Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Uczelnia »

Patronat honorowy XV Międzynarodowej Konferencji Naukowej Edukacja XXI wieku

2017/10/23

Niniejszym informujemy, że Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin objął patronatem honorowym wydarzenie „XV Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu Edukacja XXI wieku –  „Procesy edukacyjne w dobie globalizacji, społeczeństwa informacyjnego i zmian na rynku pracy”.

» więcej

IV Dzień Bezpieczeństwa już niebawem - sprawdź, zapisz się, uczestnicz!

2017/10/23

Drodzy Studenci, zanotujcie w kalendarzu: "28 października, godz. 9:00, IV Dzień Bezpieczeństwa, ul. Wyspiańskiego 27". Prelekcje, warsztaty, pokazy sztuk walki, strażacy, psiaki i ratownicy WOPR... Zapiszcie się na wydarzenie i bądźcie na bieżąco! :-) 

» więcej

Zawody Strzeleckie o puchar Komendanta WKU w Gliwicach

2017/10/23

27 października to  Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej. Z tej okazji zostały zorganizowane zawody strzeleckie o puchar Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Gliwicach ppłk dypl. Romana NOWOGRODZKIEGO. Zawody zostały rozegrane, w piątek 20 października 2017 r., na strzelnicy LOK w miejscowości Dzierżno koło Pyskowic.

» więcej

Historyczna, I Inauguracja Roku Akademickiego Wydziału Nauk Społecznych w Skoczowie

2017/10/19

„Gaudeamus igitur...” tradycyjny hymn środowisk studenckich po raz pierwszy wybrzmiał w murach Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Wydziale Nauk Społecznych w Skoczowie. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 z udziałem władz Uczelni, znamienitych gości i studentów odbyła się w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie, 13 października 2017 roku.

» więcej

„Bezpieczne Gruchanie” po raz kolejny w WSS w Gdańsku

2017/10/18

Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku już od ponad roku współpracuje z Fundacją Pomorski Dom Nadziei zajmującą się profilaktyką HIV i AIDS. Jednym z wydarzeń organizowanych przez Fundację, które ma zwiększyć świadomość społeczną w związku z tymi tematami, jest akcja ,,Bezpieczne Gruchanie”. 15 października 2017r. wolontariuszki oraz edukatorki z Pomorskiego Domu Nadziei odwiedziły gdański Wydział w celu przeprowadzenia tego przedsięwzięcia.

» więcej

Wydział Nauk Społecznych w Giżycku na Inauguracji Roku Akademickiego UTW w Miłkach

2017/10/18

14 października 2017 r. mieliśmy zaszczyt i przyjemność uczestniczyć   w Inauguracji Roku Akademickiego 2017/2018 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Miłkach.

W Ośrodku Kultury w Miłkach zabrzmiał hymn „Gaudeamus Igitur” i Prezes stowarzyszenia, Pani Halina Macina dokonała uroczystego otwarcia nowego roku akademickiego. Inaugurację swoją obecnością uświetnili znamienici goście.  Życzenia studentom złożyła wójt Miłek – Barbara Mazurczyk, prezes Lokalnej Grupy Działania i Lokalnej Grupy Rybackiej – Barbara Dawcewicz, reprezentant Wydziału Nauk Społecznych w Giżycku Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu – Małgorzata Lewandowska oraz szefowa Centrum Profilaktyki, inicjatorka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Giżycku – Ewa Ostrowska.

» więcej

Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 - relacja z Jaworzna

2017/10/18

Już po raz drugi w Domu Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie, 14 października 2017 r. odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018. Otwarcia uroczystości dokonał  dr Andrzej ZDUNIAK, Rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. W swoim przemówieniu, posiłkując się utworem Czesława NIEMENA „Dziwny jest ten świat”, podkreślił jak ważne są w dzisiejszych czasach zrozumienie i szacunek. Dzięki naszemu zaangażowaniu, naszym pasjom, jesteśmy w stanie przezwyciężyć to co złe.

» więcej

„Przełam Bariery dla Kariery!” – WNS Bartoszce na Targach Edukacji i Pracy

2017/10/18

Za nami tegoroczna edycja targów edukacji i pracy organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery i Ochotnicze Hufce Pracy. Patronat Honorowy nad targami objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski – Artur CHOJECKI. Celem przedsięwzięcia jest pomoc młodzieży w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, prezentacja usług edukacyjnych i rynku pracy, przedstawienie oferty edukacyjno-szkoleniowej placówek oświatowych, a także umożliwienie młodym ludziom oraz osobom bezrobotnymi poszukującym pracy nawiązanie bezpośredniego kontaktu z pracodawcami i specjalistami rynku pracy. Wydarzenie skierowane jest do młodzieży uczącej się, absolwentów, osób poszukujących pracy i bezrobotnych. Podczas spotkań odbywających się w poszczególnych miastach Kierownik Promocji Wydziału Nauk Społecznych w Bartoszycach – Izabela KUROWICKA zachęcała do studiowania na nowych kierunkach i specjalnościach.

» więcej

Wolontariat w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim

2017/10/17

Drodzy Studenci i Absolwenci!

ABKiR zachęca Was do uczestnictwa w XXI edycji programu „Wolontariat w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim”.

Udział w programie to szansa na:

- zdobycie cenionego przez pracodawców doświadczenia zawodowego,
- zapoznanie się ze specyfiką pracy urzędów administracji rządowej,
- wykorzystanie w praktyce wiedzy i umiejętności nabytych w trakcie kształcenia,
- wykazanie się własną inicjatywą i kreatywnością podczas wykonywania powierzonych zadań,
- rozwinięcie umiejętności pracy w zespole.

» więcej

WSS w Gliwicach podpisał porozumienie z MOW w Rudach

2017/10/17

16 października 2017r. przedstawicielki  Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach – mgr Anna MAJEWSKA oraz mgr Natalia ULANOWICZ – spotkały się z Panem Rafałem LAZAREM - Dyrektorem Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach - w celu podpisania porozumienia o współpracy i organizacji praktyk zawodowych.

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach funkcjonuje Gimnazjum z trzema oddziałami oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. W czasie rozmowy przedstawiciele obu instytucji wymienili się swoimi oczekiwaniami oraz najbliższymi wydarzeniami i zadaniami, które będą realizować studenci podczas praktyk zawodowych w Mow-ie w Rudach.

» więcej

Już wkrótce: II Międzynarodowy Kongres Bezpieczeństwa „W trosce o bezpieczne jutro”

2017/10/17

II Międzynarodowy Kongres bezpieczeństwa to wyjątkowe przedsięwzięcie naukowe, oparte na bardzo bogatym programie. Gwarantujemy wiele atrakcji i ogromne doznania naukowe. Pod poniższym linkiem znajdą Państwo formularz zgłoszeniowy. Serdecznie zapraszamy! 

» więcej

Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 już za nami - relacja z Gliwic

2017/10/16

Dnia 14 października 2017 r. w Auli Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach zainaugurował Rok Akademicki 2017/2018. 

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu wraz z Chórem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zebrani goście zostali powitani przez Jego Magnificencję Rektora Wyższej szkoły Bezpieczeństwa dr Andrzeja ZDUNIAKA.  

» więcej

15-17 listopada 2017 r. – trzy konferencje w Zakopanem

2017/10/16

Już w przyszłym miesiącu zapraszamy na konferencje do Zakopanego, w ramach jednego pobytu mają Państwo możliwość wziąć udział w trzech rożnych konferencjach, tj. III Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Edukacja elit XXI wieku"XV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Edukacja XXI wieku” oraz X Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo - wielorakie perspektywy”.


Serdecznie zapraszamy!!

» więcej

WSS w Poznaniu świętował razem z nauczycielami

2017/10/16

Delegacja Wydziału Studiów Społecznych w Poznaniu miała niezwykłą przyjemność uczestniczyć w obchodach Dnia Edukacji Narodowej w naszych szkołach partnerskich; w Zespole Szkół Rolniczych im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Środzie Wielkopolskiej i w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

» więcej

Ślubowanie pierwszoklasistów Liceum Ogólnokształcącego ,,Animator” w Gliwicach

2017/10/16

16 października br. przedstawiciel Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach – mgr Jakub Kopyto, specjalista ds. promocji oraz studenckich karier i rozwoju, wziął udział w uroczystym ślubowaniu pierwszych klas Liceum Ogólnokształcącego ,,Animator” w Gliwicach. W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Kuratorium Oświaty jak i służb  mundurowych współpracujących ze szkołą. Artystyczną oprawę uroczystości wsparły uczennice klas Liceum Plastycznego. Uroczystego ślubowania dokonali uczniowie z klasy przysposobienia wojskowego oraz klasy ogólnej. Wydarzenie miało bardzo uroczysty charakter. Wszystkim uczniom klas pierwszych serdecznie gratulujemy i życzymy udanego roku szkolnego! 

» więcej

Spotkanie z podróżnikiem – alpinistą w Gdańsku

2017/10/16

13 października 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie ze znanym podróżnikiem organizowane przez Panią Martę POLAK ze Stowarzyszenia Dobre Wiadomości oraz Radę Dzielnicy Przymorze Małe. Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku także przyłączył się do realizacji przedsięwzięcia, przekazując upominki dla osób biorących udział w konkursie, który odbył się po wykładzie. Tym razem prelegentem był Pan Michał KOCHAŃCZYK.

» więcej

Władze Wydziału Nauk Społecznych w Bartoszycach uczestniczyły w Inauguracjach UTW

2017/10/16

Władze Wydziału Nauk Społecznych w Bartoszycach w ostatnim czasie miały przyjemność uczestniczyć w Inauguracjach Roku Akademickiego 2017/2018 Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

We wtorek 10 października w Centrum BARKA w Górowie Iławeckim miało miejsce ważne dla społeczności lokalnej wydarzenie. Prezes Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem” Piotr Baczewski dokonał uroczystego otwarcia nowego roku akademickiego. Do wzięcia udziału
w uroczystości zaproszona została Dziekan Wydziału Nauk Społecznych w Bartoszycach dr Helena Marek.

» więcej

Gra na piątkę...czyli słów kilka o turnieju piłki nożnej w Śremie

2017/10/16

Czwartkowe popołudnie, 12 października  br., obfitowało w sportowe emocje. Reprezentanci Wydziału Studiów Społecznych w Poznaniu ruszyli na podbój śremskiego boiska w Zespole Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego, startując w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty

» więcej

WSB's GOT TALENT

2017/10/13

Z okazji zbliżającego się Dnia Studenta Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku organizuje konkurs talentów. 

Studenci mają niepowtarzalną okazję, aby podzielić się z nami swoimi pasjami i zainteresowaniami. 

» więcej

W piątek 13-go w bartoszyckim wydziale polała się krew!

2017/10/13

Dzisiaj w bartoszyckim Wydziale Nauk Społecznych z okazji rozpoczynającego się roku akademickiego odbyła się studencka zbiórka krwi, pod nazwą „Wampiriada”. Dzięki Wam udało się w piątek 13-go  odczarować pecha a chętnych do oddania krwi nie brakowało. Pomimo niesprzyjającej aury do Wydziału zawitało wiele osób, nie zabrakło oczywiście wśród nich studentów! Akcja trwała od godz. 8:00 do 12:00 Od Wczesnych godzin porannych pod dziekanatem ustawiła się kolejka chętnych dawców.

» więcej