Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Uczelnia » Biblioteka » Aktualności - Biblioteka

Aktualności - Biblioteka

GRUDZIEŃ 2017

FRIDA KAHLO I DIEGO RIVERA. POLSKI KONTEKST- Poznań, Centrum Kultury ZAMEK (do  21 stycznia 2018)


DOM BRETANII - POZNAŃ  13.12. (środa) g. 19.00

fot. Zofia Kędziora

Spotkanie świąteczne przyjaciół Domu Bretanii

 W programie: kolędy średniowiecznej Europy  (w tym  bretońskie!) w wykonaniu Barbary Wilińskiej (suka, kankles, śpiew) i Antoniny Weber (viola da gamba)

Barbara  Wilińska – śpiewaczka, trenerka głosu, kaligraf, multiinstrumentalistka (lira korbowa, suka, dulcymer, kankles, tambura…). Zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu, polskimi i słowiańskimi pieśniami tradycyjnymi oraz improwizacją głosem. Swoje umiejętności i zainteresowania wykorzystuje w pracy edukacyjnej i artystycznej, zdobywa wiele nagród na festiwalach śpiewu tradycyjnego.

Antonina  Weber – absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu z klasy violi da gamba Kazimierza Pyzika. Studentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Członkini zespołu muzyki dawnej Lúthien Consort, skupiającego się na muzyce renesansowej oraz polskich pieśniach tradycyjnych. Współtworzy consort viol da gamba – Vÿalles, wykonujący angielską muzykę renesansu i baroku.


DOM BRETANII - POZNAŃ 18.12 (poniedziałek) g. 18.00   

Wybrzeże Różowego Granitu fot. Marta Tobiasz-Jouhier

„Nie tylko Bretania” – prelekcja ze zdjęciami, filmikami i muzyką (w tym francuska kolęda na zakończenie) – prowadzenie Hanna Janicka (Akademia Podróży Wojażer) i Maria Skorys

O podróży do Bretanii raz jeszcze, o  innych krajach romańskich, o świadomym podróżowaniu i o planach na rok 2018 oraz co nieco o świętach …


UWAGA STUDENCI  !!!

Zgłaszajcie się do Biblioteki WSB po PINY do IBUKA – wato mieć przy sobie elektroniczną bibliotekę


KWIECIEŃ 2017 W DOMU BRETANII

05.04 – środa - g.18.00

Piroga (La Pirogue) Reż. Moussa Touré, 2011) 87 min

Rybacka wioska na przedmieściach Dakaru, z której wypływają liczne pirogi. Baye Laye, kapitan rybackiej pirogi, zna morze. Nie chce wypływać, ale nie ma wyboru. Będzie musiał przeprawić trzydziestu mężczyzn do Hiszpanii. Nie wszyscy się rozumieją, niektórzy nigdy nie widzieli morza i nikt nie wie, co go czeka. Film francusko-senegalski wielokrotnie nagradzany na festiwalach. Udostępniony przez Instytut Francuski w Polsce. Polskie napisy.

Wstęp wolny 


19.04 - środa – g. 18.00

Projekcja filmu „Hedd Wyn – poezja w cieniu pierwszej wojny światowej” (1992) Reż.: Paul Turner, 110’

Hedd Wyn (dosł. “Błogosławiony Pokój”) to literacki pseudonim Ellisa Humphreya Evansa, chłopaka z prostej i kochającej rodziny farmerów mieszkającej na północy Walii na początku XX wieku. Ellis jest utalentowanym poetą. Jego wiersze zdobywają uznanie na kolejnych eisteddfodach – tradycyjnych walijskich festiwalach poetyckich. Szczęśliwe życie przerywa wybuch pierwszej wojny światowej i narastająca presja poddania się otaczającej propagandzie i zaciągnięcia do wojska. Czy mimo okoliczności Ellis zrealizuje swoje marzenie i zwycięży w Narodowym Eisteddfodzie? Czy poezja okaże się silniejsza od śmierci?

Film Hedd Wyn uważany jest za jeden z najlepszych filmów walijskojęzycznych, zdobył nominację do Oscara (1994) oraz szereg brytyjskich nagród filmowych. W setną rocznicę śmierci poety zostanie po raz pierwszy wyświetlony z polskimi napisami przygotowanymi przez studentki Pracowni Studiów Celtyckich UAM.

 

Pokaz w ramach Eisteddfodu UAM. Więcej informacji: http://polskacymru.wixsite.com/eisteddfod 


20.04 – czwartek - g.18.00

Tańce bretońskie „Folk for fun”

Prowadzenie: Anna Trąbała.

 

Wstęp wolny 


26.04. – środa – g. 18.00

„Żeglując z wyspy do wyspy na rzece Św. Wawrzyńca” – spotkanie z Robertem Barthe’m, francuskim podróżnikiem

Mieszkańcy Quebecu zakochują się niemal od urodzenia w rzece Św. Wawrzyńca, którą nazywają po prostu Rzeką. Podczas swojego czwartego pobytu w tej krainie, Robert Barthe żeglował ponad tysiąc kilometrów, okrywając wyspy od Montrealu po wybrzeże Atlantyku.

Spotkanie tłumaczone na język polski.


27.04 – czwartek - g.18.00

„Kłącza historii. Wędrowiec w poszukiwaniu dialogu” - blok wykładowy z cyklu „NaoKoło migracji” organizowany przez Interdyscyplinarne Koło Doktoranckie UAM.

Anna Bielak - Migracja a społeczne wykluczenie. Rewizja dzieła Alberta Camusa.

Możliwość przemieszczania się jest poszukiwaniem, szansą na lepsze życie i perspektywą wolności, którą zamknięcie granic niweluje. Z drugiej strony - wymusza kontakt z Innym, grozi staniem się mniejszością. Jest ucieczką i aktem odwagi. W świetle dzieła Alberta Camusa.

 

 

Kajetan Jagodziński - Motyw wędrówki w literaturze dawnych kultur Mezoameryki.

Przybliżenie dorobku literackiego dawnych kultur zamieszkujących dzisiejszy obszar Ameryki Centralnej. Motyw wędrówki jest niezwykle mocno akcentowany w twórczości rdzennych kultur tego regionu. Jednym z najbardziej znanych przykładów jest z całą pewnością majańska historia Bohaterskich Bliźniaków, głównych bohaterów Popol Vuh, i ich podróż do podziemi Xibalby, aby pomścić śmierć ojca i stryja. Ale to nie wszystko, poznamy też historię Quetzalcoatla, czy inne teksty z literatury azteckiej. 


Do 31.05

Wystawa fotografii pt. „Paryżanie” Zdjęcia: Constantin Mashinskiy

O mieszkańcach Paryża mówi się, że są aroganccy i niesympatyczni. Constantin Mashinskiy, rosyjski fotograf urodzony w Kazachstanie, wychowany w Hiszpanii, od pięciu lat mieszkający w Paryżu, postanowił to sprawdzić. Rzucił sobie wyzwanie: każdego dnia zaczepiał jakiegoś przechodnia na ulicy i prosił o pozowanie do zdjęcia. I tak przez cały 2014 rok powstało 365 portretów ulicznych Paryżan, które oddają różnorodną paletę społeczną i etniczną stolicy Francji. Projekt „365 Paryżan”, którego przebieg można było śledzić dzięki mediom społecznościowym, spotkał się z dużym zainteresowaniem, zbierając bardzo dobre recenzje na całym świecie.

Wystawa czynna od pon do pt w g.10.00 - 18.00


DOM BRETANII – Stary Rynek 37 – 61-772 Poznań – www.dombretanii.org.pl – Znajdź nas na Facebooku!


Maj 2016

ZAPRASZAMY NA ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY! Maj 2016

CHCESZ MIEĆ STAŁY DOSTĘP DO WIELU KSIĄŻEK POTRZEBNYCH DO STUDIOWANIA?
ZGŁOŚ SIĘ DO BIBLIOTEKI WSB PO INDYWIDUALNY PIN (do logowania na platformie IBUK)


Listopad 2015

Gdańska Biblioteka bogatsza o nowe zbiory

Dnia 5 listopada 2015 r. Filia Biblioteki Wydziału Studiów Społecznych w Gdańsku została obdarowana cennymi zbiorami Dzienników Urzędowych Unii Europejskiej i Dzienników Ustaw, a także licznymi czasopismami prawniczymi.

Składamy serdecznie podziękowania Pani Beacie MILIANOWSKIEJ i Wydawnictwu Wolters Kluwer Polska SA za okazaną życzliwość i pomoc w rozwoju Biblioteki. Przekazane zbiory wzbogacą zasoby Wydziałowych Bibliotek Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa i na pewno zostaną wykorzystane przez naszych Studentów.

 


Październik 2015

DOM BRETANII

Szanowni Państwo,

Zapraszamy w czwartek 8 października o g.18:00 na wernisaż wystawy fotografii z archiwum bretońskiego Studia Quideau pt. „Bretania pozuje”, na którym będzie Marco Quideau, przedstawiciel trzeciego pokolenia fotografów wraz z matką Gisèle.

Polecamy również oba wykłady o modernizmie w architekturze brazylijskiej w ramach cyklu Portugalomania (pierwszy już jutro – w czwartek 1.10 a kolejny 15.10), jak również pierwszy z nowego cyklu wykładów o modzie dra Piotra Szaradowskiego pt. „Na świeżym powietrzu” (29.10).

Miłośników kina serdecznie zapraszamy na świetnie notowany film w reż. Guillaume’a Braca pt. „Świat bez kobiet” (2012) udostępniony nam przez Instytut Francuski (film z polskimi napisami). Wstęp oczywiście wolny.

Jak co roku, pod koniec października organizujemy Festiwal Kultur Regionów Europy. Najbliższa, siódma edycja (22-25.10.2015) poświęcona będzie Serbii Centralnej – doświadczonemu historycznie fascynującemu regionowi pogranicza kultur. Wzorem ubiegłych lat, pozostajemy na półwyspie bałkańskim i zapraszamy do odkrywania kultury tego kraju poprzez wykłady, filmy i warsztaty oraz koncert Trio Balkan Strings (24.10) inspirowany tradycyjną muzyką serbską w interpretacji jazzowo-swingującej – Balkan fusion. Nie zabraknie też – już tradycyjnie – bretońskiej zabawy tanecznej– po koncercie wirtuozów gitary zapraszamy na fest noz z duetem Vincendeau (akordeon) / Felder (skrzypce).

Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie dla siebie niejedną interesującą propozycję kulturalną. 

Nasz aktualny program dostępny jest również na naszej stronie internetowej http://dombretanii.org.pl/wydarzenia-kulturalne/aktualny-program

Przypominamy również, że trwają zapisy na kursy językowe. Więcej informacji: http://dombretanii.org.pl/kursy-jezykowe-i-egzaminy/zapisy-kontakt

Zapraszamy serdecznie do Domu Bretanii!!!

Z poważaniem,

Elwira Wróbel

DOM BRETANII | MAISON DE LA BRETAGNE
Fundacja Poznań - Ille-et-Vilaine
Stary Rynek 37
61-772 Poznań
tel. +48 61 851 68 51
www.dombretanii.org.pl

VII FESTIWAL KULTUR REGIONÓW EUROPY

SERBIA CENTRALNA

Pełna kontrastów kultura Serbii Centralnej, regionu znajdującego się na skrzyżowaniu Zachodu ze Wschodem, jest mieszanką różnorakich wpływów, m.in. bizantyjskich i Cerkwi prawosławnej, a zwyczaje świeckie są tam przesiąknięte tradycjami religijnymi. Trudne lata wojen bałkańskich, byłej Jugosławii i wreszcie konfliktu bałkańskiego w latach 90-tych XX w. pozostawiły po sobie blizny w mieszkańcach Serbii, którzy czekają dziś w kolejce do Unii Europejskiej. Dom Bretanii zaprasza na wykłady, warsztaty, filmy przybliżające fascynującą kulturę Serbii Centralnej, regionu Europy doświadczonego przez burzliwą historię.

22.10. - czwartek

Serbski tani czwartek w Kinie Muza – bilety  8 zł

17:00 „Kręgi” („Krugovi”) (2012) reż. S. Golubović, 112 min.

Bośnia, 1993. Pięć osób jest naocznymi świadkami heroicznego aktu pewnego żołnierza, przypłaconego życiem. Po dwunastu latach od tego tragicznego zdarzenia ludzie ci muszą zmierzyć się ze swymi wspomnieniami, chęcią zemsty i poczuciem winy..

21:00 „Parada” (2011) reż. S. Dragojević, 115 min.

Zdeklarowany homofob staje na straży parady równości. Poruszająca komedia łamiąca stereotypy opowiadająca o sytuacji homoseksualistów w konserwatywnej Serbii. Pełna niespodziewanych zwrotów akcji „Parada” podbiła serca widzów nie tylko w krajach bałkańskich, ale też m.in. w Niemczech. Część ujęć pochodzi z marszu równości, który odbył się w Belgradzie w 2010. Film zdobył wiele nagród, m.in. nagrodę Jury Ekumenicznego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2012 r.

23.10 – piątek

Dom Bretanii. Wstęp wolny

17:30 Wykład Święte miejsca Serbów dr Tomasz Kwoka - serbista z Uniwersytetu Jagiellońskiego, pasjonat Bałkanów, częsty gość w Serbii. Autor m.in. przewodnika pt. „Serbia. Na skrzyżowaniu kultur”, Wyd. Bezdroża (2014) Leżąc na styku Wschodu i Zachodu, na początku XIII wieku Serbia ostatecznie wybrała krąg kultury bizantyjskiej, prawosławnej. Ten wybór określił jej rozwój kulturalny, duchowy i polityczny. Z tego okresu świetności pochodzą najwspanialsze pomniki serbskiej kultury duchowej – monastery i cerkwie, wśród którychwymienić można choćby królewską Žičę, carską Studenicę, wspaniałe kosowskie świątynie Pećka Patrijaršija, Dečani i Gračanica, a przede wszystkim monaster Hilandar na świętej Górze Atos.

19:00 Wykłady Alternatywny Belgrad Dawid Mikoś - podróżnik, twórca bloga http://www.masaperlowa.pl/ Belgrad - miasto tysiąca murali, które późno kładzie się spać. Po latach izolacji stolica Serbii przyciąga backpackerów nie tylko wszechobecnym street artem, ale także bogatym życiem nocnym i alternatywną kulturą. Zapraszamy na wycieczkę po artystycznych skłotach, odżywających na nowo centrach kultury i miejscach, gdzie narodziły się jugosłowiańskie legendy rocka.

24.10 - sobota

11:00 Dom Bretanii. Wstęp wolny

Debata nt. aktualnej sytuacji społeczno-politycznej w Serbii z udziałem m.in. Draginji Nadażdin (dyrektor Amnesty International Polska), dr Katarzyny Taczyńskiej (UMK Toruniu). Współorganizacja Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Poznaniu

15:00-17:00 Studio Etnobalans, ul. Wielka 19. Udział bezpłatny, Warsztaty tańców bałkańskich, prowadząca Anna Trąbała - pasjonatka tańców w kręgu. Wiele podróżuje i uczestniczy w licznych warsztatach tanecznych zarówno w Polsce i za granicą. Zna ok. 3000 tańców w kręgu i w parach. W programie warsztatów pojawią się tańce łatwe i bardziej wymagające jak Oro se vije /krąg się toczy/, czy Staro Oro i Kalac tańczone w rytmie na 3/4, 4/4 i 9/8. Zapisy: elwira@dombretanii.org.pl lub tel. 61 851 68 51

WYDARZENIE!

24.10

Blue Note, Bilety: 30 zł (bilety łączone na koncert Trio Balkan Strings i Fest Noz z Dueo Vincendeau / Felder) Do nabycia w Domu Bretanii, biurze klubu Blue Note, Empiku, CIM oraz na www.ebilet.pl

19:00 Koncert – Trio Balkan Strings Trio Balkan Strings to Zoran, Nikola i Zelijko Starcevic – ojciec i synowie, wirtuozi gitary z Belgradu. W przygotowanym specjalnie na Festiwal programie przedstawią oryginalne interpretacje tradycyjnej muzyki serbskiej z jej asymetrycznymi rytmami. Gra Trio Balkan Strings łącząca wiele bałkańskich wpływów charakteryzuje się świeżym, niekonwencjonalnym i przepełnionym energią stylem. „Ich oddanie muzyce bałkańskiej i środkowoeuropejskiej jest inspirujące a gitarowa interpretacja tej muzyki - znakomita” (John Mclaughlin)

21:00 Fest-Noz z Duo Vincendeau-Felder Stevan Vincendeau (akordeon diatoniczny) i Thomas Felder (skrzypce) liderzy młodej bretońskiej sceny muzycznej zagrają do bretońskich tańców. Fest-Noz czyli nocna bretońska zabawa taneczna jest wpisana na listę niematerialnego światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Dom Bretanii tradycyjnie zaprasza na finał Festiwalu artystów z Bretanii, inicjując spotkanie osobistościom muzycznym z różnych regionów Europy.

25.10

Dom Bretanii. Udział bezpłatny.

11:00 – 13:00 Warsztaty kultury serbskiej dla dzieci (6-12 lat) - dr Gordana Đurđev-Małkiewicz (Uniwersytet Wrocławski). Podczas warsztatów dzieci się nauczą podstawowych zwrotów oraz piosenki w języku serbskim, zapoznają się z najbardziej znanymi Serbami czy tradycyjnymi potrawami. Będzie trochę geografii i historii oraz informacji o współczesnej kulturze i codziennym życiu w Serbii. Wymagana obecność opiekuna. Zapisy: elwira@dombretanii.org.pl lub tel. 61 851 68 51.

 


Maj 2015

 

KOLEJNA EDYCJA NOCY MUZEÓW JUŻ W MAJU! 

Zapraszamy całe rodziny na NOC MUZEÓW w Bibliotece Pedagogicznej w Poznaniu. W tym roku akcja przebiegnie w klimacie absurdu, pod hasłem:

Z NAMI OBYWATELU POCZUJESZ SIĘ JAK W PRL-u!

16 V 2015 r., godz. 17:00-24:00, PBP Poznań, ul. Bułgarska 19

W programie m.in.:

wystawa eksponatów RIPO
gra w Kolejkę
film naszej produkcji pt. Biblioteki PRL-u
quiz z wiedzy o epoce
oglądanie kultowych bajek na historycznym sprzęcie
zwiedzanie bibliotecznych zakamarków
atrakcyjne nagrody w postaci kartek żywnościowych :)

WSTĘP WOLNY!


Maj 2015

UWAGA!

15 V 2015 r., godz. 10.00-12 00

PBP Poznań, ul. Bułgarska 19

Jesteś bibliotekarzem? Nauczycielem? Czytelnikiem? Za dużo siedzisz? Rozruszaj się z nami na wiosnę!
Z okazji Tygodnia Bibliotek ogłaszamy nową akcję:
BIBLIOTEKARZ W FORMIE!

O sporcie (trochę) opowie i ruszy nas z miejsca 
Mateusz Marzyński – trener personalny, rehabilitant, masażysta, nauczyciel wf.
Nieważne w jakiej jesteś formie – poradzisz sobie! Zarejestruj się już dziś – liczba miejsc ograniczona:
Formularz rejestracyjny

Uwaga:

 • Strój sportowy mile widziany
 • Zajęcia bezpłatne
 • Podczas akcji zbierane będą zakrętki PET dla Zuzi Twardowskiej :)

 

 Sponsor imprezy: SUPER FORMA


Maj 2015

Drogie Dzieci! 

Mamy dla Was kreatywne zadanie konkursowe "Zaprojektuj i wyślij pocztówkę"

Pocztówka powinna być przygotowana w wymiarze A6, najlepiej z papieru technicznego, dowolną techniką plastyczną. Powinna zawierać ilustrację, krótkie pozdrowienia dla autora, oryginalnie przygotowany przez Was znaczek i wpisanego adresata. Przewodnim tematem plastycznym mogą być jego obecne lub przyszłe książki... Starsze dzieci zachęcamy do dołączenia listu, w którym opiszecie, o czym Wasz ulubiony autor powinien napisać swoją kolejną książkę.

Autorzy podczas spotkań festiwalowych otrzymają Waszą korespondencję!

Przygotowaną kartkę/kartki (jeśli jest cała grupa dzieci) proszę przesyłać do siedziby Fundacji na adres:
Fundacja Czas Dzieci
ul. Felicjanek 10/17
31-­104 Kraków
z dopiskiem "Festiwal Literatury dla Dzieci 2015
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 8 maja 2015 r.

Pamiętajcie, aby do pocztówki na osobnej kartce dołączyć swoje dane korespondencyjne, abyśmy mogli wysłać Wam nagrody!

Wszelkie informacje odnośnie Festiwalu Literatury dla Dzieci dostępne są pod adresem: www.fldd.pl 

Sprawdź listę gości festiwalu dla których można stworzyć pocztówkę! >>>TUTAJ<<<


Luty 2015

Szanowni Czytelnicy,

z radością informuję Was, że nasza Uczelnia po raz kolejny wykupiła dostęp do książek oferowanych przez platformę elektroniczną IBUK.

Zapraszam do Biblioteki po PIN-y!

Wykaz zasobów IBUK (PDF)

Pozdrawiam Was
Dr Danuta BARTKOWIAK
Dyrektor Biblioteki WSB


Październik/Listopad 2014

Drodzy studenci! 

Specjalnie dla Was od 29 września do 15 listopada 2014 roku Wydawnictwo Naukowe PWN przygotowało PROMOCJĘ AKADEMICKĄ.

Żeby osłodzić nieco koniec wakacji, mają dla Was wyjątkową ofertę. Tylko teraz ceny podręczników akademickich PWN spadają nawet o 25%. 

Księgarni Internetowej PWN czekają na Was: 


Bądźcie czujni, już wkrótce na portalu dlaStudenta.pl będziemy mieli dla Was konkurs, w którym do wygrania będą książki Wydawnictwa Naukowego PWN. Sierpień 2014

Weź udział w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy. Szczegóły w Bibliotece WSB lub na stronie www.ciop.pl/konkurs-bhp


Nabór kandydatów na Latarników Polski Cyfrowej

Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, działając jako Partner projektu  Projektu systemowego – działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu”,  realizowanego pod hasłem POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS (PCRS), wspólnie z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji w ramach Działania 8.3 Programu Innowacyjna Gospodarka, ogłasza nabór kandydatów na Latarników Polski Cyfrowej - wolontariuszy, którzy w lokalnych środowiskach prowadzić będą – w ramach projektu PCRS i zgodnie z jego założeniami - zajęcia wprowadzające pokolenie osób w wieku 50+ w świat Internetu, usług cyfrowych i komputera.

Kandydaci wezmą udział w szkoleniu, którego ukończenie jest pierwszym warunkiem uzyskania certyfikatu Latarnika Polski Cyfrowej. Po uzyskaniu certyfikatu 200 nowych osób reprezentujących gminy, w których zdiagnozowano największe zapotrzebowania na działania aktywizujące cyfrowo pokolenie 50+, w tym gminy nie objęte dotąd działaniami Latarników, będzie miało za zadanie rozpocząć działania w swoich środowiskach lokalnych.

Organizatorzy projektu PCRS poszukują osób, które:

 •  znają podstawy obsługi komputera, Internetu oraz narzędzi i usług cyfrowych
 •  są otwarte, tolerancyjne oraz świadome specyfiki i trudności pracy z osobami dorosłymi
 • są gotowe do pracy na rzecz lokalnego środowiska w formule wolontariatu – bez wynagrodzenia
 • deklarują gotowość współtworzenia ruchu Latarników Polski Cyfrowej, akceptując jego wartości oraz zasady i metody działania.

 

Osoby te zobowiązane są spełnić następujące warunki wstępne:

 • zapoznać się i zaakceptować regulamin naboru
 • wziąć udział w szkoleniu organizowanym latem 2014r. 
 • złożyć oświadczenie woli o akceptacji zasad i metod działania Latarnika Polski Cyfrowej, w którym zobowiążą się do prowadzenia działań zgodnie z założeniami projektu PCRS (oświadczenie składane będzie w pierwszym dniu szkolenia). 

 

Po uzyskaniu certyfikatu Latarnicy Polski Cyfrowej winni czynnie uczestniczyć w różnorodnych formach podnoszenia kwalifikacji oraz wydarzeniach projektu PCRS, a także systematycznie i zgodnie z „metodą latarniczą”, której nauczą się podczas szkoleń, prowadzić zajęcia z osobami dorosłymi. Do końca czerwca 2015r. Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” zaproponuje Latarnikom wsparcie edukacyjne i organizacyjne w postaci m.in.:

 • udziału w wydarzeniach projektu: Zjeździe Latarników Polski Cyfrowej w Łodzi, 15-16 września br., 8 warsztatach tematycznych, podnoszących kompetencje dziedzinowe np. umiejętność tworzenia relacji z zajęć w portalu Latarnicy.pl (pisanie relacji jest obowiązkiem Latarnika) oraz w zjazdach regionalnych, integrujących aktywnych Latarników
 • przekazania materiałów edukacyjnych (Niezbędnika Latarnika, Korzystnika Internauty 50+, poradników tematycznych) oraz promocyjnych (stand, plakaty, ulotki)
 • stale aktualizowanego i publikującego oficjalne informacje na temat realizacji projektu portalu Latarnicy.pl, w którym znaleźć można m.in. serial filmów edukacyjnych, poradniki, wzory dokumentów projektowych    

 

Zgłoszenie chęci zostania Latarnikiem obydwa się poprzez zapoznanie się z regulaminem rekrutacji oraz wypełnienie ankiety zgłoszeniowej dostępnej na stronie: http://ankiety.mwi.pl/index.php?sid=27485&lang=pl

 • Planuje się organizację jednego szkolenia w każdym województwie (ale ostateczny ich rozkład zależeć będzie od liczby zgłoszeń w regionach). Szkolenia odbywać się będą w okresie wakacyjnym – do końca sierpnia br. Pierwsze szkolenie planowane jest 22-23 lipca w Pile.
 • Liczba uczestników szkoleń – a zatem kandydatów na owych Latarników jest ograniczona (ok. 200 osób). Pierwszeństwo udziału mają osoby mieszkające w regionach nie objętych jeszcze aktywnością Latarnika oraz kandydaci z gmin wiejskich.
 • Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie PCRS zachęcamy do kontaktu pcrs@mwi.pl, a także wizytę na stronie latarnicy.pl oraz Facebooku: facebook.com/polskacyfrowa.

 

Wszelkich informacji na temat naboru i projektu PCRS udzielają na bieżąco wyłącznie koordynatorzy działań Latarników:

 1. Anna Tyrała (502 358 455, a.tyrala@mwi.pl0
 2. Monika Boruch (519 521 465, m.boruch@mwi.pl)
 3. Michał Golemo (502 358 454, m.golemo@mwi.pl)

 

Jedynym miejscem publikacji bieżących, oficjalnych informacji na temat przebiegu naboru i jego wyników jest portal latarnicy.pl


SZANOWNI  PAŃSTWO

Uprzejmie informuję, że nakładem wydawnictwa WSB ukazała się książka:
Zarys metodologii badań naukowych w procesie dyplomowania  studentów WSB
pod redakcją profesorów: J. Buczyńskiego i M. Kopczewskiego.
Książkę w cenie 11,00 złp. można nabyć w Bibliotece. 


Maj 2014

                                                           


Styczeń 2014

                                                            Szanowni Państwo!

Pragnę poinformować Was, że nasza Uczelnia przedłużyła umowę  z elektroniczną platformą IBUK , wzbogacając jednocześnie znacząco dostęp  do tzw. e-booków. Wśród tytułów znajdziecie Państwo publikacje z szeroko pojętego BEZPIECZEŃSTWA, a także z PEDAGOGIKI, PSYCHOLOGII i ZARZĄDZANIA.  Zachęcam do korzystania z tej wygodnej formy dostępu do najnowszych publikacji!

 • Oferta obejmuje pracowników, studentów i słuchaczy studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu.
 • Proszę zgłaszać się osobiście lub korespondencyjnie (e-mail) po indywidualne PIN-y do Biblioteki WSB, ul. E. Orzeszkowej 1 w Poznaniu
 • Instrukcja (kliknij, aby zobaczyć)
 • Pomoc (kliknij, aby zobaczyć)

biblioteka@wsb.net.pl 
Dyrektor Biblioteki WSB
 dr Danuta Bartkowiak