Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Aktulaności » Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 - relacja z Gdańska

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 - relacja z Gdańska

2017/10/09

Dnia 08.10.2017 r. w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu dr Andrzej ZDUNIAK uroczyście otworzył rok akademicki 2017/2018.

O zabranie głosu poproszono Rektora uczelni dr Andrzeja ZDUNIAKA, który przywitał obecnych gości honorowych oraz najważniejszych podczas tej uroczystości – studentów I roku Wydziału Studiów Społecznych w Gdańsku.

Jego Magnificencja dr Andrzej ZDUNIAK w swych przemówieniu podkreślił jak niecodzienną w dzisiejszych realiach jest nasza Uczelnia. Jeden z najbardziej znanych utworów Czesława Niemena stał się podstawą do tego, aby rozważyć jak bardzo Dziwny jest ten świat, w którym panuje tak wiele nienawiści i zła. Dzięki naszemu zaangażowaniu, naszym pasjom, jesteśmy w stanie przezwyciężyć to zło i sprzeciwiać mu się na co dzień.

Rektor Andrzej ZDUNIAK życzył studentom w nowym roku powodzenia oraz sukcesów w karierze edukacyjnej, by pamiętali o swoich pasjach, a grunt akademicki wykorzystali do rozwoju swoich zainteresowań.

Po tych słowach, Pani Dziekan dr Helena MAREK uroczyście przeprowadziła immatrykulację studentów I roku, a wyróżnieni przedstawiciele odebrali indeksy z rąk Jego Magnificencji Rektora, Pana Kanclerza oraz Pani Dziekan.

Tak ważna uroczystość jest momentem, w którym należy podziękować wielu osobom za trud jaki włożyli w trakcie swojej przygody z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa: pracownikom administracyjnym, nauczycielom akademickim, studentom oraz absolwentom.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli pracownicy świętujący w tym roku jubileusz 5-lecia pracy w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa, Pan Prorektor ds. kontaktów dr inż. Andrzej BOLEWSKI, oraz Pani Prodziekan ds. jakości kształcenia mgr Magdalena SZULCA, którzy to swoim zaangażowaniem oraz ciężką pracą przysłużyli się rozwojowi Uczelni.

Po części, w której mieliśmy zaszczyt oglądać osoby wyróżnione za najlepszą średnią, pracę dyplomową a także naszych najlepszych Absolwentów, nadszedł czas na kilka słów od Przedstawicielki Absolwentów Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Pani mgr Sandra TRZOS, witającej nowych studentów oraz żegnając się z Wydziałem Studiów Społecznych w Gdańsku. Zaraz po tym mogliśmy wysłuchać przemówienia przedstawicielki obecnych studentów Przewodniczącej Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu Pani Sandry MISSA, która w imieniu starszych roczników, powitała nowe koleżanki i kolegów słowami wsparcia, zapewniając że studia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa dają ogromne możliwości, także łączenia nauki z pracą zawodową i życiem rodzinnym, a wysiłek wkładany we własny rozwój jest tym, co umożliwia korzystanie z dobrodziejstw wszystkich tych sfer życia. W imieniu studentów rozpoczynających w tym roku naukę, wystąpiła przedstawicielka,  Pani Klaudia KARTZEWSKA, będąca jednocześnie absolwentką studiów I stopnia na Wydziale Studiów Społecznych w Gdańsku. Pani Klaudia opowiedziała o nowych wyzwaniach, stojących przed studentami rozpoczynającymi nową przygodę w życiu oraz tym, jak wiele z tego zależy od miejsca w którym tę przygodę się przychodzi, podkreślając że nasza Uczelnia jest doskonałym miejscem do podejmowania takich wyzwań.

Zwieńczeniem stał się wykład inauguracyjny pt. „Ewolucja NATO w kontekście zachodzących zmian w środowisku bezpieczeństwa transatlantyckiego”, wygłoszony przez Generała broni dr Bogusława SAMOLA.

Generał broni doktor Bogusław SAMOL jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych imienia Stefana Czarnieckiego w Poznaniu. Dowodził 10 Brygadą Kawalerii Pancernej imienia generała broni Stanisława Maczka w Świętoszowie. Pełnił także funkcję zastępcy Szefa Zarządu Rozpoznania Wojskowego Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Następnie przeszedł do Zarządu Planowania Strategicznego. Został również wyznaczony na stanowisko dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Pełnił obowiązki Zastępcy Szefa Sztabu ds. Zasobów operacji pokojowej Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF). W 2012 został zastępcą dowódcy Wielonarodowego Korpusu Północno - Wschodniego w Szczecinie, by następnie zostać jego dowódcą. Obecnie jest konsultantem Pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej do spraw Strategicznego Przeglądu Obronnego.

Obchody inauguracyjne zamknęła część artystyczna w wykonaniu Chóru Akademii Morskiej pod batutą Pana Karola HILLA hymnem braci studenckiej - Gaudeamus.

Wszystkim obecnym dziękujemy z całego serca za uczestnictwo w Inauguracji, cieszymy się, że możemy rozpoczynać nowy rok nie tylko ze studentami, lecz także ich rodzinami i bliskimi oraz instytucjami współpracującymi z nami przez cały rok. Wspaniała atmosfera, która nam towarzyszyła przez całą uroczystość doskonale oddaje nastroje panujące w murach naszego Wydziału.

 

Facebook comments