Dzień Otwarty Wydziału w Gdańsku

W dniu 26.02.2020 roku na Wydziale Studiów Społecznych w Gdańsku odbył się Dzień Otwarty. Zaproszonych gości przywitała Pani Prodziekan –mgr Izabela TEREFENKO. 

W Dniu Otwartym udział wzięli uczniowie szkół średnich z województwa pomorskiego. Była to świetna okazja do zapoznania się z Wydziałem oraz spotkania się z przedstawicielami różnych instytucji. Każdy uczeń uczestniczący w Dniu Otwartym miał możliwość porozmawiania z przedstawicielami instytucji, które oferują praktyki, prace oraz staże.

 

Dodatkowo, na uczniów czekało wiele atrakcji, m.in.: warsztaty prowadzone przez naszych studentów i pracowników Państwowej Straży Pożarnej – tj. Marcina Karnowskiego, Jacka Derehajło, Dominika Pankowskiego oraz Tomasza Kaszkiel. Panowie w sposób ciekawy i interesujący przedstawili pracę strażaka, posługując się sprzętem, który mieli ze sobą. Warsztat cieszył się niesamowitym powodzeniem.

Straż Pożarna w Gdańsku - dzień otwarty wydziału gdańskiego WSB 2020

Kolejnym warsztatem były zajęcia z przedstawicielami 7 Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy zaprezentowali pełne umundurowanie żołnierza WOT, przedstawili wymogi trzeba spełniać aby stać się żołnierzem OT oraz pokazali jak tworzy się kamuflaż wojskowy.

7 Pomorska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej - dzień otwarty wydział gdańskiego WSB 2020

Uczniowie mogli także zapoznać się z pracą oraz działalnością Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku. Uczniowie mogli również skorzystać z ciekawych warsztatów prowadzonych przez Joannę Szulc-Wrzos, ratownika z Pomorskiego WOPR , gdzie dowiedzieli się m.in. jak wygląda pierwsza pomoc przedmedyczna nad wodą.

Uczniowie szkół średnich zostali zapoznani z zakresem praktycznych aspektów pracy w Policji – informacje te były przedstawione przez pracowników Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, których warsztat wzbudził ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku - dzień otwarty wydziału gdańskiego WSB

dzień otwarty wydziału gdańskiego WSB 2020

dzień otwarty wydziału gdańskiego WSB 2020

Niezwykle ciekawe warsztaty prowadził fizjoterapeuta z Body&Mind ClinicGrzegorz Jakubowski, który miał wystąpienie na temat „Sport może być lekarstwem na stres?”. Uczniowie bardzo chętnie brali w nich udział.

Ponadto, podczas wydarzenia, ponownie mogliśmy liczyć na Naszego Partnera – gdańską drużynę futbolu amerykańskiego – Białe Lwy. Reprezentanci pokazali zasady gry, a uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w tym sporcie.

Białe Lwy Gdańsk -drzwi otwarte wydziału gdańskiego WSB 2020

Body&Mind Clinic – Grzegorz Jakubowski - drzwi otwarte wydziału gdańskiego WSB 2020

Z przekazanych nam relacji wynika, iż uczniowie byli bardzo zadowoleni, z czego ogromnie się cieszymy i bardzo dziękujemy za tak liczne odwiedziny.

Więcej informacji na temat Wydziału Studiów Społecznych w Gdańsku znajdziesz tutaj: KLIK