Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Uczelnia »

WSS w Poznaniu pomaga potrzebującym! :-)

2016/12/02

Hoł, hoł, hoł, gotowi na czynienie dobra ? :-) W imieniu św. Mikołaja serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w dwóch akcjach charytatywnych! W tym roku zbieramy na domy dziecka i rodziny zastępcze oraz na zwierzaki ze schroniska. 

» więcej

WOPR Oddział Miejsko-Powiatowy w Poznaniu nowym partnerem WSB

2016/12/02

Dnia 29 listopada 2016 roku Wydział Studiów Społecznych w Poznaniu zyskał nowego partnera – WOPR Odział Miejsko-Powiatowy w Poznaniu. Porozumienie o współpracy podpisali: Prezes WOPR Jacek SKITEK i dr inż. Andrzej BOLEWSKI, prorektor ds. kontaktów WSB.

Porozumienie obejmuje współpracę na rzecz kształtowania i umacniania w społeczeństwie, zwłaszcza wśród młodzieży, bezpiecznych zachowań na obszarach wodnych, przeciwdziałanie różnym zagrożeniom, edukację na rzecz bezpieczeństwa.

Strony zobowiązały się organizować wspólne przedsięwzięcia promujące idee bezpieczeństwa i jego rozwoju.  

» więcej

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS W WSS W GDAŃSKU

2016/12/01

W związku ze Światowym Dniem Walki z AIDS obchodzonym 1 grudnia, WSS w Gdańsku przygotowało wykład otwarty Pani Małgorzaty PALIWODY z Fundacji Pomorski Dom Nadziei.

» więcej

Zabawa andrzejkowa 2016 w Jaworznie

2016/11/30

Dnia 29.11.2016 r. w Wydziale Nauk Społecznych w Jaworznie odbyła się Zabawa Andrzejkowa organizowana przy współpracy z ZSP2. Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wzięli udział w zabawach zorganizowanych m.in przez naszego jaworznickiego studenta – Pana Bartłomieja GRYBLA oraz uczniów szkoły.

» więcej

Dobry wieczór poetycki w WSS w Gdańsku

2016/11/30

Dnia 26 listopada o 15.30 w Wydziale Studiów Społecznych w Gdańsku odbył się wieczór poetycki p. Moniki ŻUCHOWSKIEJ, studentki psychologii na WSS. Wśród przybyłych gości i przyjaciół nie zabrakło p. Marty POLAK, Prezes Stowarzyszenia „Dobre wiadomości”, która również towarzyszyła nam w tym niezwykłym wieczorze.

» więcej

WSS w Gdańsku objął patronatem honorowym I klasę policyjną w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Kościerzynie

2016/11/30

Dnia 24 listopada Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku obchodził małe święto. Tego dnia nasza Uczelnia objęła patronat honorowy nad I klasą policyjną w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Kościerzynie. Dziekan naszego Wydziału dr Helena MAREK, a także delegacja: starszy specjalista ds. promocji mgr Beata BĄCZKIEWICZ, kierownik biblioteki i specjalista ds. e- marketingu dr Wanda DITTRICH oraz wykładowca WSB mgr Marcin BIEŁOWIEŻEC udali się do Kościerzyny z zamiarem przyłączenia klasy policyjnej pod skrzydła naszej Uczelni.

» więcej

Świąteczna Manufaktura w Gliwicach

2016/11/29

Biblioteka Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach oraz Akademickie Biuro Karier i Praktyk zapraszają do wzięcia udziału w drugiej edycji warsztatów plastycznych Świąteczna Manufaktura.

Podczas spotkania dowiecie się jak samodzielnie zrobić świąteczną kartkę, oryginalne opakowanie na prezent, efektowny bilecik czy świąteczny stroik. W warsztatach może uczestniczyć każdy, kto tylko ma ochotę odkryć w sobie artystę – plastyka.

Warsztaty są bezpłatne. Jednak ilość miejsc jest ograniczona. Zapewniamy materiały plastyczne, a każdego uczestnika poczęstujemy pierniczkami i herbatką – grzańcem.

Informacje i zapisy: biblioteka.gliwice@wsb.net.pl lub tel. 32/335 40 19 wew. 12.

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 grudnia 2016 roku

Warsztaty odbędą się 9 grudnia w godz. od 15.00 do 18.00

» więcej

Instruktor Szkolenia Psów Pomorskiej Policji w WSS w Gdańsku

2016/11/28

W sobotę 26 listopada o 12.00 przyjechał do nas p. Janusz STRĄK, Instruktor Szkolenia Psów Związku Kynologicznego w Polsce oraz Instruktor Szkolenia Psów Służb Cywilnych i Wojskowych Garnizonu Pomorskiej Policji. Szkoleniowiec odwiedził nas z wykładem na temat: „Praca psów służbowych w polskich formacjach mundurowych". 

» więcej

Profesor Iwiński zagości w Gliwicach

2016/11/24

Prof. dr hab. Tadeusz Iwiński - znany polityk, politolog, nauczyciel akademicki, działacz partyjny, poliglota i poseł na Sejm już wkrótce zagości w Gliwicach. Przyjedzie na zaproszenie gliwickiego Wydziału Studiów Społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, by spotkać się m.in. ze studentami uczelni.

Prof. Iwiński wygłosi wykład otwarty pt. „Proces integracji europejskiej: idea, etapy rozwoju, stare i nowe wyzwania”. W spotkaniu mogą uczestniczyć nie tylko studenci, ale każdy zainteresowany mieszkaniec regionu.

Wykład zaplanowano na sobotę, 3 grudnia. Spotkanie odbędzie się w auli Centrum Edukacyjnego im. Jana Pawła II przy ul. Jana Pawła II 5a w Gliwicach. Początek o godz. 9.00. Wstęp bezpłatny! 

» więcej

Challenge accepted! Uczymy naszych partnerów z Rosji języka polskiego

2016/11/24

Rzecz aż nazbyt oczywista, że jest piękną polska mowa:

Jędrna, pachnąca, soczysta, melodyjna, kolorowa (…).

Żeleński Boy Tadeusz

W dniach 7-23 listopada 2016 roku odbył się intensywny wyjazdowy kurs języka polskiego dla cudzoziemców w Polessko, mieście akademickim nad rzeką Deimą w obw. Kaliningradzkim. Kurs został zorganizowany w ramach współpracy międzynarodowej pomiędzy Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Poznaniu a Federalną Państwową Instytucją Budżetową Szkolnictwa Wyższego „Sankt-Petersburski Państwowy Uniwersytet Rolny” Oddział Kaliningradzki w Polessku (Federacja Rosyjska).

» więcej

Zapraszamy na I Międzynarodowy Kongres Bezpieczeństwa

2016/11/24

W imieniu Rektora Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, dr. Andrzeja ZDUNIAKA, serdecznie zapraszam do udziału w I MIĘDZYNARODOWYM KONGRESIE BEZPIECZEŃSTWA pod hasłem: W trosce o bezpieczne jutro - reminiscencje i zamierzenia, który odbędzie sie w dniach 7-9 grudnia 2016 r. w Hotelu Mercure w Toruniu. Tematem Kongresu jest szeroko pojmowana problematyka bezpieczeństwa w jego wielorakich aspektach. Zaproszenie jest kierowane do szerokiego grona przedstawicieli wszystkich służb mundurowych, służb medycznych, ratowniczych, reprezentantów administracji państwowej i samorządowej różnych szczebli, świata polityki i biznesu, jak i środowisk akademickich – do wszystkich tych, którzy interesują się wspomnianą problematyką, zarówno w jej praktycznym, jak i teoretycznym wymiarze.

» więcej

Czas się „otrząsnąć” ! :-)

2016/11/23

Drogie Pierwszaki, wpadliście już w akademicki wir zajęć, projektów, kolokwiów, egzaminów? Jeśli tak to pozwólcie, że na chwilę oderwiemy Was od naukowej rzeczywistości. Zapiszcie w kalendarzu: 26 listopada, godz. 21:00, Black Cat, ul. Wielka 7, Wielkie Otrzęsiny WSB! 

» więcej

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STUDENTA – BARTOSZYCE 2016

2016/11/22

Dnia 19.11.2016 r. Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Studenta. W tym dniu w ramach zajęć terenowych odbyła się Gra Miejska. Studenci podzieleni na drużyny i wyposażeni w mapy musieli zmierzyć się z zadaniami ukrytymi na terenie miasta. Jednym z nich była sytuacja kryzysowa, która czekała na trasie studentów V semestru. Nieopodal siedziby Hufca Bartoszyckiego ZHP odbyła się pozoracja wypadku samochodowego, którą zorganizowali harcerze z Harcerskiej Grupy Ratownictwa Medycznego i PDW "Niewidzialni" na czele z szefową pwd. Karoliną DĄBKOWSKĄ - ratownikiem ZHP, współpracując z Panią Psycholog Magdaleną JASZAK. Opanowani Studenci doskonale poradzili sobie z tym zadaniem, czego serdecznie gratulujemy!

» więcej

Dzień Studenta na Wydziale Nauk Społecznych w Giżycku!

2016/11/21

Za nami obchody Międzynarodowego Dnia Studenta, które odbyły się 19.11.2016 na Wydziale Nauk Społecznych w Giżycku. Wydarzenie zostało objęte patronatem Burmistrza Miasta Giżycko, Starosty Powiatowego w Giżycku oraz Wójta Gminy Giżycko. Na uroczystych obchodach Pani Dziekan wygłosiła przemówienie do naszych żaków, życząc samych sukcesów. Mieliśmy również okazję gościć Burmistrza Miasta Giżycko, Pana Wojciecha Iwaszkiewicza, który także wygłosił kilka ciepłych słów w stronę studentów.

» więcej

Międzynarodowy Dzień Studenta w Gliwicach

2016/11/18

W miniony czwartek, 17 listopada, w Wydziale Studiów Społecznych w Gliwicach obchodzono Międzynarodowy Dzień Studenta! Z przymrużeniem oka zorganizowano dla studentów Talent Show. Był też pokaz mody militarnej w wykonaniu studentów, którzy tego dnia wcielili się w rolę modeli. 

» więcej

Rola i zadania technika kryminalistki na miejscu zdarzenia - WSS w Gliwicach zaprasza na szkolenie

2016/11/14

Przedstawienie śladów kryminalistycznych  z podziałem  według różnych kategorii oraz omówienie podstawowych śladów i zabezpieczanie.

Przedstawienie profilaktyki kryminalistycznej głównie na podstawie śladów mechanoskopijnych.

» więcej

Informacja dotycząca studiów podyplomowych.

2016/11/10

Słuchaczu studiów podyplomowych, ta informacja jest dla Ciebie :-) 

» więcej

Punkt konsultacyjno-informacyjny OHP w Bartoszycach

2016/11/09

Bezskutecznie szukasz nowej pracy? Nie wiesz co robisz źle? Chcesz rozwijać się zawodowo ? Zastanawiasz się jaką pracę wybrać? Pomożemy Ci!

» więcej

Obchody Święta Administracji Wojskowej

2016/11/03

Dnia 27 października Przedstawiciele JM Rektora Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, w osobach Prorektora ds. kontaktów dr. inż. Andrzeja BOLEWSKIEGO oraz Prodziekan ds. społecznych Wydziału Studiów Społecznych w Poznaniu dr Hanny PŁUSZKI, uczestniczyli w obchodach Święta Administracji Wojskowej, których organizatorem był Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu płk dr Zdzisław MAŁKOWSKI. 

» więcej