Relacja z zajęć terenowych poznańskiego Wydziału

Zajęcia terenowe w Poznaniu prawie dobiegają końca! Wszystkie grupy studenckie dotychczas pilnie wywiązywały się z obowiązków oraz wykazywały dużą inwencję twórczą, jeśli chodzi o podejście do zajęć z tego zakresu!

 

Wydział w Poznaniu, z racji kształcenia dużej ilości studentów i trwającej wciąż pandemii koronawirusa, niestety musiał zrezygnować z klasycznych zajęć w terenie, na rzecz zajęć organizowanych w formie online, jednak… Nasi studenci pokazali, że nawet tego typu formę można przemienić w aktywność fizyczną oraz działanie na rzecz środowiska!

Głównym tematem zajęć terenowych było hasło: Na Ratunek Ziemi – interpretowane w wieloraki sposób. Przy okazji studenci podchodzili także do zaliczenia wychowania fizycznego. Ideą było przygotowanie prezentacji we wskazanym wyżej temacie oraz pokonanie w ciągu konkretnego dnia dystansu na minimum 3 km.

Czy studenci zaskoczyli poznański Wydział? Oczywiście – łącząc aktywność z działaniem w myśl hasła: Na Ratunek Ziemi! Dostarczona przez studentów fotorealcja z tychże zakresów niebywale ucieszyła organizatorów zajęć.

Nasi drodzy poznaniacy wyruszyli między innymi zdobywać Śnieżkę czy przemierzać Wydmę Łącką w Słowińskim Parku Narodowym. Pokazali, że można łączyć sport wraz z dbałością o środowisko, czego dowodem są zdjęcia z licznych spacerów po lesie, podczas których studenci zbierali napotkane po drodze śmieci. Idąc dalej – jedna z naszych studentek pokusiła się nawet o posadzenie drzewa wraz z małymi pomocnikami, kształtując jednocześnie w młodym pokoleniu konieczność dbania o naszą planetę.

Jak jeszcze zrozumiana została idea ratowania Ziemi? Także jako slow life, zero waste oraz dawanie ubraniom drugiego życia. Innowacyjne podejście do rozumienia tematu, a jakże istotne z punktu widzenia naszej planety!

Jesteśmy dumni z naszych studentów, którzy dzięki tym zajęciom pokazali wysoką wrażliwość w aspektach ochrony środowiska oraz świadomość potrzeby działania na rzecz Ziemi. Co ważne – dodatkowo odchodząc od monitorów komputerów, by kształtować kondycję fizyczną!

Uważamy, że tego typu zajęcia – zwłaszcza w dobie pandemii – pozwoliły oderwać się naszym drogim poznaniakom od trosk dnia codziennego, przekuwając je w pozytywne działanie!