Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Uczelnia »

Archiwum aktualności

Wojskowy awans studenta z Bartoszyc – Sławomira OLEKSIŃSKIEGO

2017/08/18

15 sierpnia obchodziliśmy rocznicę zwycięskiej bitwy w wojnie 1920 roku. Dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego w 1923 r. i pozostawał nim do roku 1947. Później dzień wojska obchodzono 12 października w rocznicę bitwy pod Lenino, by upamiętnić udział w tej batalii dywizji im. Tadeusza Kościuszki. Od 1992 roku święto Wojska Polskiego ponownie jest obchodzone w połowie sierpnia.

» więcej

Obóz adaptacyjny dla studentów pierwszego roku!

2017/08/16

 

W tym roku po raz pierwszy organizujemy dla Was obóz adaptacyjny.
Termin: 21-24.09.2017 r.
Miejsce: Zakopane, Hotel Rzemieślnik
Koszt: 450 zł

» więcej

Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018

2017/08/16

Rektor, Kanclerz oraz Dziekani Wydziałów mają zaszczyt zaprosić Studentów oraz szanownych Gości na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2017/2018 w Poznaniu, Bartoszycach, Giżycku, Gdańsku, Gliwicach, Jaworznie oraz pierwszy raz w historii Uczelni również w Skoczowie.

Informację o terminie i miejscu Inauguracji poszczególnych wydziałów znajdą Państwo poniżej.

» więcej

Bezpłatne studia podyplomowe dla nauczycieli

2017/08/16

Wydział Studiów Społecznych w Poznaniu wspólnie z Kolegium Jagiellońskim realizuje we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej projekt pn. „Dwusemestralne studia podyplomowe, dla nauczycieli i wychowawców w szczególności szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych, w tym branżowych szkół I stopnia, których celem będzie doskonalenie kompetencji wychowawczych oraz umiejętności rozpoznawania i przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym”

» więcej

Życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego

2017/08/15

15 sierpnia w naszym patriotycznym kalendarzu to data wyjątkowa, na którą przypada Święto Wojska Polskiego. Dzień ten jest również okazją do złożenia serdecznych podziękowań i głębokiego uznania dla wszystkich Żołnierzy.

» więcej

WSS Gliwice uczestniczyło w obchodach Święta Wojska Polskiego

2017/08/14

11 sierpnia 2017 r., o godz. 13.00, przy pomniku Żołnierza Polskiego w Katowicach (os. Paderewskiego) odbyły się w obchody Święta Wojska Polskiego, w których uczestniczyła delegacja z Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach, Natalia ULANOWICZ i Anna ADAMIK. Święto Sił Zbrojnych RP tradycyjnie obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1922 r. Uroczystości rozpoczęły się od przyjęcia meldunku, następnie odegrano hymn państwowy i uroczyście wciągnięto flagę na maszt. Uczestnicy obchodów wysłuchali apelu pamięci oręża polskiego.

» więcej

Photo Challenge 2017

2017/08/07

Konkurs, w którym ​do wygrania jest 5400 € za fotografię, która najlepiej odzwierciedla walkę kobiet o równouprawnienie.

O co chodzi?

PhotoChallenge 2017​ jest akademickim konkursem, który ma na celu promowanie debaty i refleksji na tematy istotne dla społeczeństwa. Stymulowanie zaangażowania uczniów w projektach wykorzystujących fotografię jako głównej formy ekspresji społecznej, politycznej i kulturowej. Tegorocznym tematem jest Girl Power​.

» więcej

Badanie losów zawodowych Absolwentów WSB

2017/08/07

Drodzy Absolwenci!

W związku z prowadzonym monitoringiem losów zawodowych, zwracamy się do Was z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety :)

» więcej

Studenci WSB w międzynarodowej szkole letniej w Tarnopolu

2017/08/04

W dniach 19-30 lipca 2017 roku delegacja Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu na zaproszenie władz uczelni partnerskiej – Państwowego Uniwersytetu Medycznego im. I. Horbaczewskiego w Tarnopolu uczestniczyła w „Ternopil International Student`s Summer School” na Ukrainie. Naszą Uczelnię reprezentowali studenci II roku studiów na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne z Wydziału Studiów Społecznych w Gdańsku: Paulina KUŻBIEL oraz Albert ZIOBROWSKI, a także Prodziekan ds. jakości kształcenia – Magdalena SZULCA.

» więcej

WSS w Poznaniu oddał hołd bohaterom Powstania Warszawskiego

2017/08/02

We wtorek, 1 sierpnia, delegacja Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa wzięła udział w uroczystych obchodach 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

» więcej

Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień FAMILIA nowym partnerem WSS Gliwice

2017/07/31

31 lipca 2017 roku, Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach podpisał porozumienie o współpracy z Centrum zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień FAMILIA w Gliwicach, w którym dyrektorem jest mgr Maciej OSUCH.  Strony postanowili podjąć współpracę z zakresu możliwości odbywania praktyk studenckich oraz działalności pod kątem edukacji, zadań wychowawczo–opiekuńczych, terapeutycznych i promocyjnych.

» więcej

Nabór na staże w Brukseli

2017/07/26

Akademickie Biuro  Karier i Rozwoju zaprasza studentów i absolwentów na staże w Biurze Informacyjnym Województwa Wielkopolskiego w Brukseli. Staże trwają w miesiącach wrzesień i październik 2017.

Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli jest częścią Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Jego głównym zadaniem jest informowanie podmiotów w Wielkopolsce o najważniejszych wydarzeniach w Unii Europejskiej, zmianach w prawodawstwie unijnym, programach i inicjatywach umożliwiających finansowanie projektów w regionie. Ponadto, Biuro reprezentuje interesy Wielkopolski w UE przekazując postulaty i stanowiska instytucjom unijnym oraz wspiera lokalne podmioty w pozyskiwaniu informacji na temat możliwości finansowania projektów z programów UE.

» więcej

WSS Gliwice obchodzi Dzień Bezpiecznego Kierowcy

2017/07/25

25 lipca 2017 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy – z tej okazji Gliwicki Wydział postanowił włączyć się do akcji krwiodawstwa  „kierowco nigdy nie wiesz kiedy to ty będziesz potrzebował krwi”  wraz z klubem Honorowego Dawcy krwi „Dar Nadziei”, działającego przy OSP Gliwicach – Brzezince. Każdy kto chciał mógł oddać krew na parkingu Parku Handlowego Arena Gliwice między godziną 12:00 a 16:00, oraz zaopatrzyć się w apteczki pierwszej pomocy jak i porozmawiać na temat Bezpieczeństwa z mgr Natalią ULANOWICZ a także z mgr Anną MAJEWSKĄ - przedstawicielkami Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z Gliwic.

» więcej

Życzenia z okazji Święta Policji

2017/07/25

Szanowni  Policjanci, Policjantki i pracownicy Policji!

Dzisiejsze święto jest doskonałą okazją do złożenia Państwu podziękowań za wyjątkową, a często niezauważalną pracę.

Życzymy Państwu wielu sukcesów i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Niech ta trudna i odpowiedzialna służba będzie dla wszystkich funkcjonariuszy źródłem satysfakcji, dalszej motywacji oraz ludzkiej przychylności i życzliwości.

» więcej

PLANSZÓWKI na Gliwickim Wydziale przeszły do historii

2017/07/21

W czwartek, 20 lipca 2017 r., na Wydziale Studiów Społecznych w Gliwicach królowały gry, m.in.: „Carcassonne”, „Osadnicy z Catanu”, „Kolejka”, „Wsiąść do pociągu” i wiele innych.

» więcej

Gliwice podpisały porozumienie z MOS w Wojsce

2017/07/19

Ogromnie miło nam poinformować, że Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach zyskał nowego Partnera. Dnia 19 lipca 2017 r.  zostało podpisane porozumienie o współpracy między Wydziałem Studiów Społecznych w Gliwicach, który reprezentowały mgr Anna MAJEWSKA i mgr Natalia ULANOWICZ a Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii w Wojsce Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, reprezentowanym przez siostrę mgr Urszulę MROCZEK - dyrektor ośrodka i szkoły podstawowej.

» więcej

Dyplom wywalczony w Wielu… ;-)

2017/07/18

W dniach 14-16 lipca absolwenci kierunku Bezpieczeństwo narodowe mieli niezwykłą okazję obronić swoją pracę dyplomową w znanym z obozów sportowych, wielewskim ośrodku Beaver Tourist .

» więcej

Bezpieczeństwo zdrowotne w Gdańsku i Skoczowie! Mamy zgodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego!

2017/07/17

Szanowni Państwo!

Jest nam miło poinformować, że Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu otrzymała od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku "bezpieczeństw zdrowotne" w Gdańsku oraz Skoczowie, zgodnie z opisem efektów kształcenia dla tego kierunku studiów, poziomu i profilu kształcenia, określonym przez Senat Wyższej Szkoły Bezpieczeńśtwa z siedzibą w Poznaniu. 

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że nasza Uczelnia spełniła wszelkie przyjęte kryteria jakościowe, wymagania organizacyjne, programowe jak i kadrowe do prowadzenia w/w studiów pierwszego stopnia.  

» więcej

WSS Gliwice podpisało porozumienie z ZSEU w Zabrzu

2017/07/17

17 lipca 2017 roku Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach i Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Zabrzu podpisali porozumienie o współpracy. Prodziekan ds. Społecznych mgr Anna MAJEWSKA i Pani Dyrektor mgr Iwona NOWAKOWSKA złożyli uroczyste podpisy pod umową o współpracę. Współpraca obejmować będzie sferę wychowawczą, dydaktyczną oraz badawczo-wdrożeniową. Zamiarem obu stron jest podnoszenie poziomu kształcenia studentów oraz uczniów, a także rozwój kadr naukowych i dydaktycznych. 

» więcej

Rajd Rowerowy po Gierałtowicach

2017/07/17

W dniu 15.07.2017r. o godzinie 10:00 odbył się kolejny już Rajd Rowerowy po Gierałtowicach, którego organizatorem byli Urząd Gminy Gierałtowice oraz Klub Abstynenta Gierałtowice.  Okoliczna społeczność mogła znowu spotkać się na rowerowym szlaku, łącząc pokolenia pasją do sportu i wspólnych przeżyć, dlatego też nie mogło nas tam zabraknąć.

» więcej