Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Uczelnia »

Archiwum aktualności

Podsumowanie konferencji w Zakopanem

2017/11/17

W dniach 15-17 listopada 2017 roku w Hotelu PRL w Zakopanym odbyły się jednocześnie trzy konferencje: XV MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA “EDUKACJA XXI WIEKU”, X MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA “BEZPIECZEŃSTWO - WIELORAKIE PERSPEKTYWY” oraz III MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA “EDUKACJA ELIT XXI WIEKU” organizowane przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, dotyczące szeroko pojmowanego bezpieczeństwa.

» więcej

WSS w Poznaniu otworzył sezon "targowy"

2017/11/17

Udział w targach edukacyjnych jest na stałe wpisany w uczelniany kalendarz WSB. Kontakt z młodzieżą, możliwość przedstawienia oferty i zainspirowania do zdobywania wiedzy jest ważnym elementem edukacyjnym i daje nam siłę do działania :-).

» więcej

Zespół Szkół w Opalenicy dołączył do grona partnerów WSS w Poznaniu

2017/11/17

14 listopada br. w Zespole Szkół w Opalenicy, podczas wyjątkowego wydarzenia - ślubowania klas o profilu mundurowym - dokonano uroczystego podpisania porozumienia o współpracy. 

» więcej

WSS w Poznaniu zaprasza na Otrzęsiny!

2017/11/17

Drogie Pierwszaki, wpadliście już w akademicki wir zajęć, projektów, kolokwiów, egzaminów? Jeśli tak to pozwólcie, że na chwilę oderwiemy Was od naukowej rzeczywistości. Zapiszcie w kalendarzu: 25 listopada, godz. 21:00, Corner Pub, ul. Taczaka 10, Wielkie Otrzęsiny WSB! 

» więcej

Zostań obserwatorem sądów, czyli Court Watch Polska w WSS Gdańsk

2017/11/16

W dniu 15.11.2017 w WSS GDAŃSK miało miejsce szkolenie na Obserwatoria Monitoringu Sądów przy udziale Specjalisty ds. Studenckich Karier dr Joanny PIETRAS oraz Prezesa Fundacji COURT WATCH POLSKA Pana Bartosza PILITOWSKIEGO, który wprowadził naszych studentów w tajniki sądownictwa oraz samego projektu.

Studenci mieli okazję zapoznać się ze szczegółami prowadzonego przez Fundację monitorowania działania polskiego wymiaru sprawiedliwości oraz specyfikę roli Obserwatora Monitoringu Sądów.

» więcej

WSB, czyli… Wielka Studencka Biba w Gliwicach!

2017/11/16

W sobotni wieczór (2 grudnia br.) zapraszamy studentów Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach do wspólnej zabawy w ramach trzeciej już edycji Wielkiej Studenckiej Biby. Impreza odbędzie się w gliwickim Starym Browarze, gdzie tańcom, hulankom i dobrym humorom nie będzie końca. W taneczną podróż po najlepszych utworach z list przebojów zabierze Was DJ, dzięki któremu każdy znajdzie odpowiednią dla siebie muzykę.

Startujemy o godzinie 20:00, dla studentów WSB wstęp bezpłatnym, a przy barze za okazaniem legitymacji WSB zniżka na piwo!

Zapraszamy!

» więcej

II Edycja świątecznego konkursu z wiedzy z języka angielskiego "Santa Claus in English"

2017/11/13

Konkurs jest organizowany przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach

Zapraszamy do udziału w II Świątecznym Konkursie Wiedzy z Języka Angielskiego „Santa Claus in English”, który odbędzie się w dn. 06.12.2017 br., w godzinach 10:00-12:00 w Sali nr 35 (III piętro) Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach.

Do udziału zapraszamy 1 osobowe reprezentacje szkół partnerskich oraz szkół średnich z powiatu Gliwickiego. Konkurs ma na celu popularyzację języka angielskiego, podniesienie poziomu wiedzy w mowie i piśmie podczas rywalizacji z uczniami innych szkół.

W związku z koniecznością prowadzenia dalszych prac organizacyjnych proszę o zgłaszanie udziału do dnia 30.11.2017 r., do Pani mgr Natalii ULANOWICZ, która będzie udzielała wszelkich informacji związanych z konkursem. Kontakt za pośrednictwem adresu e-mail: natalia.ulanowicz@wsb.net.pl lub telefoniczny 32 335 40 19 wew. 14.

» więcej

99 lat wolnej i niepodległej Polski

2017/11/11

Jedenasty listopada to symboliczny dzień. Po 123 latach niewoli, rozbiorów, po latach obcego panowania, wykreślona z mapy Europy Polska, odrodziła się jak feniks z popiołów. Dziś, w dniu 99 rocznicy odzyskania niepodległości, warto przypomnieć starszym i młodym, że o wolną Polskę walczyło pięć pokoleń. Początkowo Polacy organizowali powstania, które kończyły się klęską. Polacy zrozumieli wówczas, że są za słabi na walkę zbrojną i trzeba walczyć inaczej - poprzez pielęgnowanie polskiej kultury i języka. Dzisiejszy dzień to nie tylko powód do dumy, ale i okazja by podziękować tym, którzy oddali życie za naszą wolność. 

» więcej

Studenci WSS w Poznaniu po raz kolejny oddali krew!

2017/11/09

4 listopada  WSS w Poznaniu odbyła się zbiórka krwi. Nasi studenci po raz kolejny udowodnili, że można na nich liczyć! Pobiliśmy kolejny rekord – zebraliśmy ponad 18 litrów krwi! J

Dziękujemy wszystkim Krwiodawcom – jesteście wspaniali !!! 

» więcej

Informacja dotycząca pracy uczelni

2017/11/09

Szanowni Państwo!

Informujemy, że dnia 10.11.2017r. uczelnia będzie zamknięta. 

» więcej

Eures - bezpieczny wyjazd, bezpieczny powrót - szkolenie ABKiR w Gdańsku

2017/11/09

Dnia 8.11.2017 studenci WSB w ramach Studenckiego Biura Karier wraz z p. dr Joanną PIETRAS  uczestniczyli w warsztacie nt.: Eures – bezpieczny wyjazd, bezpieczny powrót, prowadzonym przez p. Emilię BRILLOWSKĄ, specjalistkę  ds. rynku pracy, przedstawicielkę Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Pracy OHP.

» więcej

Społeczna Akademia Nauk zaprasza na konferencję

2017/11/09

Społeczna Akademia Nauk pragnie zaprosić Państwa na III Międzynarodową Konferencje Naukową pt.: „Dylematy badań naukowych w różnych dziedzinach nauki – nauki przyrodnicze, nauki ścisłe i techniczne, nauki ekonomiczno-społeczne
oraz humanistyczne".

Konferencja odbędzie się 24 listopada 2017 roku pod adresem:

Centrum Konferencyjne

Ul. Mickiewicza 29

40-085 Katowice

» więcej

Bazy i banki danych - wykład otwarty w Poznaniu

2017/11/08

4 listopada w Wydziale Studiów Społecznych w Poznaniu odbył się wykład otwarty „Bazy i banki danych”, który został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Statystycznym w Poznaniu.

» więcej

Tandemowe Trip Love w Gliwicach

2017/11/06

Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki – podróżnicy, którzy pod koniec listopada zeszłego roku wyruszyli z Mikołowa w kierunku dalekiej Północy, w której już kiedyś zostawili swoje serce. Byli jednymi z miliona, którzy wybrali ten kierunek na podróż życia, ale jeszcze nikt na świecie nie dokonał tego co oni! Tandem, duża przyczepka, 50 kilogramowy pies Alaskan Malamut na pokładzie i lapońska zima najdłuższa tego roku od kilkudziesięciu lat. Gdy wyruszali marzyli o trzech rzeczach: by popularyzować podróże z psem, by doskonalić swoje umiejętności survivalowe poprzez samą podróż, jak i możliwość spotkania się i życia wśród pierwotnego ludu Laponii – Saamów, a także swoim przykładem motywować innych do sięgania po własne, nawet najbardziej szalone marzenia!

» więcej

Listopadowe szkolenia ABKiR – znajdziesz coś dla siebie?

2017/11/06

Za oknem głęboka jesień, a w szkoleniach gorączka lata J  W listopadzie przygotowaliśmy dla Państwa nowe, atrakcyjne propozycje tematyczne - animator czasu wolnego, kurator sądowy i społeczny czy wywiad i kontrwywiad to dopiero początek! J Zobaczcie na jakie szkolenia możecie się zapisać i zyskać dodatkowe kwalifikacje, potwierdzone zaświadczeniem:

» więcej

Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej

2017/10/31

Dnia 27 października Dziekan WSS w Poznaniu dr Karina KNASIECKA-FALBIERSKA oraz kierownik promocji i kontaktów z otoczeniem mgr Sławomir ROMAN uczestniczyli w obchodach Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Poznaniu.

» więcej

IV Dzień Bezpieczeństwa przeszedł do historii...

2017/10/30

28 października br. na WSS w Poznaniu odbył się IV Dzień Bezpieczeństwa – cykliczna impreza inspirowana zagrożeniami współczesnego świata. Jak co roku do działania zaprosiliśmy naszych partnerów, którzy pokazali jak bronić się i chronić przez niebezpieczeństwem, wychodząc z założenia, że „przezorny zawsze ubezpieczony” ;-).

» więcej

Wydział Nauk Społecznych w Giżycku na V International Film Festival in Olsztyn "Prison Movie"

2017/10/30

Na zaproszenie Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Olsztynie mieliśmy ogromną przyjemność wraz z reprezentującą Wydział Nauk Społecznych w Bartoszycach Panią Prodziekan Agnieszką Walentynowicz uczestniczyć w Gali Finałowej International Film Festival in Olsztyn „Prison Movie”, która odbyła się 26.10.2017 r. w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

Wydział Nauk Społecznych w Giżycku reprezentowały: Pani Prodziekan Beata Dalkowska, kierownik promocji i kontaktów z otoczeniem Pani Małgorzata Lewandowska oraz studenci  VI semestru kierunku Bezpieczeństwo Zdrowotne: Pan Adrian Mroczyk i Pani Marta Czyrko.

» więcej

Zbiórka krwi!

2017/10/30

Szanowni Państwo!

Informujemy, że w sobotę (4.11.2017r.) odbędzie się zbiórka krwi. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na ulicę Wyspiańskiego w godzinach 9-14. Na placu przed budynkiem Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych jak zawsze będzie czekał na Was krwiobus. I tym razem liczymy na Waszą niezawodną frekwencję:) Bądźcie tego dnia z nami!

» więcej

I KABUM NA WSB czyli drzwi otwarte w nieco innej odsłonie na Gliwickim Wydziale

2017/10/30

Serdecznie zapraszamy do Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach, który po raz kolejny otwiera swoje podwoje dla kandydatów na studia. W dniu 24 listopada 2017 roku o godzinie 10:30, będzie można zajrzeć do nas „od kuchni” w ramach „I-go KABUM NA WSB”. Jest to projekt adresowany do młodzieży ponadgimnazjalnej o profilu mundurowym oraz ich nauczycieli. Jego celem jest pobudzenie oraz zaszczepienie ducha pasji związanej z bezpieczeństwem. A przede wszystkim przekazanie praktycznej wiedzy połączone z krótkim szkoleniem pt.: „Aktywny Strzelec” – które przeprowadzi Podoficer zawodowych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i absolwent Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu oraz spotkanie autorskie ze znanym autorem popularnego bloga „Bezpieczny Polak”. Każdy uczestnik szkoły otrzymuje pisemny certyfikat, świadczący o uczestnictwie i zdobyciu wiedzy z danego szkolenia, który przyda się z pewnością  w przyszłości. Podczas przedsięwzięcia odbędzie się również konkurs wiedzy o bezpieczeństwie, w ramach którego do wygrania będą m.in. vouchery lub inne bony podarunkowe.

» więcej