Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Aktulaności » W Olsztynie odbył się 11 ‘Salon Maturzystów PERSPEKTYWY

W Olsztynie odbył się 11 ‘Salon Maturzystów PERSPEKTYWY

2017/09/12

W poniedziałek 11 września w Olsztynie odbyły się jedne z największych targów edukacyjnych w regionie. Salon Maturzystów Perspektywy odwiedziło kilka tysięcy przyszłych studentów! 

Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wypełniło się po brzegi jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem. O godz. 10:00 Uroczystego otwarcia Salonu dokonali m.in.: prof. UWM Mirosław GORNOWICZ, prorektor ds. ekonomicznych i rozwoju, Piotr GRZYMOWICZ, prezydent Olsztyna i Grażyna DYWAŃSKA z Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Odczytano również list w imieniu Artura CHOJECKIEGO, wojewody warmińsko-mazurskiego. Następnie głos zabrała Jolanta GOŁASZEWSKA, dyrektor OKE w Łomży, która wygłosiła wykład inauguracyjny pt.: ”Wszystko o maturze w 2018 r.”

Po raz 11 uczniowie klas maturalnych z regionu warmińsko-mazurskiego odwiedzający w tym dniu Salon mogli zasięgnąć porad ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat m.in. matury z j. polskiego, geografii, wiedzy o społeczeństwie, historii, języków obcych, matematyki czy biologii. W Sali Błękitnej można było również dowiedzieć się jak odnieść sukces na maturze ustnej, oraz jak zdobyć pracę marzeń.

Uczniowie z szkół średnich z całego regionu z dużym zainteresowaniem wsłuchiwali się w prezentowane oferty edukacyjne. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Jolanta DOBROŃ, oraz Izabela KUROWICKA, specjalistki od promocji giżyckiego i bartoszyckiego Wydziału Nauk Społecznych, ramię w ramię zachęcały do studiowania nowych kierunków: psychologii oraz bezpieczeństwa publicznego.

Tegoroczni maturzyści najczęściej pytali jakie przedmioty należy zdawać na maturze by móc stać się studentem WSB? Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia 1 stopnia jest pozytywne zdanie egzaminu maturalnego z dowolnie wybranych przedmiotów, oraz dostarczenie kompletu pozostałych wymaganych dokumentów. Rekrutacja w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa trwa do końca września! Zapraszamy do Wydziałów!

Facebook comments