KURSY I SZKOLENIA
SZKOLENIE Z OBSZARU BEZPIECZEŃSTWA ZDROWOTNEGO

Bezpieczeństwo zdrowia kobiet w ciąży

OPIS

WKRÓTCE KOLEJNA EDYCJA!

Celem szkolenia jest poruszenie problematyki prawidłowego żywienia kobiet planujących ciążę, a także kobiet w ciąży zarówno o prawidłowym przebiegu, jak i powikłanej niektórymi chorobami metabolicznymi. Szkolenie jest adresowane do studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, a także dla osób spoza Uczelni zainteresowanych problematyką prawidłowego odżywiania kobiet w ciąży oraz  wpływem poszczególnych składników po-karmowych na zdrowie płodu i przyszłej matki.

Szkolenie obejmuje realizację następujących treści:

  • Jak przygotować się do ciąży? – rola prawidłowego żywienia.
  • Żywienie w czasie prawidłowo rozwijającej się ciąży – zapotrzebowanie na energię w poszczególnych trymestrach i prawidłowy przyrost masy ciała. Planowanie posiłków. Zawartość węglowodanów, białka i tłuszczy w diecie. Źródła białek i tłuszczy. Warzywa i owoce w diecie kobiety ciężarnej. Rola płynów. Cukier i słodkie przekąski. Sól. Jaki produktów unikać w ciąży? Suplementacja przed i w trakcie ciąży: kwas foliowy, witamina D3, wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, witaminy i minerały (żelazo, jod, wapń, magnez, witamina A, witamina E). Alkohol a ciąża. Palenie tytoniu a ciąża. Aktywność fizyczna w ciąży. Co zmieniać w diecie w zależności od dolegliwości. Fakty i mity na temat żywienia kobiety ciężarnej. Przykłady jadłospisów.
  • Żywienie w ciąży powikłanej. Nadciśnienie. Cukrzyca. Cukrzyca ciężarnych. Stan przed rzucawkowy. Choroby nerek. Choroby wątroby. Alergie i nietolerancje pokarmowe. Nadwaga i otyłość. Niedowaga w ciąży. Zespół policystycznych jajników i inne schorzenia hormonalne. Płodowy zespół alkoholowy u dzieci (FAS).

 

Prowadzący: mgr Iwona KOBYLIŃSKA

MIEJSCE I TERMIN

TERMIN: w trakcie ustaleń

MIEJSCE:
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, ul. Strusia 12, 60-771 Poznań

CENA

– Studenci i Absolwenci WSB – 89 zł
– Pracownicy WSB –  89 zł
– Osoby spoza Uczelni – 99 zł

REKRUTACJA

ażdy uczestnik otrzyma zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu!
Ilość miejsc ograniczona.
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.


 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres: [email protected]
Osoby, które wypełniły i przesłały formularz zgłoszeniowy, zobowiązane są do wniesienia opłaty za szkolenie przelewem – w ciągu 3 dni od daty otrzymania informacji potwierdzającej planowany termin szkolenia oraz  przesłania e-maila z potwierdzeniem dowodu wpłaty na adres: [email protected]

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWYplik DOC

Wpłatę za szkolenie należy kierować na konto Uczelni:  
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa,
ul. Elizy Orzeszkowej 1, 60-778 Poznań
NIP: 7781423778
Nr konta: 49 1090 1346 0000 0001 1934 6279  z dopiskiem „Imię, nazwisko, tytuł szkolenia”

KONTAKT: 
Tel: 61 8 510 518 wew. 21 // e-mail: [email protected]

ZOBACZ TAKŻE:

AKTUALNOŚCI:

INTERESUJE CIĘ TA TEMATYKA?

Podaj swój mail, abyśmy od czasu do czasu mogli informować Cię o wydarzeniach, ciekawostkach, promocjach, ofertach staży czy propozycjach pracy:

Nasi Partnerzy