Spotkania warsztatowe w szkołach ponadgimnazjalnych

W miesiącu marcu i kwietniu 2018 roku przez Wydział Nauk Społecznych w Bartoszycach realizowane były warsztaty skierowane do maturzystów, połączone z prezentacją oferty edukacyjnej uczelni. Tematyka warsztatów obejmowała następujące zagadnienia:

  1. „Mnemotechniki – czyli jak się uczyć by nauczyć”.
  2. „Dieta Dla Mózgu”, czyli co jeść by zmądrzeć.”
  3. „Stres – czy można go ujarzmić?”.
  4. „Zarządzanie sobą w czasie”.

Z propozycją przeprowadzenia warsztatów zwróciliśmy się do szkół ponadgimnazjalnych, z którymi mamy podpisane partnerstwo, bądź planujemy w najbliższym czasie podpisać porozumienie. W wyniku podjętych działań udało się przeprowadzić 11 spotkań warsztatowych. Odwiedziliśmy maturzystów z następujących szkół: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr. 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr.1 im. Kresowiaków w Bartoszycach, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach, Zespół Szkół W Dobrym Mieście, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bojowników o Polskość Warmii w Ornecie, Zespół Szkół w Górowie Iławeckim,  Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Jagiellończyka w Lidzbarku Warmińskim.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach, podczas spotkań  pojawiały się pytania zarówno dotyczące treści warsztatu jak i oferty edukacyjnej. Kolejny cykl warsztatów odbędzie się na początku przyszłego roku szkolnego, zapraszamy do współpracy! Na maturzystów, którzy zdecydują się wybrać kierunki kształcenia na naszej Uczelni przygotowaliśmy specjalne bonifikaty „dla najlepszych maturzystów” oraz „dla absolwentów szkół partnerskich”, dzięki którym można zyskać nawet kilkaset złotych zniżki w opłatach za studia.