Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Uczelnia »

Stypendia Ministra czekają!

2016/07/19

Drodzy Studenci! Już teraz zapoznajcie się z zasadami przyznawania stypendium ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów w roku akademickim 2016/2017.

» więcej

AZS WSB na XVIII Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej IPA Poznań 2016

2016/07/18

W dniach 26 – 27 sierpnia 2016 r. na terenie kompleksów sportowych przy ulicy Armii Poznań w Poznaniu oraz Młodzieżowego Ośrodka Sportowego przy ulicy Gdańskiej 1 w Poznaniu obędzie się XVIII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej IPA 2016.

» więcej

Nagroda główna w konkursie "NIEbezpieczeństwo" odebrana!

2016/07/14

W dniu dzisiejszym, 14.07.2016 r. w ramach finału konkursu filmowego pt. NIEbezpieczeństwo, prorektor ds. kontaktów dr inż. Andrzej BOLEWSKI miał zaszczyt wręczyć nagrodę główną w postaci sprzętu komputerowego zwyciężczyni, Julii RZEPNIKOWSKIEJ, uczennicy XXXI Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi im. Ludwika Zamenhofa. Internauci zdecydowali, że to właśnie film konkursowy Julii jest najlepszy spośród wszystkich nadesłanych prac. Krótkometrażowy projekt to sekwencje sytuacji, przedstawiające codzienną rzeczywistość młodych ludzi, którzy przez nieuwagę zagrażają własnemu zdrowiu i życiu. Motyw przewodni obrazu ma ustrzec odbiorców przed zgubną nieostrożnością.  

» więcej

Wspomnienie zakończenia roku szkolnego na Mazurach...

2016/07/11

Jak co roku w ostatni dzień szkoły przedstawiciele Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa biorą udział w zakończeniu roku szkolnego. Tak było również w dniu 24 czerwca 2016 roku, kiedy to mogliśmy brać czynny udział w tak ważnym dniu zarówno dla uczniów, którzy zaczęli już wakacje oraz dla kadry pedagogicznej, która z wytchnieniem mogła spojrzeć jeszcze raz na owoce swojej pracy i z dumą zakończyć kolejny etap nauki.

» więcej

Nasz absolwent o Szczycie NATO i Światowych Dniach Młodzieży

2016/07/08

Bartosz GRDUSZAKabsolwent bezpieczeństwa narodowego WSB w Poznaniu, biegły sądowy specjalizujący się w zakresie ochrony imprez masowych, ochrony fizycznej i bezpieczeństwa tłumu udzielił wywiadu dla portalu www.nowastrategia.org.pl nt. bezpieczeństwa. 

» więcej

Konkurs filmowy "NIEbezpieczeństwo" rozstrzygnięty...

2016/07/08

Dnia 1 kwietnia 2016 r. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu ogłosiła konkurs filmowy pt. NIEbezpieczeństwo. Uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i szkół wyższych mieli okazję wykazać się kreatywnością, bowiem zadanie polegało na zinterpretowaniu hasła „NIEbezpieczeństwo”. Wyzwanie było nie lada sztuką, a przesłane do nas filmy zaskoczyły energią i talentem młodych „operatorów filmowych”.  

» więcej

Absolutorium 2016 Wydziału Studiów Społecznych w Poznaniu

2016/07/05

3 lipca br., na Poznańskich Targach w Sali Ziemi, odbyła się uroczystość absolutoryjna, która miała szczególny wydźwięk, bowiem pierwszy raz w historii uczelni udzielono Absolutorium studentom kończącym kierunek bezpieczeństwo zdrowotne, który Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa uruchomiła jako pierwsza w kraju. 

» więcej

Absolutorium 2016 Wydziału Studiów Społecznych w Gdańsku

2016/07/05

1 lipca miała miejsce uroczystość absolutoryjna Wydziału Studiów Społecznych z Gdańsku. Świętowanie odbyło się w Hotelu Mercure przy ul. Jana Heweliusza w Gdańsku, o godz. 16:00. W licznym gronie zebranych pracowników, zaproszonych gości oraz studentów i ich bliskich, przy akompaniamencie orkiestry „Luzino”, obchodziliśmy ten ważny dzień z życia wydziału.

» więcej

Kinga PARUZEL o zdrowej diecie!

2016/07/04

W piątek – 1 lipca - w Wydziale Studiów Społecznych w Gliwicach gościła Kinga PARUZEL. Finalistka pierwszej edycji polskiego MasterChef’a, blogerka i pasjonatka kulinarna przyjechała na zaproszenie gliwickiego Akademickiego Biura Karier i Rozwoju oraz Biblioteki. Jej wizyta była spotkaniem autorskim promującym najnowszą książkę „Fit słodkości”. 

» więcej

Kapitalna oferta dla absolwentów szkół partnerskich WSB!

2016/07/01

Wspaniała wiadomość dla absolwentów szkół partnerskich WSB! Każdemu z nich przysługuje bowiem bonifikata w wysokości aż 2000 złotych na studia I stopnia, po okazaniu podpisanego bonu edukacyjnego dołączonego do regulaminu bonifikaty! 

» więcej

Zostań oficerem Wojska Polskiego!

2016/07/01

W związku z ostatnimi decyzjami Ministra Obrony Narodowej dotyczącymi utworzenia jednostek Obrony Terytorialnej, absolwenci Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa mogą ubiegać się o kurs oficerów Wojska Polskiego. Adresatami tej oferty są również tegoroczni absolwenci, którzy mogą już w tej chwili składać wnioski do Wojskowych Komend Uzupełnień.

» więcej

Spotkanie bardzo kulinarne!

2016/06/29

Babka, która robi to, co lubi! Pozytywna, z mnóstwem energii i z głową pełną pomysłów! Finalistka I edycji polskiego MasterChef’a, blogerka i autorka książek z przepisami. Tak w skrócie można przybliżyć sylwetkę Kingi PARUZEL – kulinarnej pasjonatki zdrowej kuchni! W ostatnim czasie premierę miała jej najnowsza książka „Fit słodkości” z najlepszymi przepisami na zdrowe słodycze!

» więcej

Gliwicki wydział pożegnał absolwentów!

2016/06/27

Dnia 24.06.2016 r. Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach pożegnał swoich absolwentów kierunku Bezpieczeństwo Narodowe oraz Pedagogika. Uroczystość odbyła się w Centrum Kultury Studenckiej MROWISKO w Gliwicach.

» więcej

Wielewskie retrospekcje cz.1

2016/06/27

Obozy sportowe Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa obrosły już w legendę. To, że w Wielu dzieje się wiele, wie każdy, kto przeżył choć jedną edycję. Wszystkim tym ,którzy nie mają jeszcze takiej świadomości proponujemy serię „literackich” retrospekcji :-) A Ci co byli, niech sobie powspominają...

» więcej

Pierwsi absolwenci bezpieczeństwa zdrowotnego kończą edukację!

2016/06/23

Już za moment rozpoczną się uroczystości absolutoryjne. 3 lipca w scenerii dostojnej Sali Ziemi MTP, w uroczystej gali, weźmie udział rekordowa liczba absolwentów WSS w Poznaniu. Jednak nie tylko liczba przemawia za Ich unikatowością. Edukację kończą naprawdę wyjątkowe roczniki i postacie, które zdążyły związać się z naszą Alma Mater. Wśród nich są też pierwsi absolwenci BEZPIECZEŃSTWA ZDROWOTNEGO – pierwszego takiego kierunku w kraju. 

» więcej

Porozumienie z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu podpisane!

2016/06/21

Dnia 13 czerwca 2016 r. w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Bartoszycach, podpisano porozumienie o współpracy. Strony reprezentowały: dziekan Wydziału Nauk Społecznych w Bartoszycach - dr Helena MAREK - oraz dyrektor CEiP Iwona PEKURA.

» więcej

Trzymamy kciuki za słuchaczy szkoły policealnej!

2016/06/18

W dniu 17 czerwca 2016 r. słuchacze i absolwenci Szkoły Policealnej w Gdańsku przy Wyższej Szkole Bezpieczeństwa przystąpili do części pisemnej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach: technik archiwista oraz technik bezpieczeństwa i higieny pracy. Egzamin obejmował trzy kwalifikacje: A.63 – organizacja i prowadzenie archiwum, A.64 – opracowywanie materiałów archiwalnych oraz Z.13 – zarządzanie bezpieczeństwem w środowisku pracy.

» więcej

Nasi studenci kochają mazury!

2016/06/16

12 czerwca 2016 roku odbyła się 4. edycja giżyckiego festynu Kochamy Mazury. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszanie Kochamy Mazury. Do pomocy przy organizacji imprezy chętnie ruszyli studenci Wydziału Nauk Społecznych w Giżycku.

» więcej

V jubileuszowy gliwicki Festiwal Bezpieczeństwa już za nami!

2016/06/16

W tym roku gliwicki Festiwal Bezpieczeństwa obchodził jubileusz 5–lecia, z tej okazji w Parku im. Fryderyka Chopina po raz kolejny dla najmłodszych przygotowaliśmy moc atrakcji. Wydarzenie miało na celu poszerzanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa publicznego, ale również bezpieczeństwa drogowego. Łączyło zabawę z edukacją.

» więcej

Absolwenci WSB wiarygodną wizytówką uczelni!

2016/06/15

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wdrożyło Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższychktóry  miał na celu zbadanie jakości kształcenia oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do wymogów współczesnego rynku pracy. System ten wygenerował raport z którego wynika, że aż 92% absolwentów studiów licencjackich WSB i 99% absolwentów studiów magisterskich WSB znajduje zatrudnienie na umowę o pracę! Nasi magistrzy są prężni i ‘’szybcy” – aż 80% z nich znajduje pracę w ciągu 1 miesiąca od odebrania dyplomu :-) Jest się czym chwalić!

» więcej