Zajęcia z Prezesem Wojskowego Koła Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego

5 listopada 2023 roku to, na Wydziale Nauk Społecznych w Bartoszycach, dzień pod hasłem- pierwsze zajęcia terenowe w tym roku akademickim.

 

W tym wyjątkowym dniu studenci kierunku Bezpieczeństwo publiczne mieli okazję spotkać się z Panem Janem PERKOWSKIM, Prezesem Wojskowego Koła Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK) „Herkus”, aby uzyskać więcej informacji na temat “Organizacji pozarządowych w promowaniu bezpieczeństwa”. Słuchacze dowiedzieli się m.in. jak PTTK działa na rzecz bezpieczeństwa społecznego, ekologicznego i kulturowego.

Organizatorką i koordynatorką spotkania była Pani Dziekan mgr Magdalena GUTKOWSKA.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze to jedna z najstarszych i największych organizacji pozarządowych w Polsce, która zrzesza miłośników turystyki, krajoznawstwa i ochrony przyrody. PTTK ma ponad 1000 oddziałów, kół i klubów, w tym wojskowe, jak np. Koło PTTK „Herkus” przy 20. Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej. PTTK organizuje różne formy turystyki, takie jak piesza, rowerowa, kajakowa, narciarska, motorowa i wiele innych. Organizacja ta prowadzi również działalność edukacyjną, wydawniczą i kulturalną oraz współpracuje z innymi organizacjami proobronnymi, ratowniczymi i humanitarnymi.

Serdeczne podziękowania dla Pana Jana PERKOWSKIEGO za poświęcony czas i cenne informacje na temat działań PTTK oraz dla Pana Radosława DZIRBY, studenta trzeciego roku na kierunku Bezpieczeństwo publiczne, za stworzenie foto- oraz wideorelacji z tego fascynującego wydarzenia.