Wykład płk dr Grzegorza Kaliciaka dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku

Płk dr Grzegorz Kaliciak, Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego we współpracy z WSB miał zaszczyt poprowadzić inspirujący wykład dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku.

 

Tematem tego niezwykłego spotkania było zagadnienie “Wpływ dowódcy na budowanie morali pododdziału w warunkach bojowych”.

 

Podczas wykładu płk dr Grzegorz Kaliciak dzielił się swoim bogatym doświadczeniem związanym z dowodzeniem jednostkami wojskowymi oraz zdobywaniem umiejętności niezbędnych do kierowania żołnierzami w trudnych warunkach bojowych. Jego prezentacja nie tylko skupiała się na aspektach taktycznych i technicznych, ale również na subtelnych, psychologicznych elementach, które kształtują morale i ducha bojowego jednostki.

Po zakończonym wykładzie, uczniowie mieli wyjątkową okazję do bezpośredniego dialogu z Dowódcą. To spotkanie pozwoliło młodym ludziom zgłębić tajniki życia żołnierza oraz zrozumieć, jak kluczową rolę odgrywa edukacja wojskowa w kształtowaniu charakteru i postaw obrońców ojczyzny.

Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego otworzył przed uczniami perspektywę nie tylko związanej z służbą wojskową, ale również przekazał wartościowe życiowe lekcje. Młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się, jak ważne jest przywództwo w każdej dziedzinie życia, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach oraz jak rozwijać swoje umiejętności przywódcze.

Takie wydarzenia nie tylko poszerzają horyzonty edukacyjne uczniów, ale także integrują społeczność szkolną, pozwalając na bliższe poznanie realiów służby wojskowej i jej wpływu na rozwój jednostki. Dzięki hojności płk dr Grzegorza Kaliciaka, uczniowie I LO w Giżycku mieli okazję zaczerpnąć z wiedzy osoby, której doświadczenie może stanowić inspirację dla wielu młodych ludzi planujących swoją przyszłość. Studenci w przyszłości mogą zdecydować się na ścieżkę kształcenia w obszarze bezpieczeństwa w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Giżycku.