Kierunek dostępny też na wydziale: GLIWICE, POZNAŃ
jako studia I stopnia

Specjalność: Detektywistyka i wywiad

STUDIA II STOPNIA

OPIS I PERSPEKTYWY ZAWODOWE

Studia II stopnia w Poznaniu na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe o specjalności Detektywistyka i wywiad umożliwiają pogłębienie już posiadanej i zdobycie nowej, kompleksowej wiedzy z zakresu detektywistyki i wywiadu. Jeśli już chcesz podjąć pracę w służbach śledczych Policji lub innych jednostkach wywiadowczych albo już pracujesz i chcesz poszerzyć swoje kompetencje – specjalność Detektywistyka i wywiad będzie właściwym wyborem.

Dzięki ukształtowanej podczas studiów świadomości odpowiedzialności prawnej, etycznej i społecznej związanej z prowadzeniem usług detektywistycznych studenci są atrakcyjnymi pracownikami poszukiwanymi na rynku pracy Unii Europejskiej.

PROFIL ABSOLWENTA

Program studiów II stopnia na specjalności Detektywistyka i wywiad daje Ci możliwość poszerzenia kompetencji o rzetelną wiedzę i umiejętności z zakresu działań mających na celu udaremnienie przestępstw przeciwko życiu i mieniu oraz odzyskiwaniu mienia.

Po studiach:

  • Znasz techniki pracy detektywa
  • Posiadasz kompetencje analityczne i wiedzę dotyczącą taktyk stosowanych w pracy
  • Wiesz jak zarządzać ryzykiem

WYBRANE PRZEDMIOTY na specjalności DETEKTYWISTYKA I WYWIAD

  • Zarządzanie ryzykiem w pracy detektywa i wywiadowcy
  • Analiza logiczna w pracy wywiadowczej
  • Metodyka wywiadowczej pracy operacyjnej
  • Pozyskiwanie informacji osobowych i gospodarczych

Przedmioty międzykierunkowe

Już od drugiego semestru w planie studiów uwzględniony jest blok przedmiotów międzykierunkowych (do wyboru). Pod poniższym linkiem znajduje się aktualne zestawienie wszystkich dostępnych przedmiotów:

PRZEDMIOTY MIĘDZYKIERUNKOWEplik PDF
ZOBACZ TAKŻE:

AKTUALNOŚCI Z POZNANIA:

DOŁĄCZ DO NAS!

Podaj swój mail, abyśmy od czasu do czasu mogli informować Cię o wydarzeniach, ciekawostkach, promocjach, ofertach staży czy propozycjach pracy:

Nasi Partnerzy