Dzień Otwarty – Aktywni na pomoc X WSS Gdańsk

W dniu 10.06.2022 r. na terenie Stowarzyszenia Aktywnych na Pomoc w Gdańsku, odbył się dzień otwarty, którego celem było propagowanie wszelkiej działalności na rzecz ludzi z niepełnosprawnością, w szczególności osób głuchoniewidomych.

 

Spotkanie miało charakter pikniku, co miało na celu promocję pozytywnych wzorców zachowań, zdrowych relacji międzyludzkich oraz zaangażowanie różnych społeczności w działalność aktywizującą osoby niepełnosprawne.

 

Podczas wydarzenia zostało zorganizowanych wiele atrakcji m.in.: prezentacje wyjątkowych prac ceramicznych (wykonanych przez podopiecznych Stowarzyszenia), muzyczne występy artystyczne, tworzenie przez osoby niewidome elementów garderoby, w postaci wielu interesujących akcesoriów jak np. wyszywane torby, szale czy zegary. Ważnym elementem dnia była uroczysta degustacja na świeżym powietrzu, gdzie wszyscy zebrani mieli możliwość napicia się kawy, skosztowania wielu przekąsek, a także rozkoszowania się przepysznym tortem pod namiotem Wydziału Studiów Społecznych w Gdańsku.

 

Dzień otwarty w Stowarzyszeniu Aktywni na Pomoc był dniem bardzo intensywnym, podczas którego można było się przekonać, jak ważne dla poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych  jest niesienie szeroko pojętej pomocy i szeroko rozumianego oddziaływania terapeutycznego, animacyjnego czy edukacyjnego.

 

W dniu otwartym obecni byli również pracownicy Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa: Pani Magdalena Bendryn – Kierownik promocji oraz Pan Sebastian Domin – Specjalista ds. promocji. Ponadto czynny udział w różnego rodzaju zajęciach wzięli udział studenci naszej Uczelni, przyczyniając się tym samym do propagowania działań na rzecz osób z niepełnosprawnością. To było już kolejne wspólne wydarzenie organizowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywnych na Pomoc, które zostało zorganizowane w myśl projektu najbliższych Zajęć Terenowych pt.: ”Poznaj innych, a poznasz siebie: zagadnienia zdrowia i tolerancji”. Serdecznie dziękujemy!