Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Aktulaności » Uczelnia laureatem trzech prestiżowych nagród

Uczelnia laureatem trzech prestiżowych nagród

2013/07/29

Akademickie Biuro Informacyjne już blisko dwadzieścia lat pomaga maturzystom podjąć mądrą, świadomą decyzję dotyczącą wyboru ścieżki edukacyjnej. Stawiając  uczelnie wyższe przed procesem wnikliwej i wieloaspektowej oceny, poddaje akademickie ośrodki certyfikacji. Przyznane w tegorocznej edycji konkursu aż trzy wyróżnienia naszej Uczelni potwierdzają, iż zostały spełnione bardzo wysokie standardy nauczania i że komfort nauki w placówce pnie się szczeblami awansu.

 

Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 20 czerwca br. podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się w Centrum Konferencyjnym World Trade Center w Poznaniu po raz dziewiąty. Reprezentujące nas podczas uroczystości Pani Prorektor ds. jakości – mgr Natalia Majchrzak oraz Pani Dyrektor Akademickiego Centrum Karier i Rozwoju – mgr Katarzyna Samol z dumą odebrały Certyfikat Wiarygodna Szkoła oraz Dobra Uczelnia – Dobra Praca. 

  

Te wyróżnienia są dowodem na to, że nasza Uczelnia to placówka godna zaufania i kuźnia talentów, opuszczających mury Uczelni z dumą i szeroką perspektywą zawodową. Wiarygodna szkoła to nie tylko miejsce, w którym uzyskuje się dyplom studiów wyższych, ale uczelnia odpowiedzialna względem otoczenia, zapewniająca właściwe warunki studiowania i dysponująca odpowiednią bazą dydaktyczną.

Drugi z przyznanych certyfikatów Dobra Uczelnia – Dobra Praca potwierdza, że WSB sprawdza się w działaniach kierujących przyszłą karierą zawodową swoich „podopiecznych”. Współcześnie nastawienie na aspekt praktyczny kształcenia  i właściwe przygotowanie studentów do pracy  zaczyna dominować w myśleniu i podejściu do organizacji studiów w Polsce, jak podkreślało samo jury konkursu. Świadomi tej potrzeby z nieskrywaną radością odebraliśmy certyfikat potwierdzający sukces naszych uczelnianych programów kształcenia i innowacyjnych projektów akademickich.

Programom certyfikacji towarzyszył też konkurs na „Najbardziej innowacyjną i kreatywną Uczelnię w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych”. Otrzymując w jego ramach wyróżnienie jako jedyna uczelnia w Poznaniu, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa otrzymała zasłużoną nagrodę za ogromny wysiłek, a zarazem entuzjazm w działaniu. Prężnie działające na Uczelni Akademickie Centrum Karier i Rozwoju oraz zespół kontaktów i współpracy z otoczeniem zyskały nowy zastrzyk energii, z którym rozpoczną wzmożone kampanie wraz z nowym rokiem akademickim.

Władze Uczelni z dumą podkreślają: Tej rangi wyróżnienia nie trafią na półkę banalnych i otulonych kurzem trofeów. Zasługują na celebrację i radosny aplauz. Nie świadczą przecież tyle o samej Uczelni, co jej Absolwentach, odnajdujących się na coraz bardziej wymagającym rynku pracy. Ich dobry status, wysoka samoocena, pozwalająca na odważne negocjacje z przyszłym pracodawcą, doświadczenie i nabyte umiejętności, które klarują się w murach Uczelni, są najcenniejszą nagrodą.

Facebook comments