Kierunek dostępny też na wydziale: BARTOSZYCE, JAWORZNO

Służba wojskowa

STUDIA I STOPNIA

OPIS I PERSPEKTYWY ZAWODOWE

Służba wojskowa cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Perspektywa rozwoju zawodowego, prestiż związany z mundurem oraz atrakcyjne wynagrodzenie sprawiają, że z roku na rok kandydatów do pracy w służbach mundurowych przybywa. Kwestia obronności państwa jest aktualnym tematem a bezpieczeństwo granic Polski jest priorytetem służb mundurowych. Ukończenie specjalności wojskowej pozwala podjąć interesującą pracę we wszystkich jednostkach Wojska Polskiego lub w instytucjach państwowych odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa publicznego takich jak m.in.: Centralne Biuro Antykorupcyjne i Służba Więzienna. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców-praktyków (dowódców szczebla operacyjno-taktycznego i taktycznego oraz absolwentów Akademii Sztuki Wojennej), którzy w interesujący sposób przedstawią Ci wiedzę z zakresu obronności.

Jest wiele powodów dlaczego warto podjąć studia na kierunku Bezpieczeństwo publiczne o specjalności wojskowej. Służba wojskowa to perspektywa rozwoju, stabilna, dobrze płatna praca oraz szansa na poznanie swoich możliwości i pokonywania granic. Jeśli pasjonuje Cię temat bezpieczeństwa publicznego to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie!

Absolwenci kierunku Bezpieczeństwo publiczne – specjalność wojskowa znajdą zatrudnienie we wszystkich jednostkach Wojska Polskiego lub w instytucjach państwowych odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa publicznego.

Podejmując studia na specjalności wojskowej będziesz doskonale przygotowany pod kątem merytorycznym do podjęcia pracy w służbach wojskowych RP lub w instytucjach państwowych odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa publicznego, uzyskasz wiedzę na temat istoty oraz miejsca i roli wojska w systemie bezpieczeństwa publicznego oraz zasadniczych zagrożeń tego bezpieczeństwa, a także wiedzę na temat funkcjonowania systemów bezpieczeństwa w zakresie ochrony i obrony obiektów, osób i mienia, rozpoznawania zagrożeń, ostrzegania i alarmowania, przeprowadzania akcji ratunkowych, uwzględniając uwarunkowanie technologiczne, infrastrukturalne, prawne i organizacyjne. Zdobędziesz umiejętność kierowania procesami przegrupowywania wojsk, realizacji zaopatrzenia materiałowo-technicznego i zabezpieczenia mobilizacyjnego.

WYBRANE PRZEDMIOTY na specjalności wojskowej

  • Dowodzenie
  • Operacje pokojowe i stabilizacyjne
  • Ostrzeganie, alarmowanie i ewakuacja ludności
  • Podstawy prawne służby wojskowej
  • Współczesne konflikty zbrojne
  • Militarne aspekty bezpieczeństwa państwa
ZOBACZ TAKŻE:

AKTUALNOŚCI Z JASTRZĘBIA-ZDROJU

DOŁĄCZ DO NAS!

Podaj swój mail, abyśmy od czasu do czasu mogli informować Cię o wydarzeniach, ciekawostkach, promocjach, ofertach staży czy propozycjach pracy:

Nasi Partnerzy