Kierunek dostępny też na wydziale: POZNAŃ, GDAŃSK, GLIWICE, GIŻYCKO

PSYCHOLOGIA
Studia licencjackie (I stopnia) – JASTRZĘBIE-ZDRÓJ
Studia dzienne i zaoczne

OPIS KIERUNKU

Stacjonarne    Niestacjonarne

 

Psychologia – dlaczego jest potrzebna?

 

Zmiany cywilizacyjne podstępują w niewyobrażalnie szybkim tempie. Nowy sposób kontaktów międzyludzkich, nowe technologie i usługi otwierają przed człowiekiem ciekawe i nieznane możliwości, lecz również stwarzają poważne niebezpieczeństwo. Dzięki pracy naukowców i stosowaniu najnowszych metod badawczych, psychologia jako nauka dysponuje solidną wiedzą o mechanizmach, które rządzą ludzką psychiką. To wiedza niezbędna w różnych obszarach aktywności zawodowej oraz społecznej, w których główną rolę odgrywa czynnik ludzki.

Dzięki studiom na kierunku psychologia zrozumiesz lepiej potrzeby, możliwości orz ograniczenia ludzkie w szybko zmieniającym się świecie. Na Wydziale w Jastrzębiu-Zdroju poznasz najważniejsze teorie psychologiczne, standardowe i najnowsze badania naukowe oraz nauczysz się wykorzystywania wiedzy psychologicznej w praktyce.

Po ukończeniu studiów licencjackich, możesz podjąć studia uzupełniające magisterskie na psychologii lub na innych kierunkach w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa.

Dlaczego warto studiować psychologię w WSB?

WSB oferuje innowacyjne specjalności. Możesz studiować na przykład psychologię kryminalistyczno-śledczą, neuropsychologię, psychologię w biznesie i zarządzaniu. Do wyboru jest kilka ścieżek kształcenia jednocześnie!

Image module
Image module

Wiedza i umiejętności zdobywane podczas studiowania psychologii są cenne w życiu prywatnym i zawodowym. To kierunek, który otwiera szerokie możliwości zatrudnienia w różnych branżach zawodowych.

Psychologia na Wydziale WSB w Jastrzębiu-Zdroju to studia praktyczne, które dają Ci pewność nabycia umiejętności podczas wielu zajęć terenowych oraz praktyk zawodowych, odbywanych u Partnerów WSB.

Image module
Image module

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa to zespół kompetentnych ludzi zarówno w sferze dydaktyki, jak i administracji. Stosujemy indywidualne podejście do każdego studenta dobierając właściwy sposób postępowania. Jeśli jesteś osobą pracującą możesz zdecydować się na Indywidualną Organizację studiów, która pozwoli Ci lepiej zorganizować czas na studiowanie.

Testimonial by Joanna KOWALIK
„Zdecydowałam się na psychologię na Wydziale w Jastrzębiu-Zdroju, ponieważ od zawsze chciałam pracować z ludźmi. Umiejętności, które do tej pory nabyłam na studiach już teraz przydają się w moim życiu prywatnym.”
Joanna KOWALIK
Studentka 2 roku
Image module

Jaką wiedzę zdobędziesz?

Tematyka przedmiotów na naszej Uczelni dopasowana jest to danej specjalności, tak abyś mógł zdobywać gruntowną wiedzę z zakresu nauk społecznych. Na studiach I stopnia poznasz wiele zjawisk i mechanizmów psychologicznych z zakresu psychologii rodziny, psychologii społecznej, psychiatrii i wielu innych obszarów.

 

W planie studiów dla psychologii na Wydziale w Jastrzębiu-Zdroju znajdują się m. in. przedmioty podstawowe i kierunkowe takie jak:

 • Wprowadzenie do psychologii;
 • Metodologia badań naukowych w psychologii;
 • Psychologia rozwoju człowieka w ciągu życia;
 • Psychologia agresji i przemocy;
 • Psychologia kliniczna z psychopatologią.

SPECJALNOŚCI

Studiując psychologię w naszym Wydziale w Jastrzębiu-Zdroju masz możliwość wyboru spośród oryginalnych specjalności, przygotowanych z myślą o współczesnych realiach rynku pracy:

EDYCJA 2024/2025

OPŁATY

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa daje możliwość podjęcia indywidualnej decyzji w jakiej formie chcesz opłacać swoje czesne. Może to być np. opłata jednorazowa za cały rok z góry, jak również opcja ratalna.

 

Opłaty za studia dla kierunku psychologia w Jastrzębiu-Zdroju

stacjonarne
(dzienne)

Jednorazowo
7810zł
Za rok studiów z góry
W dwóch ratach
3960zł
Za semestr studiów z góry
W dwunastu ratach
680zł
Za miesiąc z góry

niestacjonarne
(zaoczne)

Jednorazowo
7370zł
Za rok studiów z góry
W dwóch ratach
3740zł
Za semestr studiów z góry
W dwunastu ratach
640zł
Za miesiąc z góry


Nasza uczelnia posiada również budżet stypendialny. Dzięki wsparciu finansowemu WSB masz szansę zyskać finansowo na studiowaniu już od samego początku swojej kariery edukacyjnej! Sprawdź z jakich stypendiów możesz skorzystać klikając TUTAJ.

WYŻSZA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA
W LICZBACH:

Subtitle
0
Wydziałów
naszej Uczelni
0
kierunków studiów,
na których kształcimy
0
Absolwentów
Uczelni
0
pozytywnych ocen
Polskiej Komisji Akredytacyjnej

DLA KOGO?

Kompetencje społeczne nabywane w tej dyscyplinie naukowej przygotowują do wielu różnych zadań, dlatego studia kierowane są do szerokiego grona odbiorców. Studia I stopnia na kierunku psychologia dedykowane są dla osób, które chcą w przyszłości pracować jako psycholog lub dla tych, którzy dążą do zdobywania nowych umiejętności, potrzebnych na różnym polu zawodowym.

*Studia I stopnia przeznaczone są dla osób, które posiadają świadectwo dojrzałości.
Image module

KARIERA ZAWODOWA. STUDIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ

Po ukończeniu studiów I stopnia będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w:

 • Obszarze edukacji i wychowania;
 • Służbach mundurowych;
 • Ośrodkach pomocy społecznej;
 • Służbie Zdrowia;
 • Firmach zajmujących się marketingiem i reklamą;
 • Działach HR;
 • wielu innych!
Image module

PLANY STUDIÓW

Edycja 2024/2025

BONY EDUKACYJNE

Przejdź do strony zawierającej zbiór bonifikat na dany okres.
Wybierz tę, która najbardziej Tobie odpowiada oraz sprawdź warunki skorzystania ze zniżki.

INFO O WYDZIALE:

ZOBACZ TAKŻE:

AKTUALNOŚCI Z JASTRZĘBIA-ZDROJU

DOŁĄCZ DO NAS!

Podaj swój mail, abyśmy od czasu do czasu mogli informować Cię o wydarzeniach, ciekawostkach, promocjach, ofertach staży czy propozycjach pracy: