Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Aktulaności » Wstęp do seksuologii - normy, parafilie, dewiacje, czyli co jest normalne i kto o tym decyduje?

Wstęp do seksuologii - normy, parafilie, dewiacje, czyli co jest normalne i kto o tym decyduje?

2017/12/06

W dniu 4.12.2017 Biuro Karier WSS GDAŃSK przy współpracy Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy FLANDRIA już po raz trzeci zorganizowało warsztaty z zakresu zdrowia, tym razem swoją uwagę kierując na temat etyki seksualności.

Warsztaty, poprowadzone przez panią psycholog Roksanę Galewską miały charakter przede wszystkim edukacyjny oraz miały za zadanie zwrócić uwagę studentów na pewne, nie często oczywiste, kwestie obowiązujących w społeczeństwie zasad społecznych.

Stąd też wykład skupił się na przedstawieniu i opisie obowiązujących norm zachowania się, wskazaniu na ich definicję oraz wielość występowania, po czym odniesieniu ich do życia seksualnego współczesnych ludzi.

Szczególnie interesujące okazało się omówienie wybranych przypadków pacjentów poradni seksuologicznej i dokonanie próby oceny, w oparciu o jakie normy funkcjonowali owi pacjenci.

Myślę, że warsztat ten spełnił swoja edukacyjną rolę oraz wskazał na dużą potrzebę prowadzenia tego typu zajęć, o  czym świadczyła nie tylko wysoka frekwencja uczestników szkolenia, ale i ich aktywność.

Facebook comments