Kierunek dostępny też na wydziale: BARTOSZYCE

BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE
Studia licencjackie (I stopnia) – JAWORZNO
Studia dzienne i zaoczne

OPIS KIERUNKU

Stacjonarne    Niestacjonarne

 

Bezpieczeństwo publiczne – studia w Jaworznie

 

We współczesnym świecie, gdzie każdy kolejny dzień przynosi nowe zagrożenia dla bezpieczeństwa i porządku publicznego, należy inwestować w wiedzę i umiejętności. Tylko dzięki nim będziemy mogli jako kraj i społeczeństwo sprostać wyzwaniom XXI wieku. Ten kierunek studiów powstał właśnie w odpowiedzi na zapotrzebowanie personalne w jednostkach i organizacjach odpowiedzialnych za zarządzanie i dbanie o ład w Polsce.

Obecne problemy globalne wymagają od nas wszechstronnej wiedzy w zakresie radzenia sobie z zagrożeniami i przeciwdziałania im w przyszłości. Należy pamiętać, że ten obszar to nie tylko działalność służb mundurowych, to także bezpieczeństwo ekologiczne, socjalne czy ekonomiczne. Podejmując studia na kierunku bezpieczeństwo publiczne na Wydziale w Jaworznie dowiesz się, jak funkcjonuje polityka w tym zakresie, jaka jest rola sił zbrojnych w zapewnieniu porządku publicznego, poznasz cywilizacyjne, kulturowe oraz ekonomiczne aspekty ochrony oraz zyskasz praktyczną wiedzę dotyczącą zwalczania przestępczości.

Studia to przede wszystkim ludzie. Dołącz do nas wybierając studia dzienne lub zaoczne!

 

Pozytywna ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Dlaczego warto tutaj studiować?

WSB daje Ci możliwość wyboru spośród unikalnych oraz przyszłościowych specjalności, wychodząc tym samym naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy.

Image module
Image module

Zatrudniamy najlepszych specjalistów i praktyków w dziedzinie bezpieczeństwa, którzy bazują na swoim doświadczaniu, a nie tylko przekazują teorię. Na dziewięciu wydziałach, w ośmiu miastach ulokowanych w różnych zakątkach Polski, przygotowaliśmy dla Ciebie kierunki z humanistycznych i społecznych dziedzin nauki oraz blisko czterdzieści rodzajów kierunków studiów podyplomowych.

Jako Uczelnia wiemy jak ważne jest wsparcie naszych studentów i absolwentów. W tym celu powstało Akademickie Biuro Karier i Rozwoju, które ma za zadanie przygotować Cię do wejścia na rynek pracy. Oferujemy m.in. doradztwo zawodowe i edukacyjne, szkolenia i warsztaty oraz ciekawe oferty pracy i stażu. Jeżeli znajdziesz się w sytuacji trudnej, poczujesz przytłoczenie codziennością, albo zwyczajnie zechcesz porozmawiać – skorzystaj z Poradnictwa Psychologicznego!

kursy i szkolenia wsb - Andrzej Strabel
Image module

Jeżeli lubisz wysiłek fizyczny i wiesz jak ważny dla Twojego zdrowia jest ruch, to jesteś w dobrym miejscu. Studiując bezpieczeństwo publiczne w Jaworznie w WSB możesz brać udział w organizowanym corocznie kilkudniowym obozie sportowym, który w opinii studentów i absolwentów naszej Uczelni jest jednym z najlepszych wspomnień z okresu nauki! To wydarzenie jest także obozem integracyjnym dla społeczności studenckiej.

Image module

Czego Cię nauczymy?

Tematyka poruszanych zagadnień dopasowana jest do danej specjalności, tak abyś zdobywał szczegółową wiedzę w wybranym przez siebie obszarze. W toku studiów nauczysz się najważniejszych pojęć z zakresu przeciwdziałania zagrożeniom oraz poznasz współczesne zagrożenia ekologiczne oraz militarne.

W ramach planu studiów na kierunku bezpieczeństwo publiczne w Jaworznie będziesz realizować m.in. przedmioty podstawowe i kierunkowe:

 • Podstawy pomocy przedlekarskiej
 • Międzynarodowa ochrona praw człowieka
 • Metodologia procesów badawczych
 • Czynności operacyjno-rozpoznawcze
 • System bezpieczeństwa narodowego
 • Konflikty społeczne

SPECJALNOŚCI

na kierunku BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE w Jaworznie

Na studiach masz możliwość wyboru specjalności, przygotowanych z myślą o współczesnych realiach:

EDYCJA 2024/2025

OPŁATY

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa daje możliwość podjęcia indywidualnej decyzji w jakiej formie chcesz opłacać swoje czesne. Może to być np. opłata jednorazowa za cały rok z góry, jak również opłata ratalna.

Opłaty za studia dla kierunku bezpieczeństwo publiczne w Jaworznie

stacjonarne
(dzienne)

Jednorazowo
6270zł
Za rok studiów z góry
W dwóch ratach
3190zł
Za semestr studiów z góry
W dwunastu ratach
550zł
Za miesiąc z góry

niestacjonarne
(zaoczne)

Jednorazowo
5830zł
Za rok studiów z góry
W dwóch ratach
2970zł
Za semestr studiów z góry
W dwunastu ratach
520zł
Za miesiąc z góry

Nasza uczelnia posiada również budżet stypendialny dla studentów, dzięki temu masz szansę zyskać finansowo na studiowaniu już od samego początku swojej kariery edukacyjnej! Sprawdź z jakich stypendiów możesz skorzystać w WSB klikając TUTAJ.

WYŻSZA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA
W LICZBACH:

0
Wydziałów
naszej Uczelni
0
kierunków studiów
na, których kształcimy
0
Absolwentów
Uczelni
0
Pozytywnych opinii
Polskiej Komisji Akredytacyjnej

DLA KOGO?

Bezpieczeństwo publiczne na Wydziale w Jaworznie to studia dla osób gotowych na wyzwania oraz otwartych na zdobywanie wiedzy i nowych doświadczeń. Jeżeli nie lubisz rutyny, interesujesz się działaniem organów ścigania, a adrenalina to Twoje drugie imię, to kierunek ten pozwoli Ci spełnić marzenie o pracy w służbach mundurowych lub innych jednostkach skupionych na pomaganiu obywatelom!

 

*Studia I stopnia przeznaczone są dla osób, które posiadają świadectwo dojrzałości.
Image module

STUDIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ. KARIERA ZAWODOWA

Pewnie nie jeden raz zadawałeś sobie pytanie co po studiach? WSB tworząc ofertę edukacyjną opierała się na analizach zapotrzebowania rynku pracy. Jako absolwent kierunku będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w:

 • Służbach mundurowych (Służba Więzienna, Wojsko Polskie, ABW);
 • Strukturach administracji rządowej i samorządowej;
 • Organizacjach podległych Ministerstwu Obrony Narodowej;
 • Prywatnych instytucjach zajmujących się bezpieczeństwem publicznym;
 • Rządowym Centrum Bezpieczeństwa;
 • i wielu innych!
Image module

PLANY STUDIÓW

Edycja 2024/2025

BONY EDUKACYJNE

Przejdź do strony zawierającej zbiór bonifikat na dany okres.
Wybierz tę, która najbardziej Tobie odpowiada oraz sprawdź warunki skorzystania ze zniżki.

INFO O WYDZIALE:
ZOBACZ TAKŻE:

AKTUALNOŚCI Z JAWORZNA:

DOŁĄCZ DO NAS!

Podaj swój mail, abyśmy od czasu do czasu mogli informować Cię o wydarzeniach, ciekawostkach, promocjach, ofertach staży czy propozycjach pracy: