Międzynarodowa Konferencja w Pakistanie – Współczesne Wyzwania Demokracji

W dniach 23–24 kwietnia 2025 r. Pani mgr Anna Sumowska, reprezentująca Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa, oraz Pani dr Maria Eleonora Hebisz z Uniwersytetu Łódzkiego, wzięły udział w Międzynarodowej Konferencji na temat „Współczesnych Wyzwań Demokracji”, która odbyła się na University of Central Punjab w Pakistanie.

W trakcie konferencji miały miejsce inspirujące wystąpienia, m.in. dr Hasana Askari Rizviego, ambasadora Pera Alberta Ilsaasa oraz honorowego gościa – pana Mushahida Hussaina. Uczestnicy wydarzenia dzielili się nowatorskimi ideami oraz wymieniali się różnorodnymi perspektywami na temat wyzwań stojących przed współczesną demokracją.

W czasie obrad konferencji  głos zabrała pani mgr Anna Sumowska, która została poproszona o wypowiedź na temat populizmu i demokracji. Jej wystąpienie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników, a także uznaniem za trafność spostrzeżeń i klarowność przekazu. Po zakończeniu prelekcji otrzymała gratulacje za swoją piękną i inspirującą wypowiedź.

Konferencja zakończyła się uroczystą ceremonią finałową, która stanowiła zwieńczenie tego głęboko angażującego i wzbogacającego intelektualnie wydarzenia.

Po zakończeniu konferencji Pani mgr Anna Sumowska miała zaszczyt odbyć rozmowę z Panem Malikiem Muhammadem Ahmadem Khanem – wybitnym pakistańskim politykiem, który obecnie sprawuje funkcję przewodniczącego Zgromadzenia Prowincjonalnego Pendżabu. Spotkanie to stanowiło wyjątkową okazję do wymiany poglądów na temat roli instytucji demokratycznych w kontekście współczesnych wyzwań politycznych oraz znaczenia międzynarodowej współpracy w promowaniu zasad demokracji.

 

Link do filmu z ceremonii rozpoczęcia konferencji 

Link do filmu z ceremonii zakończenia konferencji