8 maja odbyły się warsztaty dra Usluoglu w ramach programu Erasmus Plus

W dniu 8 maja w Wydziale Studiów Społecznych w Poznaniu gościliśmy nauczyciela, psychoterapeutę dra Feyruza Usluoglu z Uniwersytetu Toros w Mersin (Turcja). W ramach programu Erasmus Plus dr Usluoglu zrealizował warsztaty dla studentów 3 roku psychologii.

 

Program Erasmus Plus to inicjatywa Unii Europejskiej, która umożliwia studentom i pracownikom naukowym z całej Europy udział w wymianie edukacyjnej i doświadczalnej. W ramach tego programu organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, w tym warsztaty, które mają na celu zwiększenie kompetencji uczestników w zakresie wybranych tematów. Jednym z nauczycieli prowadzących warsztaty w ramach programu Erasmus Plus jest dr Feyruz Usluoglu, psycholog, psychoterapeuta  i wykładowca z Turcji.

Dr Feyruz Usluoglu to doświadczony psycholog, który specjalizuje się w psychologii relacji oraz psychodramie. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Toros w Mersin, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu psychologii. Oprócz tego dr Usluoglu jest aktywnie zaangażowany w organizowanie warsztatów dla studentów z różnych krajów, którzy uczestniczą w programie Erasmus Plus.

Jego warsztaty skupiają się na różnych aspektach psychodramy –  terapii grupowej, w której uczestnicy wcielają się w różne role, aby lepiej zrozumieć swoje emocje i przeżycia. Podczas zajęć studenci mogli nauczyć się podstawowych technik psychodramy, takich jak role-playing, rekonstrukcję scen, improwizację i dramatyzację. Mogą również uczyć się, jak prowadzić sesje psychodramy, w tym jak przygotować grupę, jak wybrać temat, jak stworzyć scenariusz i jak pomóc uczestnikom w roli.

Ponadto, na zajęciach studenci nauczyli się, jak psychodrama może pomóc w leczeniu różnych zaburzeń emocjonalnych, takich jak depresja, lęki, uzależnienia i zaburzenia osobowości. Mogą również uczyć się, jak psychodrama może pomóc w leczeniu problemów interpersonalnych, takich jak konflikty w związkach, problemy w rodzinie i trudności w pracy.

Warsztaty dra Usluoglu są bardzo interaktywne, a uczestnicy mają możliwość pracować w grupach i dzielić się swoimi doświadczeniami.

Podsumowując, warsztaty dr Feyruz Usluoglu były wspaniałą okazją dla studentów WSB, aby zdobyć nową wiedzę i umiejętności z zakresu psychologii. Dzięki jego doświadczeniu i zaangażowaniu, uczestnicy zyskali cenne narzędzia do radzenia sobie ze stresem i emocjami, co może pomóc im w osiągnięciu sukcesu w życiu zawodowym i prywatnym. Warsztaty prowadzone przez dr Uslugola były bardzo ciekawe i inspirujące dla studentów. Dzięki nim, studenci mieli okazję zdobyć nowe umiejętności i wiedzę, która będzie przydatna w ich przyszłej pracy zawodowej.