Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Uczelnia »

II Międzynarodowy Kongres Bezpieczeństwa przeszedł do historii

2017/12/16

W dniach 6 - 8 grudnia 2017 roku w Hotelu Mercure w Toruniu odbył się II MIĘDZYNARODOWY KONGRES BEZPIECZEŃSTWA „W trosce o bezpieczne jutro” REMINISCENCJE I ZAMIERZENIA współorganizowany przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu oraz Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie Salutaris. Druga edycja tego przedsięwzięcia naukowego zgromadziła rzesze uczestników z różnych środowisk, począwszy od naukowych, poprzez samorządowe, administracyjne, służby mundurowe, na przedsiębiorstwach skończywszy. Organizatorzy szacują, że w trzydniowych obradach wzięło udział blisko 400 osób.

» więcej

Wizyta w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie

2017/12/15

Dnia 15 grudnia 2017 roku przedstawicielki Wydziału Studiów Społecznych w Gdańsku – mgr Beata BĄCZKIEWICZ oraz mgr Monika BARAN – udały się z wizytą do Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie. Podczas spotkania z uczniami klas o profilu Technik eksploatacji portów i terminali, miały okazję zaprezentować ofertę Uczelni, przedstawić jej mocne strony oraz opowiedzieć o kierunkach i specjalnościach, które cieszą się największą popularnością.

» więcej

Studenci WSS Poznań docenieni przez Policję w akcji "Zrób z nami szpikową paczkę"

2017/12/14

Nasi studenci i tym razem nie zawiedli - nic dodać, nic ująć. Dziękujemy grupie magisterskiej BN62 za zaangażowanie!

W tym roku policjanci oddziału prewencji wielkopolskiej policji  oraz studenci gr. BN 62, którego starościną od pięciu lat jest p. Agnieszka WRONA, przygotowali wspólnie z Drużyną Szpiku akcję "Zrób z nami szpikowa paczkę" dla dzieci chorych onkologicznie. Inicjatywa policjantów, rozpropagowana  przez p. Agnieszkę WRONĘ, prywatnie  funkcjonariuszkę policji, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem studentów z gr. BN 62, zaś efekt zbiórki, jak zaznaczyła p. Agnieszka, przerósł oczekiwania. Pani Agnieszka WRONA  w liście do p. rektora, dr. Andrzeja ZDUNIAKA napisała: "Jestem dumna, że mogę być starostą tak wspaniałej grupy jak BN 62".

Drodzy studenci my też jesteśmy dumni i wzruszeni tak wspaniałym darem serca dla chorych dzieci.

» więcej

100 pytań do…czyli o specyfice pracy w służbach mundurowych z perspektywy doradcy zawodowego

2017/12/14

Wydziałowe Biuro Karier na czele z dr Joanną PIETRAS w porozumieniu z Ochotniczym Hufcem Pracy w dniu 13.12.2017 dla studentów WSS GDAŃSK zorganizowało wykład otwarty zatytułowany: 100 pytań do…czyli o specyfice pracy w służbach mundurowych z perspektywy doradcy zawodowego, który został bardzo profesjonalnie poprowadzony przez zaprzyjaźnioną z uczelnią doradczynię zawodową p. Justyną SYNDOR.

» więcej

Podstawy pomocy przedlekarskiej - zajęcia praktyczne

2017/12/14

W ramach zajęć praktycznych z przedmiotu Podstawy pomocy przedlekarskiej, studenci pod opieką Pani mgr Mariny Kucharskiej przygotowali oraz zaprezentowali swoje umiejętności dot. udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej w przypadku osoby poszkodowanej z otwartą raną jamy brzusznej (z wytrzewieniem organów), oraz amputacją dłoni na skutek nieszczęśliwego wypadku w zakładzie pracy. Jak poszło naszym studentom? Zobaczcie sami. 

» więcej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie nowym partnerem WSB

2017/12/14

Dnia 12.12.2017 r. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa zawarła porozumienie o współpracy z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie. Porozumienie podpisali: Prorektor ds. kontaktów dr inż. Andrzej Bolewski oraz Dyrektor szpitala mgr Maciej BAK.

» więcej

"Przedsiębiorcze" prelekcje na WSS w Poznaniu

2017/12/13

12 grudnia studenci Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa wzięli udział w niezwykle inspirującym wydarzeniu organizowanym przez Akademickie Biuro Karier i Rozwoju, odbyła się bowiem II edycja Dnia Przedsiębiorczości

» więcej

Gra strategiczna w CSzWL w Poznaniu

2017/12/12

3 oraz 10 grudnia na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu odbyły się zajęcia terenowe pod kryptonimem „WIDMO - ZIMA 2017”. Ćwiczenia miały na celu zapoznać ćwiczących z możliwością wystąpienia sytuacji kryzysowej, możliwościami kierowania działaniami w ramach reagowania kryzysowego oraz sprawdzić skuteczność obowiązujących rozwiązań w zakresie reagowania na zdarzenia kryzysowe.

» więcej

WSS w Poznaniu pomaga potrzebującym :-)

2017/12/11

Ekipa św. Mikołaja ogłasza świąteczną mobilizację i serdecznie zachęca do wzięcia udziału w dwóch akcjach charytatywnych! W tym roku zbieramy dary dla dzieci i młodzieży z domów dziecka oraz dla piesków i kotków ze schroniska! :-).

» więcej

Mamy to! WSS w Poznaniu z pozytywną opinią PKA w sprawie studiów magisterskich na kierunku Psychologia

2017/12/11

Szanowni Państwo! 

Jest nam miło poinformować, że zgodnie z uchwałą nr 635/2017 z dnia 23 listopada 2017 r.  Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała wniosek o nadanie uprawnień Wydziałowi Studiów Społecznych w Poznaniu do prowadzenia na kierunku Psychologia studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym. 

W tym przypadku już tylko krok do decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego umożliwiającej kształcenie na tym kierunku.

» więcej

W Gliwicach odbyła się druga edycja konkursu wiedzy z języka angielskiego „Santa Claus in English”

2017/12/06

6 grudnia 2017 roku w Wydziale Studiów Społecznych w Gliwicach odbyła się druga edycja mikołajkowego konkursu wiedzy z języka angielskiego „Santa Claus in English”. Celem konkursu było propagowanie i wzbogacanie wiedzy z języka angielskiego uzdolnionej językowo młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z Gliwic i okolic.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 10:00 i dotyczył głównie tematyki świąt Bożego Narodzenia oraz tradycji obchodzenia ich w Wielkiej Brytanii. Nad prawidłowością przebiegu konkursu pieczę sprawowała mgr Katarzyna WIERZBICA, której bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc.

» więcej

ABKiR zaprasza na Dzień Przedsiębiorczości w Poznaniu

2017/12/06

Akademickie Biuro Karier i Rozwoju we współpracy z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości WSB, Poznańskim Ośrodkiem Wspierania Przedsiębiorczości Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu oraz Młodzieżowym Biurem Pracy OHP w Poznaniu, serdecznie zaprasza wszystkich Studentów i Absolwentów na „Dzień Przedsiębiorczości”!

Osoby zainteresowane własnym biznesem zdobędą kompleksową wiedzę oraz umiejętności dotyczące zakładania, prowadzenia i finansowania firmy. Osoby szukające pracy „na etacie” zapraszamy na targi pracy OHP oraz konsultacje z doradztwa zawodowego.

 

» więcej

Wstęp do seksuologii - normy, parafilie, dewiacje, czyli co jest normalne i kto o tym decyduje?

2017/12/06

W dniu 4.12.2017 Biuro Karier WSS GDAŃSK przy współpracy Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy FLANDRIA już po raz trzeci zorganizowało warsztaty z zakresu zdrowia, tym razem swoją uwagę kierując na temat etyki seksualności.

Warsztaty, poprowadzone przez panią psycholog Roksanę Galewską miały charakter przede wszystkim edukacyjny oraz miały za zadanie zwrócić uwagę studentów na pewne, nie często oczywiste, kwestie obowiązujących w społeczeństwie zasad społecznych.

» więcej

Podpisano porozumienie o współpracy między WSS w Gliwicach a Powiatową Komendą Policji

2017/12/06

Przedstawiciele Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach i Komendy Powiatowej Policji  w Tarnowskich Górach podpisali porozumienie o współpracy.

Do podpisania porozumienia doszło 5 grudnia 2017 roku na terenie Powiatowej Komendy Policji w Tarnowskich Górach. Podpisy pod umową złożyli przedstawiciele Wydziału oraz Komendant insp. mgr Tadeusz STUCHLIK.

Współpraca pomiędzy podmiotami dotyczy wspólnej wymiany doświadczeń z zakresu metodyki nauczania, praktyk zawodowych, prowadzenia działań z zakresu informacyjno-promocyjnego, integrowania środowiska policji z młodzieżą studencką oraz organizacji wydarzeń związanych z popularyzacją bezpieczeństwa wśród młodzieży akademickiej.

» więcej

Targi edukacyjne w Inowrocławiu

2017/12/05

1 grudnia przedstawiciele Wydziału Studiów Społecznych w Poznaniu wzięli udział w targach edukacyjnych zorganizowanych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu.

Oferta edukacyjna Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa na rok akademicki 2017/2018 spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów klas maturalnych, a wspaniała atmosfera, uśmiech i pozytywna energia uczniów udzieliła się pracownikom WSB.

Kochani dziękujemy za miłe spotkanie, dociekliwość i chęć studiowania na naszej Uczelni J Do zobaczenia w październiku… J

» więcej

Drugie zajęcia praktyczne w roku akademickim 2017/2018 - debata studencka

2017/12/05

Podczas kolejnych zajęć praktycznych, które odbyły się w Giżycku dnia 02.12.2017 r. w ramach kierunku studiów Psychologia i Bezpieczeństwo Zdrowotne,  został  zrealizowany temat: „Działanie w przypadku ewakuacji osób poszkodowanych podczas masowego wypadku drogowego oraz możliwości wystąpienia powikłań po doznanych urazach.”

» więcej

WSS Gliwice na targach edukacyjnych w Pszczynie

2017/12/05

Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zorganizował "IX Pszczyńskie Targi Edukacyjne", które jak zwykle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Targi miały miejsce w hali sportowej PORiS w Pszczynie, 4 grudnia 2017r. Wydarzenie stało się doskonałą okazją, by zapoznać lokalna młodzież z ofertą edukacyjną która skierowana były przede wszystkim do uczniów klas maturalnych i przedmaturalnych zarówno z Pszczyny, jak i całego regionu Śląskiego. 

Oczywiście nie mogło nas zabraknąć na tym wydarzeniu! Pracownicy Promocji Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach przedstawili ofertę edukacyjną dotyczącą studiów I stopnia oraz studiów podyplomowych dostępnych w naszej Uczelni.

» więcej

Otwarci - zdrowi – bezpieczni już po raz IV!

2017/12/05

2 grudnia 2017 r. na terenie Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Gdańsku odbyła się czwarta edycja wydarzenia Otwarci – Zdrowi – Bezpieczni. Jak co roku, celem było promowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia.

Dzień obfitował w liczne atrakcje, stoiska informacyjne, pokazy, wykłady oraz akcje pomocowe promowane przez Naszych studentów.

Studenci mogli oddać krew podczas zorganizowanego wyjazdu do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, mogli także zarejestrować się jako potencjalni dawcy Komórek Macierzystych przy stoisku Fundacji DKMS.

» więcej

dr Sebastian NIEDZWIECKI obronił rozprawę doktorską!

2017/12/04

Mamy przyjemność poinformować, że 29 listopada 2017 roku dr Sebastian NIEDZWIECKI obronił rozprawę doktorską pt. „Islam w dziejach państwa polskiego w kontekście bezpieczeństwa narodowego”.
PROMOTOR:
prof. dr hab. inż. Marian KOPCZEWSKI
RECENZENCI:
dr hab. inż. Zbigniew CIEKANOWSKI – Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
dr hab. Arkadiusz INDRASZCZYK – Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Jesteśmy dumni, że wśród kadry WSB mamy takiego pracownika.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

» więcej

VII Mikołajkowy Turniej Karate Młodych Talentów "Piątka Cup"

2017/12/04

2 grudnia przedstawiciele Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa uczestniczyli w VII Mikołajkowym Turnieju Karate Młodych Talentów o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu „PIĄTKA CUP”. Organizatorem turnieju był Swarzędzki Klub Karate – Do „Fighter”, Szkoła Karate – Do „Fighter”, Szkoła Podstawowa nr 5 w Swarzędzu, Urząd Miasta i Gminy Swarzędz oraz Kurkowe Bractwo Swarzędz.

» więcej