Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Artykuł » dr Stanisław MIKOŁAJCZAK

dr Stanisław MIKOŁAJCZAK

DZIEKAN WYDZIAŁU STUDIÓW SPOŁECZNYCH W POZNANIU
e-mail: dziekan.poznan@wsb.net.pl lub stanislaw.mikolajczak@wsb.net.pl

   Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (kierunek Politologia i Dziennikarstwo). W styczniu 2011 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Zawodowo związany z rynkiem usług spedycyjno-transportowych. Kilkanaście lat pracował u największych polskich operatorów logistycznych (SPEDPOL/SCHENKER, FRESH LOGISTICS RABEN GROUP). W międzyczasie rozwijał swoją pasję, jaką była nauka.

Autor książki „Polacy na Białorusi w latach 1987-2008. Funkcjonowanie organizacji mniejszości polskiej w systemie politycznym” oraz ponad dwudziestu artykułów poświęconych problematyce Polaków na Białorusi. Kilka kolejnych publikacji przygotowywanych jest do druku.

 

W Wyższej Szkole Bezpieczeństwa pracuje od lipca 2011 r., najpierw na stanowisku Prodziekana ds. kształcenia, a następnie od października 2011 r. na stanowisku Dziekana Wydziału Studiów Społecznych w Poznaniu, największej jednostki organizacyjnej w Uczelni. W październiku 2012 r. objął obowiązki Prodziekana. Od kwietnia 2014 r. ponownie kieruje Wydziałem Studiów Społecznych w Poznaniu jako Dziekan. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z następujących przedmiotów: Bezpieczeństwo i higiena pracy z elementami ergonomii, Proseminarium dyplomowe, Seminarium dyplomowe, Współczesne zagrożenia terroryzmem, Zarządzanie logistyczne w sytuacjach kryzysowych.