Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Uczelnia »

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie nowym partnerem Wydziału Nauk Społecznych w Giżycku

2017/02/23

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych w Giżycku dr Helena Marek podpisała porozumienie z przedstawicielami Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie. Współpraca ma na celu organizowanie wspólnych działań promocyjnych. Dzięki podpisanemu porozumieniu pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Giżycku obejmą studentów Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa wsparciem z zakresu doradztwa zawodowego oraz pośrednictwa pracy, a w tym organizacja punktu konsultacyjnego MCK OHP w WNS w Giżycku.

» więcej

Zajęcia terenowe w Gdańskim Muzeum Kryminalistyki

2017/02/23

Studenci psychologii z grupy PSS11 wraz z mgr Beatą BĄCZKIEWICZ w ramach zajęć terenowych z przedmiotu Instytucje i organizacje totalne, udali się do Muzeum Kryminalistyki. Wystawa została zaprezentowana przez wykwalifikowanego przewodnika Muzeum, mgra Janusza CZECZKO.

» więcej

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie nowym partnerem WSB

2017/02/22

Dnia 8 lutego 2017 roku nastąpiło podpisanie umowy o partnerstwie pomiędzy Wydziałem Studiów Społecznych w Gdańsku oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie. ZSP jest jednocześnie jedną z największych szkół mundurowych na Pomorzu. Uroczyste podpisanie porozumienia nastąpiło pomiędzy Panią Dziekan dr Heleną MAREK a Panią Dyrektor  Szkoły Dorotą NOWICKĄ – KLIMOWICZ.

» więcej

"Profilowanie psychologiczne sprawców przestępstw" - szkolenie

2017/02/21

Akademickie Biuro Karier i Rozwoju serdecznie zaprasza na szkolenie "Profilowanie psychologiczne sprawców przestępstw", które odbędzie się dnia 14 marca! Dowiedz się w jaki sposób przygotowuje się profil przestępcy i jak znaleźć ściganego przez prawo mordercę, gdy zawiodą już wszystkie tradycyjne metody śledcze. Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ

» więcej

Warsztaty informacyjno-zawodowe w Gdańsku

2017/02/20

Dnia 10 lutego 2017 w Wydziale Studiów Społecznych w Gdańsku przy współpracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gdańsku zorganizowano warsztat informacyjno-zawodowy dla studentów Wydziału, którego tematem były kwestie związane z podstawami prawa pracy.

» więcej

Komenda Miejska Policji w Rybniku nowym partnerem WSB

2017/02/19

W dniu 17 lutego 2017r. Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach zyskał nowego partnera do współpracy - Komenda Miejska Policji w Rybniku.

» więcej

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gliwicach nowym partnerem WSB

2017/02/17

16 lutego 2017r. Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach podpisał porozumienie z Wojskową Komendą Uzupełnień w Gliwicach, mając na uwadze potrzebę wspólnego działania na rzecz obronności państwa i kształtowania pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych i służby wojskowej.

» więcej

Wykład otwarty dla uczniów w Pyskowicach

2017/02/16

15 lutego dr Marcin PIĄTEK w Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach, wygłosił dla uczniów klas mundurowych i klas maturalnych wykład otwarty pt. „Media i wiarygodność przekazu”. Poza możliwością wysłuchania wykładu, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach oraz Uczelni, którą przedstawił dr Krystian CUBER.

» więcej

Chwała "Cichociemnym"

2017/02/16

15 lutego obchodziliśmy 76 rocznicę pierwszego lotu skoczków spadochronowych „Cichociemnych” do Polski, który odbył się w nocy z 15 na 16 lutego 1941 r. Z tej okazji przy gliwickim kościele garnizonowym pod wezwaniem św. Barbary, odbyły się uroczystości ku czci poległych żołnierzy.  Honorowym gościem był Aleksander TARNAWSKI ps. Upłaz – 96-letni oficer Armii Krajowej, ostatni z 316 polskich "Cichociemnych".

Spośród wszystkich "Cichociemnych" sześciu z nich było związanych z Gliwicami. 

» więcej

Cykl wykładów otwartych w Gliwicach

2017/02/15

Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach zaprasza w lutym na cykl wykładów otwartych. Już 18 lutego o godzinie 9.40 w Auli Wydziału wykład „Zakres, zadania i podstawowe kryteria zarządzania kryzysowego” wygłosi dr inż. Krystian CUBER.

Kolejny wykład otwarty pt. „Udział polskich żołnierzy poza granicami kraju” 25 lutego o godzinie 9.40 w Auli Wydziału wygłoszą dla nas przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku: st. kpr.  Emil URAN  st.  szer. rez.  Jan KOCZAR,  oraz Marzena SKUPIEŃ.

» więcej

Walentynkowy Spacer Schroniskowy z Radiem Katowice

2017/02/15

Małe, duże, młodsze, starsze – bez względu na wielkość, wiek i pochodzenie wszystkie tak samo potrzebują miłości. Dzień Zakochanych to idealna okazja, by okazać im ją jeszcze czulej niż co wtorek. Dlatego też pracownicy i studenci Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach, odwiedzili gliwickie Schronisko dla Zwierząt i zorganizowali dzisiaj Walentynkowy Spacer Schroniskowy. Poza pracownikami i studentami do marszu dołączyły też osoby z zewnątrz. Łącznie na przechadzkę wyszło sześć piesków. Czworonogi ładnie chodzą na smyczy, uwielbiają się przytulać i są przygotowane do adopcji.

» więcej

Awanse w klasach mundurowych

2017/02/13

W minionym tygodniu, 8 lutego br., prodziekan ds. społecznych dr inż. Krystian CUBER uczestniczył w uroczystościach nadania awansów w klasach mundurowych w Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach. Wydarzenie miało wyjątkowo uroczysty charakter. Po wprowadzeniu flagi państwowej oraz sztandaru szkoły, w obecności uczniów 1 - 3 klas mundurowych, wychowawców, rodziców i zaproszonych gości odbyło się wręczenie awansów uczniom, którzy spełnili wymogi określone w regulaminie awansowania. Wręczenia dokonała dyrektor placówki – Elwira DERSIEWICZ, zastępca dowódcy 6 Batalionu Powietrznodesantowego, opiekun klas mundurowych oraz wychowawcy poszczególnych klas.

» więcej

Filmy reklamowe naszych studentów z Gdańska

2017/02/13

Studenci I roku, kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, w ramach zajęć terenowych z dr Wandą DITTRICH i mgr Izabelą TEREFENKO, mieli wstępne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Pierwszym etapem spotkania były zajęcia praktyczne z twórcą filmowym, mgr. Mariuszem WIRSKIM, doktorantem filmoznawstwa, niezależnym reżyserem i przedstawicielem grupy MWM ART FILM. Pod jego nadzorem powstały dwa filmy reklamowe, promujące akcję „Otwarci – Zdrowi – Bezpieczni”, która odbyła się 14 stycznia w Wydziale Studiów Społecznych w Gdańsku. Choć akcja już za nami, zapraszamy nie tylko do oglądania spotów reklamowych zrealizowanych przez naszych studentów, ale również do oddawania krwi!

» więcej

II Ogólnopolska Konferencja Naukowe "Kultury i subkultury w dobie Internetu"

2017/02/13

PWSZ im. Witelona w Legnicy, Koło Naukowe "Alternatywa" oraz Zespół badawczy "e-metodologia" mają zaszczyt zaprosić na II Ogólnopolską Konferencję Naukową poświęconą różnym podejściom badawczym i teoretycznym do subkultur oraz szeroko rozumianej kultury współczesnej.

» więcej

Konkurs MSWiA na najlepszą pracę dyplomową na temat Policji Państwowej

2017/02/13

Uwaga dyplomanci! 

Władze Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji RP zaprosiły Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu do wzięcia udziału w I edycji Konkursu na najlepsza pracę dyplomową i rozprawę doktorską poświęconą Policji Państwowej w okresie XX-lecia międzywojennego. Konkurs ma na celu, z jednej strony spopularyzowanie wiedzy, dotyczącej Policji Państwowej, z drugiej zaś – zachęcenie studentów do zainteresowania się tematyką historii polskich służb mundurowych.

» więcej

ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ KULTURA POKOJU W GALINACH, 22-24 LUTEGO

2017/02/12

Już WKRÓTCE KONFERENCJA "KULTURA POKOJU W GALINACH" 22-24 lutego 2017 r. Więcej informacji na stronie konferencji

» więcej

Nowy kierunek studiów podyplomowych w Giżycku - MIGRACJE I UCHODŹSTWO

2017/02/12

Migracje i uchodźstwo 

Studia Podyplomowe | (Dostępne w Giżycku) | 

Dwa semestry | Cena: 1100 zł za semestr 

Cel studiów

Migracje ludności w Europie i na świecie przygotowują do rozpoznawania, prognozowania tendencji, procesów mających wpływ na sytuację społeczną, polityczną czy gospodarczą UE, świata oraz regionu przygranicza warmińsko – mazurskiego stanowiącego wschodnia granicę UE/Schengen. Pokazują problematykę podejścia do migracji i uchodźstwa od strony międzynarodowej, krajowej oraz lokalnej z punktu widzenia szans czy zagrożeń. Zawierają treści procedowane w dokumentach strategicznych europejskich i krajowych, przedstawiając źródła zagrożeń oraz sposoby postępowania w przypadku ich występowania. Odnoszą się również w szerokim ujęciu do współdziałania poszczególnych służb zajmujących się migracją i uchodźstwem (Straży Granicznej, Policji) w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom regionu.<--break->

» więcej

Wykład Otwarty prof. dr hab. Tadeusza IWIŃSKIEGO

2017/02/09

Wydział Nauk Społecznych w Bartoszycach podejmuje wiele inicjatyw edukacyjnych, kulturalnych i społecznych, w tym cykle wykładów otwartych, których nieodzownym elementem jest dyskusja oraz pytania otwarte do gości. Stwarzamy w ten sposób studentom oraz innym mieszkańcom naszego miasta możliwość bezpośredniego kontaktu z wybitnymi osobami. W Niedziele 5 lutego w Klubie Wojkowym, z takiej możliwości mogli skorzystać studenci oraz mieszkańcy Bartoszyc.

» więcej

Wizyta Rosyjskich Studentów w Bartoszyckim Wydziale

2017/02/09

Dnia 03.02.2017 w Wydziale Nauk Społecznych w Bartoszycach gościli dr Anatolij KIBYSH oraz studenci z Państwowego Uniwersytetu Rolniczego w Sankt Petersburgu, Oddział w Polesku.

» więcej

Walentynkowy Spacer Schroniskowy

2017/02/06

Na co dzień nie mają swojego człowieka. Przytulają się do pracowników lub wolontariuszy zawsze wtedy, gdy tylko jest okazja. Świat oglądają zza schroniskowych krat. Mają ciepło, opiekę, jedzenie, doskonałe warunki do życia, ale brakuje im tego, co najważniejsze – miłości! O kim mowa? O pieskach mieszkających w Schronisku dla Zwierząt w Gliwicach.

» więcej