Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Aktulaności » Eures - bezpieczny wyjazd, bezpieczny powrót - szkolenie ABKiR w Gdańsku

Eures - bezpieczny wyjazd, bezpieczny powrót - szkolenie ABKiR w Gdańsku

2017/11/09

Dnia 8.11.2017 studenci WSB w ramach Studenckiego Biura Karier wraz z p. dr Joanną PIETRAS  uczestniczyli w warsztacie nt.: Eures – bezpieczny wyjazd, bezpieczny powrót, prowadzonym przez p. Emilię BRILLOWSKĄ, specjalistkę  ds. rynku pracy, przedstawicielkę Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Pracy OHP.


Studenci mieli okazję dowiedzieć się m.in.:  w jaki sposób szukać wiarygodnych ofert pracy, jak rozpoznawać podejrzane ogłoszenia o pracę (przy tym sami konfrontowali swoją wiedzę wybierając z podanej przez prowadzącą puli ogłoszeń te, które wzbudzały ich niepokój). Podjęty został również temat: handlu ludźmi, który został przez prowadzącą odbrązowiony. Okazało się, że handel ludźmi dotyczy nie tylko kobiet i związany jest nie tylko ze zmuszaniem kobiet, np.: do prostytucji, ale, że pod tą nazwie może się kryć, np.: zmuszanie ludzi do pracy ponad ich siły, brak odpowiedniej stawki za godzinę pracy oraz zakwaterowywanie pracowników w warunkach uwłaszczających ich godności.

Studenci zostali wyposażeni w wiedzę, która z pewnością skłoni ich do refleksji na temat bezpieczniejszego i bardziej ostrożnego przygotowywania się do wyjazdów zagranicznych, a samo szkolenie świetnie uzupełniło podnoszony ostatnio na konferencji WSB w Nowym Dworze temat dotyczący handlu ludźmi.

Facebook comments