Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Aktulaności » Z wizytą partnerską w Holandii

Z wizytą partnerską w Holandii

2017/05/17

W dniach 8-11 maja 2017 r. delegacja Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu gościła w murach zaprzyjaźnionej uczelni partnerskiej NHL (NHL University of Applied Sciences) w Leeuwarden na Międzynarodowym Tygodniu Stenden & NHL.

Wizyta odbyła się w ramach programu wymiany zagranicznej Erasmus+. Uczelnię reprezentowali: dr inż. Andrzej BOLEWSKI - prorektor ds. kontaktów, dr Katarzyna GÓRECKA - prorektor ds. społecznych oraz mgr inż. Marika KLICIŃSKA - dyrektor biura rektora.

Celem wizyty było nawiązywanie międzynarodowych kontaktów, wymiana doświadczeń, przedyskutowanie problemów związanych z umiędzynarodowieniem szkół wyższych, a także uczestniczenie w warsztatach prowadzonych przez ekspertów w dziedzinie nauczania.

Uczelnie czynnie uczestniczą bowiem w wymianie studentów, kadry naukowo-dydaktycznej i pracowników administracyjnych, bardzo często z odległych części świata, gdzie kultura akademicka kształtuje się w bardzo zróżnicowany sposób.

Uczestnicy Międzynarodowego Tygodnia próbowali znaleźć odpowiedzi na pytania m.in.: jak poradzić sobie z akademickimi różnicami kulturowymi w klasie integracyjnej, jak zniwelować różnice kulturowe wynikające z wcześniejszej edukacji, jak przygotować studentów do radzenia sobie z akademickimi różnicami kulturowymi różnych krajów, kiedy zamierzają studiować za granicą.

Ponadto zrealizowano bogaty program kulturalny, w ramach którego płynąc kanałami zwiedzano piękno architektury miasta Leeuwerden, a także jednej z wysp holenderskich.

Rezultatem wizyty było nawiązanie licznych kontaktów, których kontynuacją będzie zawarcie porozumień a w szczególności dalszy rozwój współpracy kadry WSB oraz NHL University of Applied Sciences, która będzie skupiać się głównie na organizowaniu międzynarodowych konferencji naukowych, wymianie studentów oraz kadry w ramach programu Erasmus+ jak i wspólnej działalności wydawniczej.

 

>>>ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ<<<

Facebook comments