Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Uczelnia »

Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku na uroczystościach zakończenia roku szkolnego 2016/17 w szkołach partnerskich

2017/06/23

23 czerwca 2017 roku przedstawiciele Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa uczestniczyli w uroczystościach zakończenia roku szkolnego 2016/17 w szkołach partnerskich. Uczniów uroczyście pożegnali dyrektorzy, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele władz samorządowych oraz pracownicy Wydziału Studiów Społecznych w Gdańsku. Podczas uroczystości uczniowie otrzymywali liczne wyróżnienia w różnych kategoriach: najwyższa średnia, najwyższa frekwencja, działalność społeczna na rzecz szkoły, osiągnięcia sportowe. Przedstawiciele gdańskiego Wydziału wsparli szkoły upominkami dla wyróżnionych uczniów. Delegacje, które wybrały się do naszych szkół partnerskich, miały przyjemność przemówić do uczniów, życząc im udanych wakacji i odpoczynku, wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji, zachęcając do angażowania się w szkolne inicjatywy oraz wyrażając nadzieję na spotkanie w nowym roku szkolnym 2017/18.

» więcej

Warsztaty z projektowania kariery zawodowej w Gdańsku

2017/06/23

29 maja 2017 roku studenci studiów stacjonarnych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne podczas zajęć warsztatowych z przedmiotu „Samoświadomość – projektowanie kariery zawodowej”, mieli nietypową okazję przyjrzeć się bliżej pracy i działaniom Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, będącego oddziałem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gdańsku mieszczącej się przy ul. Trzy Lipy 3.

» więcej

O bezpieczeństwie na wodzie na I Wojewódzkiej Konferencji Naukowej w Poznaniu

2017/06/22

20 czerwca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się I Wojewódzka Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo na obszarach wodnych – Zabezpieczanie imprez pływackich na akwenach”, których współorganizatorem była Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, na czele z przewodniczącym komitetu organizacyjnego mgr. Tomaszem DEMBSKIM, nauczycielem akademickim WSB, pracownikiem WOPR Wielkopolska. 

» więcej

Zajęcia terenowe w WSzW w Poznaniu

2017/06/20

Dnia 14.06. 2017r. studenci Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu kierunku Bezpieczeństwo Narodowe  pod kierownictwem p. ppłk dypl. rez. Zbigniewa RECZKA zrealizowali zajęcia terenowe z przedmiotu Międzynarodowe Stosunki Wojskowe na terenie Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu.

» więcej

Najlepsi Nauczyciele i Studenci wybrani!!!

2017/06/19

Kandydatów do tytułu „Nasi Najlepsi” było sporo, co potwierdza wielogodzinne  liczenie Waszych głosów, jednakże zwycięzca może być tylko jeden w swojej kategorii. 

Nauczyciel Roku musiał przede wszystkim odznaczać się nieprzeciętną osobowością, innowacyjnością, zaangażowaniem, umiejętnościami współpracy z innymi, pomysłowością i z pasją wykonywać powierzone mu obowiązki. Należy pamiętać, że dobry nauczyciel to ten, który nie przytłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje.

» więcej

Absolutorium 2017 - sprawdź szczegóły wydarzenia

2017/06/19

Studencie, czy jesteś już na liście świętujących “celebrytów”, którzy tym miłym akcentem zwieńczą swoją edukacyjną przygodę? Błysk fleszy, czerwony dywan, dumne spojrzenia Twoich bliskich i przyjaciół, to scenariusz, w którym nie może Ciebie zabraknąć. Zapisz się już dziś!

» więcej

Pierwsze absolwentki Psychologii w Gliwicach

2017/06/19

Na  Wydziale Studiów Społecznych w Gliwicach data 14 czerwca 2017 roku zapisała się szczególnie. Tego dnia tytuł licencjata obroniły pierwsze absolwentki na kierunku Psychologia. To efekt trzech lat ciężkiej nauki  i kilku miesięcy zmagań z pisaniem pracy licencjackiej pod okiem promotor dr Justyny TREPKI – STAROSTY.

» więcej

Cykl seminariów naukowych w Gdańsku

2017/06/19

9 czerwca Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku zorganizował pierwsze spotkanie w ramach cyklu seminariów naukowych pod nazwą Meet WSS. Pierwszym prelegentem był dr Marek TOBOLSKI, funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej oraz wykładowca Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, który przedstawił wykład pt."Państwowa Straż Pożarna oraz Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy jako elementy bezpieczeństwa w zdarzeniach masowych”.

» więcej

Studenci WSS w Poznaniu na zajęciach w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym

2017/06/19

Dnia 14 czerwca 2017 r studenci Wydziału Studiów Społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu kierunku Bezpieczeństwo Narodowe  pod kierownictwem Pana ppłk dypl. rez. Zbigniewa RECZKA zrealizowali zajęcia terenowe z przedmiotu Międzynarodowe Stosunki Wojskowe na terenie Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu.

» więcej

Przypominamy o „Niezbędniku Absolwenta WSB”!

2017/06/14

Czerwiec to czas, gdy studenci intensywnie przygotowują się do obron swoich prac licencjackich i magisterskich. Wydarzenie to wzbudza wiele lęków i stresów, ale my wybiegamy trochę dalej. Gdy zdobędziecie już upragniony tytuł.... No właśnie, co dalej? J ABKiR wychodzi naprzeciw Waszym potrzebom!

» więcej

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Dla Studentów i Młodych Pracowników Naukowych

2017/06/13

W dniach 8-9 czerwca 2017 odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Dla Studentów i Młodych Pracowników Naukowych p.t. „Zarządzanie kryzysowe w aspekcie ekstremalnych zjawisk hydrologiczno-meteorologicznych”. 

Współorganizator – Oddział Miejsko-Powiatowy WOPR w Poznaniu wspierał nas organizacyjnie a gościny udzielił Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych przy ul. Wojska Polskiego w Poznaniu.

» więcej

Czajnikowy.pl odwiedził Gliwice

2017/06/12

O książce, o herbacie i o herbaciarni opowiadał w Wydziale Studiów Społecznych w Gliwicach Rafał PRZYBYLOK znany jako Czajnikowy.pl  Autor został zaproszony przez gliwicką Bibliotekę na spotkanie autorskie promujące jego najnowszą książkę "Czajnikowy.pl Dobra herbata". Premiera książki odbyła się 10 maja br.

» więcej

III Turniej Wiedzy i Sprawności Obronnych w Gliwicach przeszedł do historii

2017/06/12

09 czerwca 2017 r.  odbył się już po raz trzeci Turniej Wiedzy i Sprawności Obronnych. Głównym przesłaniem Turnieju była szeroko rozumiana promocja służb mundurowych, popularyzacja wiedzy o bezpieczeństwie i obronności  kraju, w tym wyrabianie nawyków i umiejętności u uczniów zachowania się w sytuacjach ekstremalnych jak i integracja oraz wymiana doświadczeń pomiędzy szkołami ponadgimnazjalnymi.

» więcej

WSS w Poznaniu na święcie 11 Batalionu Dowodzenia

2017/06/10

9 czerwca, na zaproszenie Dowódcy 11 Batalionu Dowodzenia ppłk. mgr. inż. Dariusza LESIUKA, przedstawiciele Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa – ppłk rez. mgr Zbigniew RECZEK i mgr Alicja TOMASZAK – wzięli udział w uroczystych obchodach święta 11 Batalionu Dowodzenia w Żaganiu.

» więcej

Targi pracy w Cieszynie

2017/06/09

W dniu 08.06.2017r. w Cieszynie odbyły się Targi Pracy Przedsiębiorczości oraz Edukacji, zorganizowane przez cieszyński Urząd Pracy. Dziesiątki młodych ludzi przewinęło się przez halę sportową Zespołu Szkół Technicznych. Pracownicy Wydziałów w Gliwicach oraz Skoczowie połączyli swoje siły, by wspólnie wypromować nowopowstały Wydział Studiów w Skoczowie. Pani dr Ligia GEPFERT, wspomagana przez Agatę KARŁOWSKĄ oraz Annę ADAMIK, z dumą stawiała pierwsze kroki na targach, pozyskując placówki partnerskie.

» więcej

JUWENALIA WNS BARTOSZYCE – Studenci rządzili miastem!

2017/06/07

W dniu 4 czerwca 2017 roku po raz pierwszy w Bartoszycach odbyły się Juwenalia studentów Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Dzień ten na długo zapadnie w naszej pamięci jako wydarzenie szczególne i wyjątkowe. Uroczyste obchody rozpoczęły się w Bramie Lidzbarskiej od wręczenia Studentom przez Burmistrza Pana Piotra PETRYKOWSKIEGO Klucza do Bram Miasta.

„Mamy ogromną przyjemność wraz z delegacją międzynarodową przywitać Was drodzy studenci w bramach miasta i z radością przekazać ten symboliczny klucz, aby ten dzień był dniem studentów Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, abyście mogli z radością przeżyć go jako dzień,w którym studenci mają prawo po raz pierwszy rządzić miastem.” – Powiedział Burmistrz.

» więcej

Sprawozdanie z Dnia Kariery ABKiR w Poznaniu

2017/06/07

31 maja 2017 r. Akademickie Biuro Karier i Rozwoju Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Poznaniu oraz Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości WSB zorganizowało „Dzień Kariery”.

Celem wydarzenia było zapewnienie studentom jak najbardziej kompleksowego przygotowania do podjęcia poszukiwań pracy lub jej zmiany oraz wzbogacenie ich wiedzy i umiejętności niezbędnych do funkcjonowania na rynku pracy.

» więcej

"Śladem przestępcy..." - szkolenie w Gdańsku

2017/06/07

W dniach 27-28 maja br. na Wydziale Studiów Społecznych w Gdańsku odbyło się szkolenie „Śledczo-kryminalistyczne oględziny miejsca ujawnienia zwłok – portret psychologiczny sprawcy”. Poprowadził je ekspert w dziedzinie kryminalistyki, długoletni biegły sądowy, mgr Zbigniew WINKLER. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem studentów i gości.

» więcej

Sprawozdanie z pobytu w ramach programu Erasmus

2017/06/07

Współpraca międzynarodowa na poziomie kontaktów między Uczelniami to działalność dwu torowa: nawiązywanie nowych kontaktów, ale również podtrzymywanie i rozwijanie dotychczasowych relacji z Uczelniami partnerskimi. 

W tym duchu w dniach 6-10.03.2017 roku w ramach programu Erasmus uczestniczyli w wyjeźdźcie na Słowację pracownicy Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu: ks. prof. nzw. dr hab. Mirosław A. MICHALSKI i dr Leszek KOWALCZYK.  Głównym celem wyjazdu była Akadémia ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši (Armed Forces Akademy of General Milan Rastislav Štefánik).

» więcej

Cichociemni patronem gliwickiej szkoły

2017/06/06

Zespołowi Szkół Ekonomiczno – Technicznych w Gliwicach nadano imię Cichociemnych oraz przekazano sztandar. Uroczystość odbyła się w dn. 6 czerwca 2017 roku i została objęta patronatem przez Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza.  Wśród zaproszonych gości była również delegacja pracowników Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa.  W programie uroczystości było m.in.: poświęcenie sztandaru, wbicie „gwoździ” przez sponsorów sztandaru, przekazanie sztandaru dyrekcji oraz defilada pododdziałów klas mundurowych i musztra paradna.

» więcej