Tel: (61) 670-33-11, 662-22-11-33

Zamów Newsletter:
Aktualności i promocje bezpłatnie w Twojej skrzynce e-mail.

logo-txt

Rekrutacja on-line

Zapisz się na studia. Skorzystaj
z formularza rejestracji on-line.
Prosto, szybko i wygodnie.

Rozpocznij
Strona główna » Uczelnia »

WSS w Poznaniu patriotycznie...

2017/01/19

19 stycznia 2017 r. Wydział Studiów Społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu wraz z Zespołem Szkół Zawodowych nr 6 im. Joachima Lelewela w Poznaniu przeprowadził II edycję Konkurs Pieśni Patriotycznej

» więcej

Zajęcia terenowe w Morskim Oddziale Straży Granicznej w Gdańsku

2017/01/19

13 stycznia 2017 r. w ramach zajęć z przedmiotu Etyka zawodowa funkcjonariuszy służb państwowych prowadzonych przed Panią Prorektor,  dr Katarzynę GÓRECKĄ, grupa BWS 41 studiów licencjackich, odbyła zajęcia terenowe w Morskim Oddziale Straży Granicznej w Gdańsku.

» więcej

Staże w zagranicznych placówkach Unii Europejskiej

2017/01/18

Serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów oraz studentów z tytułem magistra do uczestnictwa w stażach w zagranicznych placówkach Unii Europejskiej.

» więcej

Wydział Nauk Społecznych w Giżycku bogatszy o nowe porozumienia

2017/01/18

WNS w Giżycku może się pochwalić bogatszą ofertą praktyk dla swoich studentów. W dniu 13.01 Rektor WSB w Poznaniu dr Andrzej ZDUNIAK, Dziekan WNS w Giżycku dr Helena MAREK oraz Prodziekan WNS w Giżycku mgr Ewa SZYMAŃSKA podpisali porozumienia o współpracy z Komendantem Komendy Powiatowej Policji w Piszu, mł. insp. Radosławem DRACH oraz z Zastępcą Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie, podinsp. Robertem WIERCISZEWSKIM.

» więcej

Zajęcia terenowe w Centrum Powiadamiania Ratunkowego

2017/01/17

15 stycznia 2017 r. studenci bezpieczeństwa narodowego Wydziału Studiów Społecznych w Poznaniu (I rok studiów magisterskich, grupy MGR-64 i MGR-65) w ramach zajęć z Psychologii zagrożeń pod przewodnictwem Pani dr Natalii MAJCHRZAK odbyli zajęcia terenowe w Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR) przy ul. Wiśniowej 13a w Poznaniu.

» więcej

„Otwarci – zdrowi – bezpieczni” w Gdańsku

2017/01/16

W dniu 14 stycznia po raz trzeci obchodziliśmy na Wydziale Studiów Społecznych w Gdańsku Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu akcję „Otwarci – zdrowi – bezpieczni” promującą krwiodawstwo oraz dawców szpiku kostnego. Impreza, mające miejsce w WSS w Gdańsku jak co roku przyciągała tłumy. Nic dziwnego – zadaniem akcji jest nie tylko rozpowszechnianie pozytywnego myślenia o oddawaniu krwi, ale również promowanie zdrowego trybu życia i pomoc przy jego ratowaniu.

» więcej

CSWL w Poznaniu zaprasza na wydarzenie plenerowe :-)

2017/01/12

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu zaprasza na wydarzenie plenerowe " Bezpieczna Polska", które odbędzie się 14 stycznia br. na terenie CSWL w Poznaniu przy ul. Wojska Polskiego 86/90

» więcej

"Aktywny strzelec - identyfikacja, reagowanie, przetrwanie" - zapraszamy do Gliwic

2017/01/10

Celem kursu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w czasie ataku z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, w tym broni palnej i materiałów wybuchowych; zapoznanie oraz doskonalenie procedur jak również algorytmów postępowania; zmniejszenie poziomu stresu; analiza przypadków i korekta błędów oraz utrwalanie właściwych zachowań; współpraca ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. 

» więcej

3 kroki do znalezienia pracy – cykl szkoleń dla studentów i absolwentów WSB

2017/01/03

Czy wiesz, że jesteś już o krok, no dobrze o 3 kroki od sukcesu, jakim jest znalezienie wymarzonej pracy? :) Możesz chciałbyś zatrudnić się dorywczo albo szukasz stałego zatrudnienia po studiach? Dobrze trafiłeś! Akademickie Biuro Karier i Rozwoju serdecznie zaprasza wszystkich studentów i absolwentów na cykl 3 szkoleń mających pomóc Wam znaleźć zatrudnienie. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ 

» więcej

Wyjątkowe wydarzenie w Giżycku zostało objęte Honorowym Patronatem JM Rektora Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa!

2017/01/02

Już 27 stycznia 2017 roku o godz. 17.00 w giżyckiej kawiarni Caffe Crema będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – pierwsze publiczne przedstawienie repliki mazurskiego stroju ządźborskiego gbura (daw. str. niem. nazwa gospodarza). W czasie prezentacji wystąpi Theatrum Masuria im. Ernsta Wiecherta w sztuce jednoaktowej pt. „Mazurski strój ludowy – Mazurzy czytają Wiecherta”.

» więcej

Otwarci - Zdrowi - Bezpieczni - Zrób przelew życia i oddaj honorowo krew!

2016/12/29

Koniec roku jest zazwyczaj przyjmowany jako czas odpoczynku – dla uczniów, studentów i wykładowców. Jednak w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa nie próżnujemy. Przez cały czas działamy na pełnych obrotach i pracujemy nad nowymi projektami. Dnia 14 stycznia 2017 w Wydziale Studiów Społecznych w Gdańsku kolejny raz organizujemy akcję mającą na celu wypromowanie krwiodawstwa i dawców szpiku "Otwarci - Zdrowi – Bezpieczni".

» więcej

Kurator sądowy i społeczny - metody i techniki działania

2016/12/29

Akademickie Biuro Karier i Rozwoju zaprasza na szkolenie "Kurator sądowy i społeczny - metody i techniki działania". Interesuję Cię praca jednego z najbardziej potrzebnych zawodów w Polsce - kuratora sądowego? Dołącz do nas już 18 stycznia!  Więcej informacji znajdziesz tutaj 

» więcej

Kurs przygotowawczy do rekrutacji w Policji

2016/12/28

Jeśli planujesz karierę w służbach mundurowych, nie możesz tego przegapić! Akademickie Biuro Karier i Rozwoju, serdecznie zaprasza na Kurs przygotowawczy do rekrutacji w Policji, który odbędzie się dnia 21.01.2017r. Dowiedz się jak zdać test sprawności fizycznej i test wiedzy, oraz jak wykazać się na spotkaniu z psychologiem. Więcej informacji  tutaj 

» więcej

Zbiórka dla Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdańsku

2016/12/28

W czasie nadchodzącego szczególnego czasu w roku, Świąt Bożego Narodzenia, wykładowca Wydziału Studiów Społecznych w Gdańsku dr Tomasz STANISZEWSKI urządził niezwykłą zbiórkę, kontynuując dzieło pomocy najbardziej potrzebującym.

» więcej

"Bezpieczeństwo jest teraz w cenie" - wywiad z Izabelą Kurowicką

2016/12/28

Zapraszamy do przeczytania wywiadu przeprowadzonego przez bartoszyce.wm.pl z Panią Izabelą KUROWICKĄ - specjalistą ds. promocji i kontaktów z otoczeniem Wydziału Nauk Społecznych w Bartoszycach. Zapraszamy do lektury!

» więcej

Samorząd WSB WSS w Poznaniu ma wielkie serce…

2016/12/22

Grudzień w Wydziale Studiów Społecznych w Poznaniu obfitował w akcje charytatywne. Uczelniany Samorząd, na czele z naszą studentką, wrześnianką Kasią KRĘCIOCH zorganizował akcję charytatywną „Schronisko”. Celem „ataku” było Schronisko dla Zwierząt we Wrześni :-).

» więcej

Charytatywny grudzień WSS w Poznaniu...

2016/12/22

Szanowna Kadro Dydaktyczna, Drodzy Studenci, Pracownicy WSS w Poznaniu, na wstępie tej krótkiej, acz ckliwej historii pragniemy podziękować Wam za wielkie serce i okazałą wrażliwość, bez Was pobicie kolejnego rekordu w czynieniu dobra nie udałoby się. 

» więcej

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Poznaniu nowym partnerem WSB!

2016/12/20

20 grudnia 2016 r. Uczelnia podpisała porozumienie z Wojskową Komendą Uzupełnień w Poznaniu, mając na uwadze potrzebę wspólnego działania na rzecz obronności państwa i kształtowania pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych i służby wojskowej, ze szczególnym uwzględnieniem kształtowania postaw patriotycznych i obywatelskich wśród młodzieży akademickiej.

» więcej

Godziny otwarcia Uczelni 23 i 30 grudnia br.

2016/12/20

Szanowni Państwo, informujemy że w dn. 23 i 30 grudnia br. Uczelnia będzie czynna do godz. 13, a Dziekanat od 8 do 13 :-)

» więcej

Filmowe zajęcia studentów WSS w Gdańsku

2016/12/19

Niewątpliwie ostatni tydzień był dla nas tygodniem pełnym wyzwań i wysiłku! Studenci I roku, kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, w ramach zajęć terenowych z dr Wandą DITTRICH i mgr Izabelą TEREFENKO mieli wstępne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Pierwszym etapem spotkania były zajęcia praktyczne z twórcą filmowym, mgr Mariuszem WIRSKIM. Pan Mariusz jest znanym w Trójmieście twórcą filmów niezależnych, a jego projekty były pokazywane na takich festiwalach jak Festival de Cannes - Short Film Corner, European Media Art Festival czy Festiwal Filmowy w Gdyni.  Oprócz tego Pan WIRSKI jest doktorantem  filmoznawstwa.

» więcej