Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Aktulaności » WSB laureatem IV edycji programu „Uczelnia Liderów”

WSB laureatem IV edycji programu „Uczelnia Liderów”

2014/06/23

Z dumą i nieskrytą satysfakcją mamy przyjemność ogłosić, że 18 czerwca 2014 r. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa, jako jedna z trzech uczelni w Wielkopolsce, otrzymała wyróżnienie w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”. Takie „trofeum” to unikatowy wieniec laurowy edukacyjnych sukcesów Uczelni. Jego przyznanie potwierdza wysoką jakość kształcenia, innowacyjność i dynamiczny rozwój.

   Uczelnia Liderów to Program Certyfikacji Szkół Wyższych pod patronatem honorowym prof. Jerzego Buzka, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012. Program ten dedykowany jest uczelniom, które na horyzoncie przyszłości dostrzegają potencjał i możliwości mądrze ukierunkowanego rozwoju. Adresatem są więc te uczelnie, które otwierają się na coraz bardziej wymagające oczekiwania pracodawców, nie tylko na rynku krajowym, ale i europejskim. Globalnie projektując kierunki przyszłości, kształcą kadry odnajdujące się w scenerii międzynarodowych pracodawców. W założeniach projektu uczelnia zasługująca na miano Lidera powinna być też otwarta, nie tylko pod kątem wymiany studentów, ale także dla otoczenia społeczno-gospodarczego.

   Przyznany certyfikat dowodzi, że Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa spełnia te kryteria. Przyznane recenzje szacownego gremium profesorskiego potwierdziły  naukowy potencjał naszej Akademii. Uczelnię wyróżniono pod kątem Jej ekspansji na nowe terytoria, a także dynamicznego i elastycznego rozwoju, dopasowanego do potrzeb rynku pracy.

   O przyznaniu certyfikatu „Uczelnia Liderów” zdecydowała komisja złożona z wybitnych przedstawicieli świata polskiej nauki, specjalizująca się w problematyce zarządzania szkolnictwem wyższym, rozwoju systemu edukacji i rynku pracy.

   Szacowne gremium, w składzie którego zasiedli m.in. prof. Piotr Wilczek (Uniwersytet Warszawski), prof. Krzysztof Czekaj (Wyższa Szkoła Pedagogiczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej), prof. Maciej Mitręga (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach) i prof. Zbigniew Widera (Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego), przedstawiło swój werdykt pod przewodnictwem prof. dr. hab. Dariusza Rotta, wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego, do 2013 roku członka prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.  

   Randze wydarzenia towarzyszyła piękna oprawa. Po raz drugi certyfikaty Liderów przyznawane były w najbardziej reprezentatywnej auli uniwersyteckiej - Auli Leopoldyńskiej – barokowej wizytówce Wrocławia. W imieniu Uczelni nagrodę odebrała dr Helena Marek, Dziekan Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach.Dołącz do nas na: 

            

Facebook comments