Relacja studentki z wyjazdu na Erasmusa!

Pani Martyna Jaś – studentka psychologii w Poznaniu przebywa na studiach zagranicznych w naszej partnerskiej uczelni. Zachęcamy do uczestnictwa w programie Erasmus Plus!

 

Poznaj relację studentki z wyjazdu na zagraniczne studia…

 

Odbywam właśnie semestr letni jako uczestnik programu ERASMUS+ w Hiszpanii na Uniwersytecie w Almerii. Po spędzeniu 2 miesięcy za granicą w ramach wymiany międzynarodowe chciałabym serdecznie zachęcić każdego do odbycia takiej przygody.  Przygody, ponieważ jest to niezapomniana przygoda życia, która daje możliwość spędzenia wspaniałych chwil w cudownym miejscu i poznania również niesamowitych ludzi z całego świata. 
 
Podczas mojego jeszcze niedługiego pobytu zdążyłam zwiedzić Lisbonę, Gibraltar oraz Granadę, w której odbywał się National Erasmus Games. Jest to turniej piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki, w którym rywalizują Studenci z programu ERASMUS+ z całej Hiszpanii. Była to niesamowita okazja do poznania jeszcze większej ilości wspaniałych osób oraz nawiązania nowych znajomości i przyjaźni. 
Przede mną jeszcze więcej podróży w niezapomniane miejsca i poznawanie kultur z różnych części świata. Wzięcie udziału w wymianie międzynarodowej daje również wiele możliwości i korzyści. Jednym z nich i moim zdaniem najważniejszym jest szlifowanie języka – w moim przypadku przede wszystkim angielskiego, ponieważ nim posługuję się na co dzień, ale również hiszpańskiego, z którym łatwo można się osłuchać, a tym samym nauczyć, bądź podszkolić. 
 

Początkowo taki wyjazd może wydawać się stresujący, ale cały stres mija po przekroczeniu granicy, poznaniu otwartych i zawsze pomocnych ludzi, a także cudowne zachody słońca na plaży.
Nawet przez chwilę nie żałowałam swojej decyzji i cieszę się ogromnie, że mam możliwość być w tak wspaniałym miejscu jakim jest Almería.

Autor zdjęć: Martyna Jaś