Kierunek dostępny też na wydziale: POZNAŃ
oraz jako studia II stopnia w POZNANIU

Specjalność: Specjalność wojskowa

STUDIA I STOPNIA

OPIS I PERSPEKTYWY ZAWODOWE

Służba wojskowa cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Perspektywa rozwoju zawodowego, prestiż związany z mundurem oraz atrakcyjne wynagrodzenie sprawiają, że z roku na rok kandydatów do pracy w służbach mundurowych przybywa. Kwestia obronności państwa jest aktualnym tematem a bezpieczeństwo granic Polski jest priorytetem służb mundurowych. Ukończenie specjalności wojskowej pozwala podjąć interesującą pracę we wszystkich jednostkach Wojska Polskiego.

Jest wiele powodów dlaczego warto podjąć studia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe o specjalności wojskowej. Służba wojskowa to perspektywa rozwoju, stabilna, dobrze płatna praca oraz możliwość poznania swoich możliwości i pokonywania granic. Jeśli pasjonuje Cię temat bezpieczeństwa państwa w wymiarze lokalnym lub krajowym to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie!

Absolwenci kierunku Bezpieczeństwo narodowe znajdą zatrudnienie we wszystkich jednostkach Wojska Polskiego.

Podejmując studia na specjalności wojskowej będziesz doskonale przygotowany pod kątem merytorycznym do podjęcia pracy w służbach wojskowych RP, uzyskasz wiedzę z zakresu zasady logistyki wojskowej, jak również militarnych aspektów bezpieczeństwa lokalnego i międzynarodowego. Zdobędziesz umiejętności praktyczne z zakresu dowodzenia, logistyki wojskowej, militarnych aspektów bezpieczeństwa państwa, operacji pokojowych i stabilizacyjnych, ostrzegania, alarmowania i ewakuacji ludności, współczesnych konfliktów zbrojnych, zarządzania w sytuacjach zagrożenia życia oraz zasad użycia broni palnej.

WYBRANE PRZEDMIOTY na specjalności Specjalność wojskowa:

  • Dowodzenie
  • Operacje pokojowe i stabilizacyjne
  • Ostrzeganie, alarmowanie i ewakuacja ludności
  • Podstawy prawne służby wojskowej
  • Współczesne konflikty zbrojne
  • Militarne aspekty bezpieczeństwa państwa
ZOBACZ TAKŻE:

AKTUALNOŚCI Z GLIWIC:

DOŁĄCZ DO NAS!

Podaj swój mail, abyśmy od czasu do czasu mogli informować Cię o wydarzeniach, ciekawostkach, promocjach, ofertach staży czy propozycjach pracy:

Nasi Partnerzy