Co słychać u naszej pierwszej Absolwentki?

Mijały lata od rozpoczęcia działalności edukacyjnej Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu, która każdego roku owocuje nowymi Absolwentkami i Absolwentami. W tym roku Jego Magnificencja Rektor dr Andrzej Zduniak podpisał dyplom o numerze 10 000.

 

To piękne ukoronowanie całego wysiłku włożonego w prowadzenie Uczelni. Jeszcze w tym miesiącu Dziekan Wydziału Studiów Społecznych w Poznaniu, dr Stanisław Mikołajczak wręczył dyplom i wyróżnienie naszej 10-tysięcznej Absolwentce – Pani Sonii Figurze, która ukończyła studia magisterskie na kierunku „psychologia”.

 

Wspomniane wyróżnienie jest bardzo symboliczne, ale istnieje jeszcze inny znaczący dyplom ukończenia studiów, który już od dawna znajduje się w dokumentach Pani Celiny Chełkowskiej, mianowicie dyplom o numerze 1.

 

Pani Celina została pierwszą Absolwentką Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa kończąc studia na kierunku „pedagogika” na funkcjonującym wtedy Wydziale Społeczno-Ekonomicznym. Od tego czasu nasza dyplomantka rozwijała się zawodowo dążąc do spełnienia swoich własnych aspiracji.

Skontaktowaliśmy się z Panią Celiną Chełkowską, która chętnie podzieliła się swoją historią. Przedstawiamy ją poniżej:

Od 15 lat zawodowo zajmuję się tematyką resocjalizacji osób nieletnich. Praktykę zawodową podczas studiów zdobywałam zarówno w Polsce, jako wsparcie dla wychowawcy ds. kulturalno-oświatowych w Oddziale Zewnętrznym Aresztu Śledczego w Poznaniu, jak i w USA w Juvenile Correction Center w stanie Minnesota. Następnie jeszcze podczas studiów w 2009 roku podjęłam pracę najpierw jako pracownik socjalny, a później wychowawca w Zakładzie Poprawczym dla chłopców w Poznaniu. Chęć pomocy młodym ludziom zaowocowała wymyśleniem  pierwszej w Polsce Spółdzielni Socjalnej przy Zakładzie Poprawczym oraz programem wychowawczym „Kochanym tatą być”, za co otrzymałam różne nagrody. W latach 2008-2016 byłam autorem licznych wystąpień i publikacji naukowych. W 2015 roku przeniosłam się do Warszawy, gdzie zaczęłam kilkuletnią pracę w administracji publicznej zaczynając od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Wodociągów Warszawskich. Miałam też roczny epizod jako kierownik działu edukacji i promocji w Poznańskim Zoo.

Mimo różnorodności instytucji i stanowisk – dobro dzieci zawsze było w nich na pierwszym miejscu i napędzało mnie do działania i tworzenia projektów i programów z nimi związanych. Powróciłam do zawodu wychowawcy w 2019 roku jako pracownik placówki opiekuńczo-wychowawczej na Woli, a później na Śródmieściu w Warszawie. Zostałam także  terapeutą zajęciowym dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami. Zajęcia te są prowadzone na zlecenie miasta Warszawy. W 2021 r. spełniłam swoje największe marzenie zostając policjantem zespołu ds. Nieletnich Komendy Rejonowej Policji Warszawa I Śródmieście. Dzięki doświadczeniu, mimo małego stażu służbowego, mam przyjemność szkolić innych funkcjonariuszy z zakresu nowej ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

 

Drodzy Absolwenci,

czytamy Wasze życiowe historie z zainteresowaniem, bo wiemy, że za numerami dyplomów stoicie Wy oraz wasz wysiłek, zaangażowanie i ciekawość w pozyskiwanie nowej wiedzy i umiejętności, które na kolejnym etapie Waszego życia przyczyniają się do tworzenia takich biogramów, jak ten Pani Celiny.

Zapraszamy Was do podzielenia się z nami swoją własną historią zawodową, którą umieścimy w tworzonej przez nasz zespół Galerii Absolwentów WSB klikając TUTAJ.