Dr Magdalena BENDRYN – Gratulacje!

Pani Magdalena Bendryn, 29 lipca br. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych, przewód został otwarty w Katedrze i Klinice Psychiatrii Dorosłych na Wydziale Lekarskim II Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego pt. „Ciemna triada osobowości a zaburzenia regulacji emocji w populacji osób płci męskiej osadzonych w zakładach karnych z powodu czynu zabronionego określonego w Art. 148 § 1,2,3 Kodeksu Karnego.”

Obrona odbyła się pod przewodnictwem dr hab. Eweliny Gowin, obecni byli również:

  • dr hab. Ewa Misterska, prof. WSB – promotor
  • prof. dr hab. Jan Jaracz
  • dr hab. Paweł Kapelski
  • dr hab. Dorota Łojko, prof. UZ
  • prof. dr hab. Janusz Rybakowski
  • prof. dr hab. Aleksandra Suwalska
  • prof. dr hab. Maria Kozielska – recenzenta
  • dr hab. Grażyna Bartkowiak, prof. AMW – recenzentka

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, dwóch wydziałów: Nauk Społecznych oraz Filologicznego. W 2013 ukończyła studia o kierunku Psychologia ze specjalizacją: patologie społeczne i psychologia sądowo-penitencjarna oraz psychologia dzieci i młodzieży, a także studia o kierunku Logopedia – specjalność nauczycielska. Pracę magisterską z psychologii napisała nt. „Poczucie sprawstwa jako mediator związku fuzji tożsamości, autoweryfikacji i identyfikacji grupowej z radykalizacją postaw grupowych”, głównie skupiając się na środowisku wojskowym. Z logopedii napisała pracę nt. „Barwa głosu wyrazem cech osobowości człowieka”. Podczas studiów, a także po ich ukończeniu doskonaliła się z zakresu psychologii oraz psychoterapii uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach oraz konferencjach naukowych.

W 2014 ukończyła studia podyplomowe –  Psychologia Transportu, dzięki którym zdobyła uprawnienia do badań kierowców zawodowych, a także kierowców, m.in. po utracie prawa jazdy, badań z zakresu medycyny pracy. Przez kilka lat pracowała w Gabinecie Psychologicznym, prowadząc terapię psychologiczną, jak i logopedyczną oraz wykonując badania psychologiczne z zakresu medycyny pracy; jednocześnie pracując na stanowisku specjalista-psycholog – pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych.

Od kwietnia 2018 pracuje w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa na stanowisku kierownik ds. promocji i kontaktów z otoczeniem/nauczyciel akademicki, zaś od kwietnia 2020 jako kierownik Biblioteki/nauczyciel akademicki (stanowisko badawczo-dydaktyczne). W roku 2019 zainicjowała utworzenie koła studenckiego PKN – Psychologicznego Koła Naukowego na Uczelni, którego jest opiekunem. Od lat współpracuje ze służbami mundurowymi, gdzie przeprowadza szkolenia nt. interwencji samobójczych oraz szkoleń związanych z informowaniem o śmierci. Od października w roli Adiunkta.

Zainteresowania  badawcze – psychologia penitencjarna, komunikacja niewerbalna, psychologia zeznań świadków, psychologia kłamstwa oraz logopedia medialna.

Prywatnie interesuje się również kryminologią i detektywistyką. Jest kinomanką, pasjonatką podróży i dobrej kuchni.

Pani Magdalena została Panią Doktor w dziedzinie nauki, która od lat jest Jej pasją. Nie każdy posiada w sobie taki dar, którego Pani Doktor nie brakuje – dar łączenia życia z nauką, entuzjazmu w działaniu z chęcią poznawania i optymizmu z szarą prozą życia. Serdecznie gratulujemy Pani!

 

Artykuły:

  1. M. Bendryn. Makiawelizm, narcyzm, psychopatia – Ciemna triada w populacji osób osadzonych. Przegląd badań. Przegląd Naukowo-Metodyczny „Edukacja dla bezpieczeństwa”, 8 pkt. MNiSW
  2. M. Bendryn. Wpływ globalizacji na prawa człowieku w ujęciu psychologicznym. Książka pokonferencyjna z XI. Międzynarodowej Konferencji Naukowa „Ochrona praw człowieka w dobie kryzysu demokracji liberalnej”, 80 pkt. MNiSW