I Ogólnopolskie Zawody Strażaków w Ratownictwie Technicznym oraz Wojewódzkie Zawody Ratownictwa Technicznego

W dniu 2 września 2022 roku przy hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się I Ogólnopolskie Zawody Strażaków w Ratownictwie Technicznym oraz Wojewódzkie Zawody Ratownictwa Technicznego o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

 

Wydział Nauk Społecznych w Jastrzębiu Zdroju i Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach miały zaszczyt reprezentować naszą Uczelnię w charakterze partnera.

 

W zawodach uczestniczyło 18 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Klasyfikację drużyn w I Ogólnopolskich Zawodach Strażaków w Ratownictwie Technicznym I miejsce – Centralna Szkoła PSP , która otrzymał puchar Rektora.  Klasyfikację drużyn w V Wojewódzkich Zawodach w Ratownictwie Technicznym o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP:

I miejsce – KM PSP Piekary Śląskie, które otrzymały bony edukacyjne o wartości 1000 zł,
II miejsce – KP PSP Będzin ex aequo KM PSP Żory – 500 zł i 300 zł bony edukacyjny oraz torby nagród rzeczowych.
Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród społeczności Jastrzębia Zdroju, ale również pobliskich szkół średnich i przedszkoli.
Gratulację dla wszystkich zastępów ratowniczych oraz podziękowanie za możliwość uczestnictwa jako partner w tak niezwykłym wydarzeniu.