Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Artykuł » Bezpieczeństwo Narodowe

Bezpieczeństwo Narodowe | Studia magisterskie

     Bezpieczeństwo narodowe

Typ studiówMagisterskie (II stopnia)
     Studia dostępne          w Poznaniu

Problematyka bezpieczeństwa zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym towarzyszy nam każdego dnia. Jeśli chcesz mieć realny wpływ na proces jego kształtowania, to będziesz potrzebował/a do tego wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności. Idealne możliwości ku temu stwarzają studia na kierunkach związanych z bezpieczeństwem.

Charakterystyka:
Bezpieczeństwo narodowe to z pewnością kierunek dla sprawnych strategów, aniżeli dla twórczych marzycieli. Żeby sprawować pieczę nad czyimś bezpieczeństwem należy przede wszystkim być osobą odpowiedzialną, odważną i rozsądną, cechującą się ponadto samodyscypliną, trzeźwą analizą oraz racjonalnym podejściem.

Złożona sytuacja polityczna w świecie współczesnym, spowodowała konieczność utworzenia i rozwoju kierunków nauczania w szkołach wyższych, które byłyby w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie na wiedzę i praktyczne przygotowanie w zakresie bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego. W programie studiów znajdują się przedmioty, które umożliwią zapoznanie się z szerokim zakresem wiedzy na temat światowych procesów bezpieczeństwa i jego zagrożeń, terroryzmu międzynarodowego, roli czynnika militarnego we współczesnym świecie, międzynarodowych i wewnętrznych uwarunkowań polityki bezpieczeństwa, zasad funkcjonowania Sił Zbrojnych RP, roli NATO i UE w kształtowaniu bezpieczeństwa międzynarodowego.


 


Czytaj więcej:
   


Naszą wiarygodność i kompetencje potwierdzają certyfikaty:
  Wiarygodna szkoła Uczelnia liderów  


Dołącz do nas na: