Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Uczelnia »

Archiwum aktualności

Innsbruck Goes International – europejska wymiana studentów psychologii

2018/01/17

Studiujesz Psychologię i chcesz zdobyć wyjątkowe doświadczenie? W tym roku rusza 11 edycja wymiany studentów Psychologii na Uniwersytecie Leopolda Franzensa w Innsbrucku (Austria). Podczas tygodnia 4-11 maja 2018 roku 35 studentów państw europejskich będzie miało możliwość uczestniczyć w wykładach, lokalnych wycieczkach oraz zintegrować się ze studentami Uniwersytetu w Innsbrucku. Celem wydarzenia jest stworzenie międzynarodowej platformy porozumienia pomiędzy studentami psychologii, mającej na celu nawiązanie kontaktów zawodowych oraz społecznych.

» więcej

WSS w Gliwicach podpisał porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach

2018/01/17

17 stycznia 2018 r. Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach podpisał porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach, mając na uwadze potrzebę wspólnej działalności edukacyjnej, wychowawczej oraz badawczo-wdrożeniowej i promocyjnej.

Porozumienie zostało podpisane przez Dyrektora mgr inż. Jacka STEBLA  oraz przedstawicieli WSS w Gliwicach mgr Annę MAJEWSKĄ oraz mgr Natalię ULANOWICZ w siedzibie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach.

» więcej

W Bartoszycach ruszyła rekrutacja marcowa!

2018/01/17

Kto powiedział, że studia startują tylko jesienią? Zima to doskonały czas na akademicką mobilizację! Wydział nauk społecznych w Bartoszycach ogłasza rekrutację na semestr marcowy! Zachęcamy do składania dokumentów na studia I stopnia na kierunkach: pedagogika, bezpieczeństwo publiczne, studiach II stopnia (możliwość zdobycia dyplomu za pośrednictwem wydziału) na kierunku bezpieczeństwo narodowe, oraz na studiach podyplomowych.

» więcej

Wykład otwarty z byłym żołnierzem jednostki wojskowej GROM

2018/01/17

15 stycznia 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół w Opalenicy, której patronem jest Prymas Tysiąclecia ks. Stefan Kardynał Wyszyński, spotkali się z żołnierzami rezerwy. Wydział Studiów Społecznych w Poznaniu wspólnie z Dyrektor mgr Genowefą Wasiak zorganizował wykład otwarty byłego żołnierza legendarnej jednostki wojskowej GROM, autora książki pod tytułem „Trzynaście moich lat w JW. Grom”, Andrzeja K. Kiśla.

» więcej

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa wspiera WOŚP

2018/01/15

14 stycznia 2018 byliśmy wraz ze studentami Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Gliwicach na Rynku, gdzie na mrozie i z gorącym sercem wspieramy akcję na rzecz ratowania chorych dzieci. Promowaliśmy ideę wolontariatu wśród młodzieży, zachęcaliśmy do aktywności społeczno-kulturowej i rozwoju w WSB. Zbliżamy się do najpiękniejszego wieczoru stycznia-stwierdzili organizatorzy WOŚP i przypomnieli słowa Jurka Owsiaka – Orkiestra to jedna z tych rzeczy w Polsce, z której możemy być dumni! 

» więcej

Akcja Honorowego Krwiodawstwa

2018/01/15

Zapraszamy do udziału w kolejnej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, która odbędzie się 25 stycznia w godz. od 10.00 do 16.00. Krew będzie można oddać na Rynku w Skoczowie. Tego dnia będzie także możliwość dokonania rejestracji jako potencjalny dawca szpiku kostnego.
Akcja odbywa się pod honorowym patronatem JM Rektora Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu dr Andrzeja ZDUNIAKA oraz mgr Marty KOPLEJEWSKIEJ p.o. Prodziekana Nauk Społecznych w Skoczowie.

» więcej

Walentynkowy Spacer Schroniskowy

2018/01/11

Tuptuś, Bubu, Reksio czy Bogdan. Każdego dnia z nadzieją w oczach, ale w schroniskowym boksie. Z ciepłym posłaniem i pełną miską, ale bez stałego dachu nad głową i swojego człowieka. Bez tego, co potrzebne jest najbardziej – bez miłości. Tak wygląda codzienność piesków mieszkających w Schronisku dla Zwierząt w Gliwicach.

» więcej

Studenci Erasmus + zawitali do Gdańska!

2018/01/11

W dniach 8-9.01.2018 r. studenci programu Erasmus+, którzy przyjechali do naszej Uczelni z Uniwersytetu NHL w Leewuarden, tym razem odwiedzili Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku. Przygotowane dla nich zajęcia w wydziale były także okazją do dyskusji i wymiany poglądów na temat znaczenia bezpieczeństwa we współczesnej Europie.

Studenci odbyli także wycieczkę po Gdańsku zorganizowaną przez Profesora Andrzeja Piotrowskiego - za co serdecznie Mu dziękujemy! 

Erazmusom bardzo spodobał się Gdańsk, ponieważ podobnie jak holenderskie miasta ma wspólną tradycję hanzeatycką oraz zbliżony typ architektury staromiejskiej. 

» więcej

Zajęcia dla seniorów w Jaworznie

2018/01/09

WNS w Jaworznie zaprasza na gimnastykę dla seniorów. Zajęcia odbędą się we wtorek oraz w środę o godzinie 10:00 przy ulicy Inwalidów Wojennych 2 w Jaworznie. Koszt zajęć: 3zł. 

» więcej

Pierwszy start TYTANÓW WSB

2018/01/08

Pięć kilometrów do pokonania i mnóstwo błota na trasie – wczoraj w takich warunkach przedstawiciele organizacji studenckiej TYTANI WSB zmierzyli się w pierwszych zawodach w bieganiu.

» więcej

Decyzja Ministra. Studiuj psychologię II stopnia na WSS w Poznaniu!

2018/01/08

Ogromnie miło nam jest poinformować, że Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadał WSS w Poznaniu uprawnienia do prowadzenia studiów drugiego stopnia na kierunku "psychologia".

» więcej

ABKiR zaprasza na szkolenie "Modus operandi sprawców przestępstw" - już 16.01.2018!

2018/01/04

Modus operandi to charakterystyczny sposób zachowania się sprawcy przestępstwa, który kształtują indywidualne cechy sprawcy. Analizując modus operandi można uzyskać informację, które ułatwiają dalsze poszukiwania i schwytanie sprawcy. Czy wiesz w jaki sposób powinien zostać przeanalizowany, aby był przydatny przy budowaniu wersji kryminalistycznych? Czy wiesz z czym wiąże się perseweracja czyli tendencji do wykonywania takich samych czynności jedną, powtarzaną metodą? Odpowiedzi na te i inne pytania, uzyskasz podczas tego szkolenia.

» więcej

„Świąteczna PAKA dla Bezdomniaka” - bartoszyccy studenci pomogli potrzebującym zwierzętom

2017/12/22

Po raz pierwszy w bartoszyckim wydziale studenci zorganizowali zbiórkę darów dla chorych i bezdomnych psów i kotów z Bartoszyc oraz okolic.

Przez okres prawie 2 tygodni udało się zebrać dużą ilość karmy suchej i mokrej, legowiska, koce, kołdry oraz żwirek dla kotów. Dziękujemy wszystkim studentom, dzięki którym podczas zajęć terenowych nasze świąteczne „PAKI” wypełniły się po brzegi! Dziękujemy również wszystkim darczyńcom o gorących sercach, którzy odwiedzali nasz wydział i przyłączyli się do akcji! Pokazaliście jak ogromne i gorące macie serca wobec potrzebujących pomocy zwierząt! Dziękujemy sklepowi zoologicznemu „Złota Rybka” za przyłączenie się do naszej zbiórki i zgodę na wydzielenie miejsca, które również wypełniło się smakołykami!

» więcej

Przedświąteczna zbiórka dla gliwickich zwierząt

2017/12/21

Koce, legowiska, kołdry, miski, smycze, obroże, a nawet ubranka i zabawki – to dary, jakie udało się zebrać na rzecz podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Gliwicach podczas przedświątecznej zbiórki prowadzonej w wydziałowej bibliotece.

» więcej

Konferencja „Wielkie Jeziora Mazurskie - szanse i zagrożenia” za nami

2017/12/21

W dniu 15 grudnia 2017 roku w Hotelu Europa w Giżycku odbyła się konferencja pt. „Wielkie Jeziora Mazurskie - szanse i zagrożenia” dzięki współpracy Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Wydziału Nauk Społecznych w Giżycku oraz Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej działającego przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku.

Konferencja została zorganizowana dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

» więcej

Karma wraca, czyli słów kilka o akcji „Schronisko”

2017/12/20

Wydział Studiów Społecznych w Poznaniu ma niezwykłą przyjemność pochwalić się efektem końcowym II edycji akcji „Schronisko”.

» więcej

„Zostań Gwiazdorem” – misja zakończona ;-)

2017/12/20

Szanowni Studenci, Wykładowcy, Droga Kadro Akademicka, miło jest nam poinformować, że dzięki Waszemu dobremu sercu pobiliśmy kolejny rekord w czynieniu dobra! :-).

» więcej

Symulacja oględzin miejsca zdarzenia

2017/12/19

Jak przeprowadzić interesujące zajęcia terenowe? Nasza wykładowczyni – dr Irena MALINOWSKA służy za doskonały przykład. Podczas zajęć z grupą studiów magisterskich Bezpieczeństwa Wewnętrznego z przedmiotu „Ślady i dowody w kryminalistyce śledczej”, nasi studenci podjęli się zadania przeprowadzenia symulacji oględzin miejsca zdarzenia.

» więcej

II Międzynarodowy Kongres Bezpieczeństwa przeszedł do historii

2017/12/16

W dniach 6 - 8 grudnia 2017 roku w Hotelu Mercure w Toruniu odbył się II MIĘDZYNARODOWY KONGRES BEZPIECZEŃSTWA „W trosce o bezpieczne jutro” REMINISCENCJE I ZAMIERZENIA współorganizowany przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu oraz Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie Salutaris. Druga edycja tego przedsięwzięcia naukowego zgromadziła rzesze uczestników z różnych środowisk, począwszy od naukowych, poprzez samorządowe, administracyjne, służby mundurowe, na przedsiębiorstwach skończywszy. Organizatorzy szacują, że w trzydniowych obradach wzięło udział blisko 400 osób.

» więcej

Wizyta w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie

2017/12/15

Dnia 15 grudnia 2017 roku przedstawicielki Wydziału Studiów Społecznych w Gdańsku – mgr Beata BĄCZKIEWICZ oraz mgr Monika BARAN – udały się z wizytą do Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie. Podczas spotkania z uczniami klas o profilu Technik eksploatacji portów i terminali, miały okazję zaprezentować ofertę Uczelni, przedstawić jej mocne strony oraz opowiedzieć o kierunkach i specjalnościach, które cieszą się największą popularnością.

» więcej