Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Aktulaności » Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 - relacja z Giżycka

Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 - relacja z Giżycka

2017/10/11

7 października 2017 r. w położonym w sercu szlaku wielkich Jezior Mazurskich Hotelu St Bruno odbyła się uroczysta, czwarta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018.

Po wejściu orszaku rektorskiego oraz wprowadzeniu sztandaru uczelni rozpoczęły się główne uroczystości. Otwarcia uroczystości dokonał  Rektor  Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa dr Andrzej ZDUNIAK, który przywitał przybyłych gości. W wystąpieniu inauguracyjnym utwór Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” stał się podstawą do rozważań nad rolą każdego człowieka w przezwyciężaniu zła i w wytrwałym dążeniu do celu. Jego Magnificencja podkreślił jak ważne jest w dzisiejszym przepełnionym złem  i nienawiścią świecie, zrozumienie i szacunek. Wyraził nadzieję,  iż w murach naszej uczelni dzięki wspólnej pracy będzie miejsce tylko na pozytywne emocje.

Po przemówieniu i uroczystym podpisaniu umów pełnoprawni już studenci pierwszego roku przystąpili do aktu ślubowania. Zgodnie z tradycją akt ślubowania odczytała Pani Dziekan dr Helena MAREK. Z rąk Pani Dziekan wyróżnieni studenci odebrali indeksy.

Podczas inauguracji zostały wręczone wyróżnienia. Za osiągnięcia w pracy administracyjnej wyróżniona została Pani Katarzyna RYCERZ.

Za wysokie wyniki w nauce oraz zaangażowanie na rzecz rozwoju społeczności akademickiej na wyróżnienie w tym dniu zasłużyli studenci: Grzegorz PIETRUSIEWICZ, Izabela BORAWSKA, Janusz MIELZIUK, Piotr GAJOWNIK, Jolanta MICHALAK i  Mariola MAŁKIEWICZ.

Kolejnym punktem inauguracji było odczytanie listu przez senatora Wiesława PIETRZAKA od Pana Stanisława TOŁWIŃSKIEGO, prezesa Aeroklubu Krainy Jezior.  Skierował na ręce Magnificencji oraz kadry dydaktycznej i studentów Wydziału Nauk Społecznych w Giżycku życzenia zrealizowania założeń naukowo-dydaktycznych oraz narastającego uznania społecznego w Giżycku i całym regionie. W tym uroczystym dniu potwierdził także gotowość Zarządu Aeroklubu do zawarcia porozumienia przewidującego współpracę z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa. Za wolontariacki wkład w sukces tegorocznych mazurskich pokazów lotniczych odznaczeni podczas uroczystości zostali studenci: Marta CZYRKO, Grzegorz GRONOWSKI, Zbigniew GROSZTKOWSKI, Przemysław JACH, Wojciech SAWICKI, Paweł OSIECKI oraz wykładowca Pan Marek Dworak. 

Inauguracja roku akademickiego stała się także doskonałą okazją do wyróżnienia studentów i nauczycieli akademickich. Zwycięzcami plebiscytu na najlepszą studentkę i studenta Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa roku akademickiego 2016/2017 zostali: Pani Sylwia WISZOWATY oraz Panowie: Łukasz WITKOWSKI i Grzegorz PIETRUSIEWICZ.

Zwycięzcą w kategorii najlepszy nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa roku akademickiego 2016/2017 został Pan dr Adam PYTLIŃSKI.

Za pracę dydaktyczną i wkład w rozwój Uczelni  na szczególne wyróżnienie  zasłużyła Pani Dziekan  dr Helena MAREK.

Następnie głos zabrał przedstawiciel studentów Łukasz SOKOŁOWSKI, który powitał nowych studentów, życząc im pomyślności i wytrwałości oraz zachęcił do aktywnego brania udziału w życiu studenckim.

Następnie głos zabrała Pani Ewa MACKIEWICZ, koordynator Europejskiego projektu Edukacyjno-Rozwojowego młodzieży MOSAIC, mającego swoją siedzibę w Wyłudach,  wypowiedziała  się w imieniu pracodawców oferujących praktyki oraz zatrudnienie naszym studentom.

Grono naszych partnerów sukcesywnie się powiększa. Podczas uroczystości  Inauguracji roku akademickiego Pani Prezes Zarządu Szpitala Mrągowskiego mgr Brygida SCHLUETER-GÓRSKA oraz Jego Magnificencja podpisali nowe porozumienie w sprawie współpracy w obszarze edukacji na rzecz bezpieczeństwa zdrowotnego, działań promocyjno-informacyjnych związanych z naborem kandydatów do Uczelni oraz placówek zajmujących się problematyką szeroko pojętego bezpieczeństwa zdrowotnego, a także problematyki dydaktycznej i naukowo-badawczej oraz praktyk zawodowych studentów.  Mamy  więc zaszczyt ogłosić, iż do grona partnerów Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa dołączył  Szpital Mrągowski im. Michała Kajki Sp. z o.o.

Kolejnym punktem Inauguracji było wygłoszenie wykładu inauguracyjny pod tytułem „Czy grozi nam trzecia wojna światowa”  przez  prof. dr hab. Tadeusz IWIŃSKIEGO.


Na zakończenie uroczystości mieliśmy także małą ucztę artystyczną w wykonaniu chóru węgorzewskiego OJCZYZNA pod kierownictwem Pana Ryszarda ZABŁOTNEGO.  

 

Facebook comments