Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Uczelnia » O uczelni » Europejski wymiar Uczelni

Europejski wymiar Uczelni

Stanowiąc cząstkę wielokulturowego świata Uczelnia zobowiązuje się kształcić studentów nie tylko pod kątem wymagań polskich pracodawców. Polska stanowi przecież ogniwo zintegrowanej Europy, której zaplecze domaga się coraz lepszych specjalistów. Dlatego Uczelnia dokłada wszelkich starań, aby kształcić absolwentów otwartych na wyzwania i misje międzynarodowe, gotowych podjąć ryzyko czyhających w zglobalizowanym świecie niebezpieczeństw.

Jak wykształcić studenta gotowego podjąć wyzwanie poza granicami kraju? Nie ma chyba lepszej nauki niż praktyka. Dlatego Uczelnia obok obowiązkowych zajęć z języków obcych aranżuje  studentowi najróżniejsze spotkania z „żywym” językiem, szlifujące jego zdolności lingwistyczne.

Dlatego też poza tradycyjnymi lektoratami studenci mają możliwość uczestniczenia w wykładach otwartych z udziałem specjalistów i praktyków światowego formatu. Goszcząc Anthony’ego Russo – Oficera Łącznikowego Federalnego Biura Śledczego w Warszawie przy Ambasadzie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, czy żywą legendę amerykańskich sił zbrojnych – Brandona Weeba, Uczelnia aranżuje spotkania, umożliwiające uczestnikom zgłębianie wiedzy i praktyki w dwóch wymiarach. Studenci nie tylko poznają doświadczenia zawodowców, mają też możliwość podjęcia dialogu z gośćmi, co przełamuje ich bariery lingwistyczne, jak i kształci warsztat dziennikarski.

Tym, którzy „głodni są” podobnych światowych doświadczeń, Uczelnia otwiera drzwi na wymianę międzynarodową. W ramach programu Erasmus projektuje przygody akademickie w Czechach, na Słowacji i w Turcji. Powracający z wymiany studenci zgodnie podkreślają: Taki wyjazd to nie tylko fantastyczna przygoda i wycinek studenckiego życiorysu, który najczęściej będzie powracał w ramach młodzieńczych wspomnień. To nie tylko program, który pomnoży Twoje kontakty na facebooku. To przede wszystkim pierwsza poważna próba dorosłości, w której zdajesz się na samego siebie, z daleka od rodzinnego wsparcia samodzielnie podejmujesz, być może, życiowe decyzje. Erasmus to szansa na osobisty rozwój. Tu najszybciej nauczysz się języka, bo każda banalna sytuacja zmusza Cię do jego użycia. Ale przede wszystkim Erasmus to życiowa przygoda, która dodaje odwagi. Może dzięki niej nie przegapisz okazji na lepsze życie poza granicami kraju.

Stacjonującym w kraju studentom, chcącym również wzbogacać swój lingwistyczny warsztat Uczelnia daje możliwość skorzystania z dodatkowych spotkań w ramach Akademii Języków Obcych FUTURE. Jej słuchacze mają do wyboru sześć języków: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski i rosyjski na różnych poziomach zaawansowania. Akademia przyciąga wielu chętnych, chcących szlifować nawet dwa języki równolegle. To miejsce dla tych, którzy ponad gramatyką dostrzegają potrzebę swobodnej komunikacji, niezbędnej w świecie, który otwiera granice i integruje się na płaszczyźnie społecznej, gospodarczej, a nawet militarnej.

Lektoraty, spotkania z obcokrajowcami i wyjazdy zagraniczne to tylko cząstka mnożących się na Uczelni perspektyw. W ramach rozbudowujących się kontaktów warto też wspomnieć o możliwościach praktyk, na które Uczelnia może delegować swoich podopiecznych. W ramach podpisanej współpracy z Wielonarodowym Korpusem Północno-Wschodnim studenci mogą zdobywać międzynarodowe doświadczenie pod okiem zawodowych żołnierzy jedynej jednostki Struktury Wojskowej NATO, stacjonującej na terenie Polski.

Jesteśmy Polakami, ale też Europejczykami. Otwarci na problemy nie tylko otoczone granicami polskości, otwieramy się na świat i kształcimy młodzież godną wyzwań światowego formatu.