Kierunek dostępny też na wydziale: POZNAŃ, GDAŃSK, GLIWICE

Specjalność: Psychologia w sporcie

STUDIA I STOPNIA

OPIS I PERSPEKTYWY ZAWODOWE

Obecnie coraz ważniejsza staje się aktywność fizyczna, w związku z tym wzrasta zainteresowanie zdrowym trybem życia oraz sportem. Im bardzie ruch i sport stają się ważne w naszym życiu tym bardziej wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie treningu mentalnego. Nie od dziś wiadomo, że we wszystkich, zarówno indywidualnych, jak i zespołowych dyscyplinach sportowych bardzo duże znaczenie ma odpowiednie nastawienie i motywacja, co czasem niezwykle trudno osiągnąć samodzielnie. Specjalność psychologia w sporcie jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata i rynku pracy.

Wsparcie mentalne sportowca amatora i zawodowca staje się obecnie standardem. Na specjalności Psychologia w sporcie dowiesz się jakie niezbędne są mechanizmy motywacyjne w sporcie, jak wspierać sportowca w kryzysie ale też jak pomóc mu stać się jeszcze lepszym dzięki treningowi mentalnemu. Będziesz widział jak sport oddziałuje na psychikę oraz jakie mechanizmy można wykorzystać aby wzmocnić pewność siebie zawodnika. Jeżeli więc jesteś osobą, której nie jest obojętny los innych ludzi, a do tego chcesz zdobyć wszechstronne i przyszłościowe wykształcenie, to studia na specjalności psychologia w sporcie będą dla Ciebie idealne.

Wiedza i kompetencje zdobyte w trakcie studiów pozwolą Ci na podjęcie pracy w klubach fitness oraz ośrodkach sportu, ponad to znajdziesz zatrudnienie w ośrodkach sportu i rekreacji czy sanatoriach lub uzdrowiskach, w ośrodkach rehabilitacji czy prywatnych poradniach. Będziesz też posiadał kompetencje do założenia i prowadzenia własnej działalności psychoterapeutycznej.

Absolwent specjalności  psychologia w sporcie na studiach I stopnia ma wiedzę i umiejętności w zakresie teorii sportu i motywacji w sporcie. Posiada wiedzę o znaczeniu diety i sposoby życia sportowca dla jego osiągnieć oraz ma znajomość fizjologii wysiłku sportowego. Ma umiejętność współpracy z rodzicami młodych sportowców oraz zna sposoby radzenia sobie ze stresem i sytuacjami trudnymi związanym między innymi z kontuzjami sportowymi. Zna metody zapobiegania wypaleniu zawodowemu sportowca.

Absolwent posiada rozwinięte kompetencje społeczne, jest świadomy etycznego wymiaru pracy z drugą osobą, jest przygotowany do współpracy z innymi specjalistami oraz kreatywnego rozwiązywania problemów.

WYBRANE PRZEDMIOTY na specjalności Psychologia w sporcie

  • Fizjologia wysiłku sportowego
  • Kontuzje sportowe
  • Metody i techniki treningu
  • Motywacja w sporcie
ZOBACZ TAKŻE:

AKTUALNOŚCI Z GIŻYCKA:

DOŁĄCZ DO NAS!

Podaj swój mail, abyśmy od czasu do czasu mogli informować Cię o wydarzeniach, ciekawostkach, promocjach, ofertach staży czy propozycjach pracy:

Nasi Partnerzy