
Image module

Masz szansę zdobywać doświadczenie i odbywać praktyki zawodowe w instytucjach współpracujących z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa m.in. w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, fundacjach, zakładach karnych itp.

Jaką wiedzę zdobędziesz?

Tematyka przedmiotów w WSB dopasowana jest to danej specjalności. W toku studiów zdobędziesz szczegółową wiedzę pedagogiczną oraz ogólną wiedzę z zakresu filozofii, socjologii i psychologii. Poznasz współczesne teorie dotyczące wychowania i nauczania, resocjalizacji, terapii pedagogicznej  oraz zasady funkcjonowania środowisk wychowawczych.

W planie studiów dla pedagogiki w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa na Wydziale w Gliwicach znajdują się m. in. następujące przedmioty podstawowe i kierunkowe:

  • Socjologia wychowania;
  • Biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania;
  • Filozofia;
  • Historia myśli pedagogicznej;
  • Wybrane problemy kultury współczesnej;
  • Psychologia rozwojowa i osobowości.

SPECJALNOŚCI

na kierunku PEDAGOGIKA w Gliwicach

Studiując pedagogikę na śląskim wydziale masz możliwość wyboru  specjalności, przygotowanych z myślą o współczesnych realiach rynku pracy:

EDYCJA 2024/2025

OPŁATY

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa daje możliwość podjęcia indywidualnej decyzji w jakiej formie chcesz opłacać swoje czesne. Może to być np. opłata jednorazowa za cały rok z góry, jak również opcja ratalna.

 

Opłaty za studia dla kierunku pedagogika w Gliwicach

stacjonarne
(dzienne)

Jednorazowo
6270zł
Za rok studiów z góry
W dwóch ratach
3190zł
Za semestr studiów z góry
W dwunastu ratach
550zł
Za miesiąc z góry

niestacjonarne
(zaoczne)

Jednorazowo
5830zł
Za rok studiów z góry
W dwóch ratach
2970zł
Za semestr studiów z góry
W dwunastu ratach
520zł
Za miesiąc z góry


Nasza Uczelnia posiada również budżet stypendialny. Dzięki wsparciu finansowemu WSB masz szansę zyskać finansowo na studiowaniu już od samego początku swojej kariery edukacyjnej! Sprawdź z jakich stypendiów możesz skorzystać klikając TUTAJ.

WYŻSZA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA
W LICZBACH:

0
Wydziałów
naszej Uczelni
0
kierunków studiów,
na których kształcimy
0
Absolwentów
Uczelni
0
Pozytywnych opinii
Polskiej Komisji Akredytacyjnej

DLA KOGO?

Studia te skierowane są do osób, które cechują się zrozumieniem, wytrwałością i potrafią pracować z ludźmi. Pedagogika to kierunek ludzi otwartych i lubiących nauczać innych. To studia dla tych, którzy posiadają umiejętność komunikowania się i przekazywania wiedzy.

Pasjonuje Cię świat edukacji i kwestie wychowawcze? Czujesz chęć niesienia pomocy innym? Wytrwale i cierpliwie dążysz do celu? W takim razie to studia dla Ciebie!

*Studia II stopnia przeznaczone są dla osób, które posiadają dyplom ukończenia studiów licencjackich.
Image module

STUDIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ. KARIERA ZAWODOWA

Po ukończeniu studiów znajdziesz zatrudnienie w:

  • Instytucjach poprawczych i karnych;
  • Fundacjach;
  • Centrach pomocy rodzinie.
Image module

PLANY STUDIÓW

Edycja 2023/2024

Edycja 2024/2025

BONY EDUKACYJNE

Przejdź do strony zawierającej zbiór bonifikat na dany okres.
Wybierz tę, która najbardziej Tobie odpowiada oraz sprawdź warunki skorzystania ze zniżki.

INFO O WYDZIALE:
ZOBACZ TAKŻE:

AKTUALNOŚCI Z GLIWIC:

DOŁĄCZ DO NAS!

Podaj swój mail, abyśmy od czasu do czasu mogli informować Cię o wydarzeniach, ciekawostkach, promocjach, ofertach staży czy propozycjach pracy: