Wsparcie dla obywateli Ukrainy

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa wyraża solidarność z Ukrainą w jej słusznej walce w obronie granic, bezpieczeństwa i suwerenności obywateli.

Wsparcie Uczelni dla studentów i pracowników z Ukrainy- wsparcie WSB

Bezpieczeństwo Europy wymaga byśmy nie pozostawali obojętni na tragedię naszych sąsiadów. W związku z zaistniałą sytuacją dla naszych studentów i pracowników, będących obywatelami Ukrainy uruchomiliśmy Zespół Pomocy Kryzysowej, u którego można uzyskać pomoc psychologiczną.

 

Uzyskaj wsparcie ze strony Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa!

 

Jesteś obywatelem Ukrainy, masz ważne pytania, problemy, które pojawiły się w związku z sytuacją w Twoim kraju? Zgłoś się do nas!

 

  • dr Natalia MAJCHRZAK – przewodnicząca Zespołu (e-mail: [email protected]; nr tel.: 882 067 771);
  • dr Anna KURKIEWICZ – członek Zespołu – odpowiedzialna za wsparcie w sprawach informowania Studentów o możliwościach uzyskania pomocy ze strony państwa (program Tarczy antykryzysowej) (e-mail: [email protected]; nr tel.: 668 807 033);
  • mgr Karolina LEŃCZUK – członek Zespołu – odpowiedzialna za wsparcie w sprawach wewnętrznych Uczelni (np. socjalno-bytowych, organizacyjnych, dydaktycznych itp.) (e-mail: [email protected]; nr tel.: 537 123 125);
  • mgr Sandra NIEDZIELSKA – członek Zespołu, psycholog – odpowiedzialna za wsparcie w sprawach psychologicznych, społecznych i osobistych (e-mail: sandra.niedzielska@ wsb.net.pl; nr tel.: 787 214 274).

 

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa wyraża solidarność z obywatelami suwerennego i niepodległego państwa, które doświadczyło po raz kolejny wrogości i agresji Rosji.

 

Ten barbarzyński atak destabilizuje sytuacje polityczną i gospodarczą regionu, przerywając budowane więzi pracujących, podróżujących mieszkańców kilku krajów, zwykłych ludzi, którzy chcą żyć bezpiecznie. Wielkie cywilizacje i kultury współczesności buduje się pokojowym współdziałaniem, a nie agresją wojenną.

We współczesnym świecie nie może już być miejsca na bandyckie ataki zarówno cybernetyczne, jaki i dokonywane wojskami zmechanizowanymi, rakietowymi. Świat mierzy się z innymi zagrożeniami i wyzwaniami, jakimi są pandemia, kryzys klimatyczny, głód, nierówny dostęp do edukacji. Prymitywny atak Rosji środkami agresji militarnej nie pomaga w rozwiązywaniu tych problemów. Nie jest to wkład w rozwój światowego bezpieczeństwa i dobrobytu.

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa współczując tragicznych doświadczeń narodowi ukraińskiemu żywi nadzieję na szybkie zakończenie konfliktu z jak najmniejszymi stratami i odbudowę pokojowego funkcjonowania regionu.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wyraża także nasze uczucia mówiąc: Sercem i myślami jestem z dzielnym ukraińskim narodem.

Ukraina, jak i każdy pokojowo współistniejący naród ma prawo do skutecznej obrony i szacunku dla wartości wolności. Jej wojna obronna jest wojną sprawiedliwą. Jest też wojną w obronie demokratycznej cywilizacji i pokoju dla nas wszystkich.

 

Rzecznik Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
dr Anita Barwicka