Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Artykuł » Bezpieczeństwo wewnętrzne - Kryminalistyka z detektywistyką

Bezpieczeństwo wewnętrzne - Kryminalistyka z detektywistyką

 

Typ studiów    Licencjackie   
      Kierunek           Bezpieczeństwo wewnętrzne

   Plany studiów:

                  Gdańsk

 

Charakterystyka:

  • Kryminalistyka to nauka o zasadach i sposobach oraz technicznych metodach rozpoznawania, wykrywania i udowadniania  przestępstw i ich sprawców. Co za tym idzie specjalność ta skierowana jest zarówno do osób pracujących w strukturach MSW jak i osób zamierzających podjąć pracę w tym obszarze. Studia bez wątpienia uzupełnią, zwłaszcza praktyczne umiejętności tych pierwszych, a osobom ubiegającym się o zatrudnienie w obszarze bezpieczeństwa dają kwalifikacje umożliwiające realizację planów zawodowych.
  • Detektyw to z kolei zawód, który zdobywa obecnie coraz większą popularność. Specjalność kryminalistyka z detektywistyką to znakomity pomysł dla osób wiążących swoje zawodowe plany z pracą detektywa na niwie prywatnej jak i instytucjach państwowych. Absolwent może być pewny wysokich kwalifikacji uprawniających do zdobycia licencji detektywa. Aktualna wiedza teoretyczna z zakresu usług detektywistycznych oraz praktyczne umiejętności warsztatowe to pewne zdobycze absolwenta tejże specjalności.
  • Świadomość odpowiedzialności prawnej, etycznej i społecznej połączona z wiedzą praktyczną, ułatwi zdobycie ciekawej i satysfakcjonującej pracy w różnego rodzaju firmach i instytucjach zajmujących się zbieraniem, ocenianiem i analizowaniem informacji.
  • Specjalność zapewnia zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych dających wysokie kwalifikacje do pracy w szeroko pojętym wymiarze sprawiedliwości, w służbach mundurowych i paramilitarnych, w sektorze bankowym i skarbowym. Studia kształcą wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą mogli pracować w zawodzie detektywa w organizacjach, instytucjach państwowych, samorządowych, gospodarczych i innych, działających w obszarze bezpieczeństwa i porządku publicznego w różnych dziedzinach życia społecznego, gospodarczego oraz politycznego kraju.
  • Studia na tej specjalności pozwolą także podjąć pracę w służbach dochodzeniowo-śledczych, w służbach więziennych, czy w organizacjach pozarządowych (np. kuratorzy społeczni, mediatorzy, pracownicy społeczni).

  

Wybrane przedmioty:

  • Logistyka w sytuacjach kryzysowych  
  • Prawa człowieka i obywatela
  • System bezpieczeństwa europejskiego 
  • Metodyka kryminalistyczna   

 

 

 

  

Naszą wiarygodność i kompetencje potwierdzają certyfikaty:
         Wiarygodna szkoła Uczelnia liderów  


Dołącz do nas na: